Jak se cítit líp? Začni konečně milovat své tělo

Příroda se nás neptá, jaká prsa chceme, nebo jaký zadek bychom si přály. Ta prostě naděluje. Samozřejmě, že zadek si můžeme zpevnit cvičením, projevy stárnutí pokožky zpomalit správnou životosprávou, ke krásnějšímu dekoltu pomůže push-upka.

Jenže  některé naše proporce prostě zcela nezměníme, ať děláme co děláme, čas nezastavíme. Na světě snad neexistuje žena, která by alespoň něco na svém těle nechtěla změnit.

Jedna by chtěla menší zadek a ploché bříško,  druhá lépe tvarovaný zadek, třetí se zbavit povislé kůže po porodu, čtvrté vadí vrásky a pátá má mindrák z toho, že její rty nevypadají smyslně.  I když se žena má ráda, tuší, že kdyby jen něco málo upravila nebo změnila, cítila by se líp, sebevědoměji a třeba i víc sexy.

To, jak se cítíme,  reprodukujeme do svého okolí. Pokud jsme spokojené samy se sebou a cítíme se líp, vyzařuje z nás  jiná energie a životní elán, než když se cítíme mizerně. Když jsme spokojené samy se sebou , máme víc energie, víc se usmíváme, jinak reagujeme na životní situace a občas je vezmeme i více s humorem.  

 

Chci se cítit líp! Jak na to?

“Často ke mně do ordinace přicházejí ženy, které k tomu, aby se cítily sebevědoměji, chtějí postoupit jen drobnou úpravu. A je jedno, jestli je to vytvarování poprsí, pozadí nebo liposukce,  v jejich psychice to udělá ohromný skok. Začnou se cítit líp, více si věřit. Začaly konečně milovat své tělo, a to je to kouzlo,” míní MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg z kliniky Aesthevita.

Sebevědomí je podle něj prostě čaroděj. Dokáže u nás vykouzlit pocit, že se cítíme líp. “Mým posláním není dělat z klientek nějaké dokonalé barbie nebo určovat ideál krásy, ale pomáhat ženám, aby se cítily lépe v jejich vlastním těle a byly spokojené samy se sebou.”

 

Podle jeho slov plastická operace už dávno není tabu. “Když nejste spokojeni s černou plombou na předním zubu,  jdete k zubaři, aby vám ji vyměnil za bílou, pokud se vám nelíbí účes, vyhledáte kadeřníka. Tak nevidím důvod, proč by se na to, že ženy podstoupí plastický zákrok, mělo dívat nějak přes prsty. Pokud to ženě pomůže k tomu, aby se cítila líp, je to jen a jen čistě její věc.”

 

MUDr. Ján Pilka připouští, že na ženy je současnou společností vytvářen společenský nátlak – žena vidí z reklam krásné modelky, navíc se po ní vyžaduje, aby byla úspěšná v práci a tam vypadala skvěle, byla dokonalou matkou, vypadala skvěle pro manžela, aby neodešel za milenkou.  

“Ženy to dnes nemají vůbec jednoduché. Některá k nám přijde pro vetší sebevědomí, jiná kvůli tomu, že si přeje splnit svůj sen o větším poprsí nebo pevnějším zadečku – u každé jsou pohnutky jiné. Ale ve finále jde o jedno – aby se cítily lépe.”

 

V poslední době je hodně diskutované  téma tvarování pozadí. A nejspíše k tomu přispěly i celebrity.  Ženy tak chtějí mít pozadí jako Kim Kardashian nebo Jennifer Lopez.

“Stále více žen touží po tvarování pozadí neboli lipotransferu. Tato metoda spočívá v tom, že tuk z partií, kde se ho chcete zbavit, je přenesen právě tam, kde se ho nedostává,” dodává Pilka.

 

Vede liposukce, zvětšení prsou a vyhlazení vrásek

Jaké jsou dnes nejžádanější plastické operace? Na prvních příčkách se umisťuje liposukce, zvětšení prsou a vyhlazení vrásek.

Kromě klasických liposukcí je více trendy a vyhledávaná i šetrná liposukce tzv. radiofrekvenční metoda BodyTite.  U této metody není totiž pokožka po liposukci povislá, ale naopak vyhlazená a bez celulitidy.  Metodu BodyTite vyhledávájí především ženy po porodu, které vlivem těhotenství mají problém s povoleným bříškem.

 

Další oblíbenou metodou v oboru plastické chirurgie je vyhlazování vrásek.

„Jako prevence začínajících vrásek může posloužit např. botulotoxin nebo výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Čím dál tím větší oblibě se těší výplně vrásek vlastním tukem nebo omlazení vlastní plazmou, tzv. plazma terapie PRP, a to z důvodu využití tělu vlastního materiálu,” dodává Ján Pilka.

 

U žen po čtyřicítce je oblíbená blefaroplastika neboli operace víček, která dokáže projasnit pohled a omladit o několik let. Jestliže ženy trápí celkově povolená kůži v obličeji  volí často operaci zvanou Facelift.

“Každopádně vždy hlavně myslete na sebe. Na Váš pocit. Na pocit mít se ráda, věřit si, milovat život a hlavně sebe samu. A pokud se rozhodnete pro nějaký zákrok, je to jen a jen čistě Vaše věc. Vaše rozhodnutí, přání a touhy nemusíte svému okolí ospravdlňovat nebo vysvětlovat, nebo si své pocity obhajovat,” dodává Pilka.

 

Ať už Vás trápí nějaké to kilo navíc, nejste spokojena s velikosti nebo tvarem poprsí, nebo Vás trápí velké pozadí. Zkuste za námi přijít na nezávaznou konzultaci do kliniky Aesthevita, na níž se společně pobavíme, co by se dalo udělat za drobnou estetickou změnu, abyste jste se cítila líp. Najdete nás v Praze a Karlových Varech.

Jak se objednat na kliniku Aesthevita? Buď vyplňte kontaktní formulář zde nebo nám zavolejte. Kontakty naleznete zde. Pro nás jste každá výjimečná.