Jak vám (po)můžeme vylepšit tvář?

Taky se denně prohlížíte v zrcadle, popovytahujete si kůži na čele, lících… A vzdycháte, že její pevnost je tytam? Pleť vadne, vrásky přibývají. Možná při líčení bojujete s úzkými rty či optickým maskováním velkého nosu… Plastická a estetická medicína je tu ale od toho, aby proces stárnutí zpomalila a minimalizovala nedostatky. Přečtěte si na následujících řádcích, co všechno pro vás v tomto směru mohou plastičtí chirurgové udělat.

Jemné vrásky a unavená pleť

S prvními vráskami nebo pletí, která potřebuje jen povzbudit, nemusíte hned pod skalpel. Pro začátek by mělo postačit některé z portfoliadermatologických ošetření. Kmenové buňky krevní plazmy působí skvěle nejen jako omlazující elixír, ale také jako regenerační sérum pro unavenou pleť. PRP plazma lifting je proto skvělým zákrokem pro ty, které nepotřebují řešit hluboké vrásky jako spíše osvěžit pleť poznamenanou stresem, nadměrným slunečním zářením, chemickým peelingem apod. Jemné vyhlazení pleti je pouze jedním z účinků této procedury.

Vykoukly na vás v zrcadle první vrásky? S těmi by mělo zatočit radiofrekvenční omlazení pleti FACTORA, které napomáhá přirozené tvorbě kolagenu, jehož produkce se v těle s přibývajícími léty snižuje. Pleť bude vypadat mladší a vyživenější. Navíc technologie přístroje FACTORA účinky tohoto zákroku znásobuje oproti jiným radiofrekvenčním přístrojům.

Léty prověřeným bojovníkem proti vráskám jekyselina hyaluronová. Asi není třeba dopodrobna vyjmenovávat její účinky, protože na její adresu dnes a denně zní zázračné sliby z televizních reklam. Žádný krém s obsahem kyseliny hyaluronové ale na pleti nezanechá tak viditelný efekt jako její aplikace přímo do míst, kde je potřeba vyplnit jemné vrásky.

Hluboké vrásky a povolená kůže

Pokud se vám čas vepsal do tváře už hlouběji, viditelné omlazení zaručí spíše než dermatologické zákroky chirurgické liftingy, ať jde ofacelift – lifting obličeje, necklift – lifting krku, nebobrowlift – endoskopický lifting čela a obočí. Právě pozvednutí povadlého obočí po browliftu vytvoří až nečekaně výrazný omlazující efekt.

Zkušený plastický chirurg nakombinuje typy liftingů podle potřeby konkrétní klientky. Lifting obličeje nebo lifting čela a obočí se často kombinuje například také s plastikou očních víček.

Účinným způsobem, jak zatočit se známkami stárnutí, je také vyplnění vrásek vlastním tukem. Výhodou je absence cizího materiálu. Vlastní tuk tělo bez problémů přijme. Mínusem může být fakt, že tělo část aplikovaného tuku vstřebá. Po čtvrt až půl roce lze ale aplikaci zopakovat.

Další vylepšení

Dveře kliniky plastické a estetické kliniky jsou samozřejmě otevřené i těm, kteří touží po jiném vylepšení, než je vyhlazení stárnoucí pleti. Obdivujete ve filmech a na stránkách magazínů smyslné rty hereček, zpěvaček, modelek…? Spoustě z nich je také nenadělila příroda, ale šikovný plastický chirurg.

I vy můžete svým rtům dlouhodobě dodat objem. Co si budeme povídat – lesky a rtěnky na zvětšení rtů valné výsledky nepřinášejí. Ke zvětšení rtů používáme buď vlastní tuk, nebo implantáty implantáty PermaLip.

Smyslnější rty vykouzlí také bullhorn lip lift – lifting horního rtu. Pozvednutím horního rtu totiž dojde k jeho „otevření“ a vyniknutí.