Hurá, blíží se jaro. No jo, ale to musím rychle něco udělat se svými „špeky“!

Myslím, že tuhle větu si během svého života položila snad každá žena a muž. Před nástupem jara řešíme jak se nejrychleji zbavit přebytečných kil. Někdy ovšem jen diety a cvičení nestačí a pak přichází vhodná doba k návštěvě plastického chirurga. Než se rozhodnete pro určitý zákrok, měli byste absolvovat osobní konzultaci s odborníkem. Chcete-li změnit obrysy svého těla, lékaři kliniky plastické chirurgie Aesthevita doporučují radiofrekvenční liposukci břicha, boků, hýždí, vnějších a vnitřních stehen metodou BodyTite.

Odsátí tuku při liposukci BodyTite z jednotlivých problematických partií těla se provádí velmi tenkými kanylami. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické a také minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Zákrok trvá v rozmezí od jedné do dvou hodin a s ohledem na pohodlí pacientky či pacienta se v drtivé většině provádí v celkové anestezii. Rekonvalescence trvá 4 až 6 týdnů a je potřeba nosit kompresivní prádlo.

Cena zákroku je velmi individuální a je odvislá od počtu odsávaných oblastí, přičemž základní cena za jednu odsátou oblast je cca 20 tisíc korun. Pacientce či pacientovi je proto cena vypočítaná při konzultaci.

Pro ty klientky a klienty, kteří si chtějí vytvarovat svou postavu vlastním materiálem, je vhodný lipotransfer. Během lipotransferu dochází k přesunu tuku z jedné části těla do jiné. Jedná se o dva zákroky v jednom: vymodelování postavy – liposukcí například břišních partií si můžete nechat vlastním tukem vytvarovat plnější sexy zadeček. Tuk se odsává vibrační liposukcí a následně se musí vyčistit. Lékaři na klinice Aesthevita využívají uzavřenou metodu Pure Graft. Odsátý tuk při ní putuje přímo do čistících filtrů a nepřijde do styku se vzduchem. Čištění je velmi citlivou částí operace. Pokud by byl tuk čištěn nešetrnou metodou, znehodnotil by se. Důsledkem by pak bylo jeho rychlé vstřebávání a další nežádoucí jevy. Do hýždí aplikuji vyčištěný tuk tenkou kanylou o průměru pouhých několik milimetrů. Po zákroku se tedy nemusíte obávat viditelných památek. Dokonce ani po opakovaném lipotransferu. Jizvičky zůstanou naprosto nepatrné,“ konstatuje MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita.

Operační zákrok trvá 2 až 3 hodiny, provádí se v celkové anestezii a pacient, pacientka stráví na klinice noc. Rekonvalescence trvá 4 až 6 týdnů a je potřeba nosit kompresivní prádlo. Cena lipotransferu do hýždí stojí 95 tisíc korun.

Článek s touto tématikou vyšel také v únorovém čísle časopisu Moje psychologie.

 

moje psychologie_23. 1. 2019