Dana (57): Už se na sebe zase ráda dívám do zrcadla

Před několika měsíci jsem na této klinice podstoupila operaci, při které mě pan doktor Pilka zbavil vrásek, které mě trápily při každém pohledu do zrcadla. Dnes jsem znovu ve svých očích hezká a mám dobrý pocit. Když zpětně vzpomínám na ty hodiny přemýšlení, váhání a odkládání konzultace s odborníkem, říkám si, že jsem měla být mnohem akčnější a jsem ráda, že jsem to pro sebe nakonec udělala. Milé dámy, pokud jste ve stejné situaci jako já vloni, vězte, že není na co čekat.

Ale popořádku. Jsme čtyři kamarádky po padesátce. Jednou měsíčně se potkáváme na kávě a vínku. Společně probíráme všechno, od rodiny až po práci. Nejstarší z nás je Hanka, bude jí šedesát a vypadá z nás nejlíp. Není to jen hříčkou přírody a genetickými dispozicemi, ale také tím, že o sebe dokáže pečovat. Pravidelně chodí na kosmetiku, masáže, pedikúru i manikúru a jak už to bývá, my tři jí jen tiše závidíme. Vlastně já už ne. Dlouho jsem si namlouvala, že vypadám dobře a že i okolí mě tak vidí a případné nedostatky na kráse jsem maskovala oblečením nebo make-upem. Jenže v létě se rolák nebo šála nosit nedá, takže vrásčitou kůži na krku nebylo jak skrýt a líčit se v tropických letních dnech nebo u moře se taky moc nedá. Takže nejen vrásčitý krk, ale i vrásky na obličeji mě trápily čím dál víc.

Postupně jsem začala stále častěji přemýšlet o tom, že půjdu na plastiku. Nejprve jsem brouzdala po internetu a zjišťovala informace, vyptávala se ve svém okolí, zavolala jsem i Hance, aby mi poradila a pak už jen stačilo vybrat si kliniku a objednat se. Má volba padla na Aesthevitu, paní na infolince byla milá, zodpověděla mé zvídavé dotazy a objednala mě za pár týdnů na konzultaci. V tu dobu jsem si při pohledu do zrcadla říkala, jak pak asi budu vypadat, byla jsem zvědavá. Konečně jsem poprvé vstoupila do recepce kliniky, kterou jsem dosud viděla jen na videu na jejich webových stránkách. Sympaťák doktor Ján Pilka mi všechno podrobně vysvětlil, popsal mi zákroky, které provede, a dohodli jsme termín operace.

Na kliniku jsem nastoupila na začátku října. A pak už šlo všechno moc rychle. Než jsem se nadála, vezli mě na operační sál. Z něj si samozřejmě, nic nepamatuji, protože mě uspali, ale byl to pro mě jen okamžik a byla jsem zpátky na pokoji a bylo po všem. Noc proběhla v klidu a po hospitalizaci a vizitě mě pan doktor pustil domů. Samozřejmě, že jsem dostala řadu rad a pokynů, jak se mám chovat a co musím dodržovat. Jenže v duchu už jsem byla myšlenkami doma. Byla jsem zvědavá, co mi řekne manžel, protože jemu jsem nic předem neřekla. No, přijetí doma bylo zpočátku rozpačité, ale pak mi manžel řekl, že pokud se budu cítit líp, pak jsem udělala správnou věc. A líp se po sedmi měsících opravdu cítím. Pohled do zrcadla mě nestresuje a mile mě překvapila reakce dalších členů rodiny, kolegyň i kolegů v práci a mých kamarádek.

PS. Už jsem se s panem doktorem Pilkou dohodla, že si nechám odsát tuk z břicha.

                                                                                                                                        Zdraví Dana

 

Na klinice plastické chirurgie Aesthevita provádíme mimo jiné tyto plastické operace obličeje:

LIFTING OBLIČEJE

Tento způsob omlazení nabízí hned několik způsobů, které chirurg zvolí či zkombinuje přesně tak, jak právě vaší tváři nejvíce prospěje. Facelift se provádí v celkové anestezii. Chirurg vede řez ze spánkové oblasti kolem ušního lalůčku za boltec. Odstraní přebytečnou kůži a nakonec ranky sešije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí spolu s elastickou čelenkou. Výsledná jizva je tenká, velmi nenápadná a jen obtížně zpozorovatelná. V oblasti obličeje se ranky obecně lépe hojí než na těle, protože tvář je více prokrvená. Rekonvalescence trvá dva až tři týdny.

NECKLIFT

Necklift  představuje miniinvazivní zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk v oblasti krku a podbradku a zároveň je zpevňována a vyhlazována povislá kůže. Principem této revoluční metody je tedy kombinace klasické podtlakové liposukce a současně aplikace radiofrekvenční energie. Účinně rozpouští tuk a umožňuje tak jeho lehké a méně traumatické odsávání, přičemž významně snižuje pooperační výskyt hematomů, otoků, bolesti a diskomfortu. Efekt je viditelný již po zákroku, avšak plnohodnotný výsledek vypnutí kůže nastává po šesti až 12 týdnech.