Červenec byl ve znamení liposukce a Brow liftu

Zbavit se tuku v problémových partiích a nechat si hezky vytvarovat postavu, to byl hlavní impuls většiny klientek, které v průběhu července podstoupily liposukci na klinice plastické chirurgie Aesthevita. O tento zákrok byl i přes dovolené a tropické teploty první prázdninový měsíc největší zájem. Dále pak o plastické operace prsou, tedy augmentaci a modelaci a třetím v pořadí byl Brow lift. „Na tento zákrok k nám chodí nejen ženy, ale zájem začínají mít i muži. Brow lift, tedy endoskopický lifting čela a obočí, mohu provést v rámci Faceliftu ale i samostatně. Vyhladí vrásky na čele, pozvedne klesající obočí i oční víčka,“ uvádí šéflékař kliniky MUDr. Ján Pilka.

„K odsátí tuku na břichu mě přemluvila kamarádka. Nechala si tady loni na jaře zvětšit prsa a moc se jí na klinice líbilo. Je velmi spokojená a říkala, že pan doktor je milý a příjemný. To je. Ale hlavně jsem ráda, že jsem nemusela na plastiku. Když mi doktor Pilka odsál tuk, začala jsem se o sebe více starat, cvičím, nepřejídám se a zatím se držím,“ vypráví Eva (38). Jiná pacientka podstoupila úpravu obličeje. „Využila jsem dovolenou ke svému zkrášlení a hlavně jsem začínala mít problémy s očima. Pracuji ve vedení firmy, nemám moc času a tak jsem měla klid i na doléčení. Mí kolegové byli hodně překvapeni, když jsem pak přišla do práce. Pochválili mě.“

Někteří mylně považují liposukci za hubnoucí proceduru, při které se velmi snadno a rychle zbaví svých nadbytečných kil. Ve skutečnosti je to však metoda určená k tvarování postavy, nikoliv shazování nadváhy, přestože je po zákroku člověk samozřejmě o hmotnost odsátého tuku lehčí. Existuje více druhů liposukcí, ale základní princip zůstává stejný. Do podkoží je zavedena kanyla, kterou je pomocí podtlaku odsáván tuk pryč z těla. V prvé řadě je to vibrační liposukce MicroAire. Provádí se jak v lokální, tak v celkové anestezii. Pokud zvolíte lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk. Jakmile začne působit anestezie, aplikuje operatér do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a definitivně odsaje pryč z těla. Tuk se odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou.

Modernější technikou je liposukce BodyTite. Odsátí tuku se provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. „Radiofrekvenční liposukci dávají klientky a klienti přednost kvůli její šetrnosti. Navíc zaručuje jednotné tvarování, protože dokáže lépe lokalizovat a koncentrovat energii,“ konstatuje Ján Pilka.

IMG_20190515_101538

Rozloučit se s nelichotivými tukovými polštáři na těle a nechat si pod rukama profesionálů vymodelovat postavu podle svých představ, můžete také pomocí moderní ultrazvukové liposukce VASER Lipo. Nejen, že vás dokáže zbavit v rizikových partiích nadbytečného tuku, ale vedle efektu zeštíhlení dochází vlivem ultrazvuku i k okamžitému vypnutí kůže v ošetřované oblasti. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. „Ultrazvuk působí výhradně na rozbití tukových buněk bez toho, aby narušoval okolní tkáně. Tím eliminuje vznik pooperačních modřin a otoků, čímž se příjemně zkracuje doba zotavování oproti klasické liposukci,“ říká šéflékař kliniky Ján Pilka.

„Před třemi lety jsem absolvovala liposukci na této klinice a od té doby už jsem si zde nechala udělat další dva zákroky. Jediné čeho lituji je to, že jsem se k tomu neodhodlala dříve. S tuky a neženskou postavou jsem bojovala několik let. Zbytečně jsem váhala,“ napsala ve své referenci 46letá pacientka z Karlových Varů.

Klienti se často ptají, jaké množství tuku jim bude odsáto. Protože podkožní tuk odchází během liposukce z těla spolu s krví, chirurg musí jeho množství pečlivě hlídat. Maximálně může během jedné liposukce odsát lipoaspirat, tedy tuk s roztokem, o hmotnosti zhruba čtyři až pět procent vaší celkové tělesné váhy. Bez ohledu na případnou vyšší váhu pacienta nesmí množství přesáhnout pět litrů.

Řada žen má při pohledu do zrcadla okamžitě jasno. Má uložený tuk na bocích, rozhodne se tedy pro liposukci boků. Jenže lepší je poradit se s odborníkem, protože on ví, co je potřeba udělat pro skutečné estetické tvarování postavy. Může vás vyvést z omylu a doporučit třeba kombinaci liposukce boků a hýždí. Obojí lze podstoupit během jednoho zákroku, ale hlavně výsledek bude vypadat lépe a přirozeněji než odsátí pouze jedné oblasti. Při předoperační konzultaci vyslechnou lékaři Aesthevity přání klienta či klientky a nabídnou mu ideální a především individuální řešení.

V neposlední řadě je potřeba si uvědomit, že liposukce není všemocná. Její podstoupení by mělo jít ruku v ruce se zdravějším životním stylem. Zamyslete se nad tím, co jíte, a jak moc nebo málo se hýbete. Liposukce vás sice nadobro zbaví odsátých tukových buněk z konkrétní části těla, bohužel to ale neznamená, že se vám tuk nezačne usazovat jinde. Kde a v jakém množství se nám podkožní tuk hromadí, je dáno geneticky, ovlivněno životním stylem a z velké části také věkem. S přibývajícími roky se náš metabolismus stává lenivějším, což se podepisuje na vzhledu našeho těla. Liposukce pak nastoupí jako silný bojovník, ale musíte s ním spolupracovat.