Co obdivují ženy na mužích a muži na ženách

Čím žena nejvíce upoutá muže a čeho si u mužů nejvíce všímají ženy? Tak na toto téma existují desítky mýtů, stovky anket, průzkumů a statistik a miliony článků po celém světě. V prvé řadě však platí, co žena či muž, to jiný názor. Přesto se obě pohlaví v mnohém shodnou. Ženy ocení v prvé řadě mužnost, odvahu a odpovědnost při jednání a rozhodování. Muži mají rádi ženy sebevědomé, usměvavé, které o sebe pečují. A pokud jde o fyzickou krásu, pak si ženy u mužů všímají především očí, zadku a pak rukou. O pánech se už mnoho staletí traduje, že jejich pohled končí na poprsí, ale velká část mužů hodnotí ženské pozadí a úsměv. Často se setkáváme s dělením na „horňáky“ a „dolňáky“.

Moderní plastická chirurgie dnes dokáže pomoci jak ženám, tak mužům, pokud se svými tělesnými partiemi mají nějaké problémy, nebo touží po dokonalejším těle. Necháte-li si zvětšit prsa, odsát tuk, odstranit nadbytečnou kůži na břiše, vymodelovat pozadí, upravit oční víčka, líčka i rty budete se cítit sebejistěji, spokojeněji, ženštěji či mužněji a budete poutat pozornost svých protějšků. „Pandemie koronaviru nás na několik týdnů zastavila, ale už opět konzultujeme a operujeme. Poskytujeme služby v plném rozsahu,“ uvádí MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita. Prvním krokem k vytouženému vzhledu je objednání na konzultaci na tel. č. 777 350 350, nebo emailem na: recepce@aesthevita.cz.

Toužíte upoutat muže svým poprsím?

Plastická operace prsou je již několik let mezi ženami nejžádanějším zákrokem. Největší zájem je o tzv. augmentaci, tedy zvětšení prsou pomocí implantátů. Vzhledem k tomu, že existují různé typy implantátů, je před operací potřeba určit, který se perfektně hodí klientce k postavě a tvaru hrudníku. K tomu používají lékaři speciální gelové vycpávky tzv. sizery.

FOTO_PRSA

Ženy, které trápí povislá prsa, si je nechávají upravit modelací. Existuje více typů technik, její konkrétní výběr závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. „Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze,“ popisuje Ján Pilka.

U žen bodují oči a u mužů krásný úsměv

Můžeme číst různé průzkumy, články a myslet si cokoliv, ale přece jen se při prvním kontaktu podíváme jeden na druhého. Obličej je naší vizitkou. Plastická operace očních víček tzv. blefaroplatika patří k nejběžnějším zákrokům plastické chirurgie. Odstraněním nadbytečné kůže dojde ke zvednutí očního víčka, které v povislém stavu bránilo plnohodnotnému vidění. Navíc oči s pokleslými víčky působí unaveně a nevzhledně. Ale někdy jen tento zákrok pro zkrášlení obličeje nestačí.

S přibývajícími léty naše pleť ztrácí pružnost a začíná být povadlá. Kůže na čele klesá a s ní i obočí. Kvůli tomu vznikají nadbytky kůže nad očima. Obličej tak působí přísným, zamračeným dojmem. A to všechno ještě podtržené vráskami na čele. Těchto projevů stárnutí zbavíme naše klientky a klienty jedním zákrokem. „Ženy přicházejí na naši kliniku a žádají operaci víček v domnění, že je tento typ zákroku omladí. V případě povolené kůže na čele a tím pokleslého obočí by ale pouze blefaroplastika výrazný estetický efekt neměla. Existuje moderní metoda endoskopický Endotine browlift, která vyřeší povadlou kůži na čele i víčkách zároveň,“ říká majitel kliniky plastické chirurgie Aesthevita Ján Pilka.

foto2

Vedle očí jsou u žen dominantní části obličeje rty. Se smyslnými rty vykouzlíte neodolatelný úsměv. Co proto musíte udělat? Nejjednodušší a nejčastější je zvětšení a modelace rtů kyselinou hyaluronovou. Zákrok za použití znecitlivujícího krému trvá přibližně 20 minut. Kyselina HA rty také krásně hydratuje, bohužel se postupně vstřebává, a efekt tak vydrží jen 6 měsíců.

Lifting horního rtu (Bullhorn Lip Lift) ret pozvedne, takže se stane plnějším. Provádí se za lokální anestézie, trvá necelou hodinku a rekonvalescence pak 2-3 týdny. Laicky – ret se přitáhne nahoru k nosu, přebytečná kůže se odstraní a jizvičky nejsou v záhybech pod nosem vůbec vidět.

Zvětšení rtů vlastním tukem (lipofilling) dodá vašim rtům objem a může se přizpůsobit vašemu přání. Zjednodušeně – vibrační liposukcí se odebere malé množství vašeho tuku, pročistí se a tenoučkými kanylkami vstříkne do rtů. Za hodinku je vše hotovo. Modřinky odezní do dvou týdnů a můžete špulit…

Pokud chcete trvalé zvětšení rtů, využijte metodu PermaLip, která pracuje se silikonovými implantáty v různých velikostech. Operace se provádí v lokální anestézii a trvá přibližně 30 minut. Implantát se vsune miniaturními řezy po stranách koutků, které se sešijí vstřebatelnými nitěmi a jizvičky pak nejsou viditelné. Před tímto zákrokem, doporučujeme velikost nejdříve vyzkoušet s výplní kyselinou hyaluronovou, abyste věděla, zda výsledek bude splňovat vaše očekávání.

Pro ženy i muže je důležité pozadí

Výrazné pozadí je trendem už několik let a to především v cizině. A tak jak už to bývá, některé ženy kvůli tomu hubnou a některé si nechávají pozadí zvětšit a vymodelovat operativně. Pánové se zase týrají ve fitcentrech, protože mnoho žen se mužům nejprve podívá na zadek. K modelaci a zvětšení pozadí používají plastičtí chirurgové kliniky Aesthevita vlastní tuk a provádějí tzv. lipotransfer. Modelování hýždí vlastním tukem probíhá vždy v celkové narkóze. Při tomto zákroku je důležitý každý krok. Aby byl výsledek úspěšný, musí se operatér maximálně soustředit na jednotlivé detaily v technice, ať už odsátí tuku, jeho čištění nebo při následné aplikaci. „Pokud není lipotransfer proveden s maximální přesností a pečlivostí, pak je odsouzen k neúspěchu,“ vysvětluje Ján Pilka. Zásadní součástí přenosu tuku je proces jeho čištění. Z těla totiž odchází spolu s krví a je nutné tyto složky od sebe oddělit.

Na klinice Aesthevita používají lékaři k čištění tuku nejnovější techniku Pure Graft. Celý proces je uzavřený a probíhá takto: Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Putuje přímo do čisticích filtrů, aniž by přišel do styku se vzduchem nebo s ním bylo neodborně manipulováno. „Získáváme tak čistý tuk vhodný k aplikaci, který pak za pomoci speciálních tenkých kanyl aplikujeme malými vpichy do daného místa. Vyžaduje to přesnost a maximální soustředění chirurga,“ doplňuje MUDr. Pilka. Takto provedené operativní zákroky jsou méně invazivní a nevznikají při nich viditelné jizvy. Přesto, že tělo snáší vlastní tuk mnohem lépe než cizorodé látky, může dojít k jeho částečnému vstřebání. V některých případech je pak žádoucí po třech až šesti měsících lipotransfer opakovat, čímž se udrží či zvýší efekt zákroku.

Co na první pohled není vidět a přesto může hrát velkou roli

Ještě jednou se vrátíme k mužům. Řada z nich totiž řeší vskutku ryze mužský problém, a to velikost svého penisu. A zatímco si pánové lámou hlavu, co s tím, ženy, podle jedné americké studie, velikost penisu moc neřeší. Přesněji řečeno na jeho velikosti záleží jen necelé pětině žen z dotazovaného vzorku. Ten tvořilo 52 tisíc žen a mužů. Z dat také vyplývá, že ženám více zaleží na šířce penisu než na jeho délce. Plastický chirurg Ján Pilka dokáže mužům pomoci i s tímto problémem. Je u nás jediným špičkovým odborníkem na penoplastiku prováděnou metodou italského profesora Alessandra Littari. Při tomto zákroku dojde k prodloužení a zbytnění penisu.

Prodloužení penisu

Uvolněním vazu, který penis drží u stydké kosti, dojde k jeho prodloužení o 1,5 až 4 centimetry. Před zákrokem vám přesnou délku prodloužení chirurg neřekne, protože to závisí na délce původního úponu penisu ke stydké kosti. Nemusíte se obávat, jde o bezpečný způsob úpravy velikosti penisu. Tento orgán má vlastnosti houbovitého tělesa, do jehož živé tkáně nelze řezat. Zjizvení by totiž narušilo přirozenou strukturu tohoto orgánu.

Zbytnění vlastním tukem

Penoplastika dokáže upravit také šířku penisu. Ta se ale řeší jiným způsobem. „Zbytnění penisu provádíme pomocí lipotransferu, tedy metodou přenosu tuku,“ upřesňuje plastický chirurg Ján Pilka. Lékař odsaje tuk pacientovi vibračním přístrojem s následným čištěním filtry unikátní metody Pure Graft, která je extrémně šetrná v přenosu i čištění tuku, díky čemuž nedochází k jeho znehodnocení.