Jedním z triků jak přelstít věk i přírodu je lifting horního rtu

Díváte se na sebe do zrcadla a říkáte si: „Chtěla bych mít plnější rty, jako jsem měla dřív.“ Při tom pohledu si musíte přiznat, že váš věk vaše rty prostě změnil a kůže nad rty jaksi zvláštně ochabuje. Nebo jsou i situace, kdy za to nemůže věk, ale paní příroda. Prostě nebyla tak štědrá, a tak místo smyslného horního rtu máte jen úzkou čárku. Lékaři kliniky plastické chirurgie Aesthevita mají několik řešení.

Vzhled rtů je vrozený, ale s přibývajícími lety se tvar mění a rty začnou ochabovat a „vtáčet se“ směrem dovnitř. To má za následek úzké rty, které nepůsobí esteticky a přidávají na přísném výrazu. Celkově se pak změní výraz celého obličeje. Existuje spousta metod, jak rtům dodat plnější tvar.

Jednou z metod jsou výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové. Jejich nevýhodou je to, že z časového hlediska nejsou dlouhodobé a pro udržení jejich efektu je nutné podstupovat je opakovaně.

  1. Další metodou je zvětšení rtů vlastním tukem.  
  2. Stále oblíbenější metodou je  Bullhorn Lip lift neboli lifting horního rtu.

Co je to Bullhorn Lip lift?

Je to metoda zvětšení horního rtu tím způsobem, že se pod nosem odstraní několik milimetrů kůže. Tento řez kopíruje zespodu tvar nosu, od toho je právě odvozen název „bullhorn“, což v překladu znamená „býčí rohy“ – řez je opravdu veden ve tvaru býčích rohů. Vyříznutá část se poté sešije k sobě a tím se zvedne horní ret a odhalí červeň.  Pokud si říkáte, že musí po tomto zákroku zůstat velká viditelná jizva, obáváte se zbytečně. Po zahojení je v záhybech velmi tenká světlá linie, která není znatelná. 

„Často k nám přicházejí ženy, kterým se nelíbí, že mají málo výrazné rty, a nebaví je to neustále maskovat make-upem. Druhou skupinou jsou  ženy, na kterých se již podepisuje věk, a horní ret se jim věkem zúžil a nepůsobí esteticky moc dobře,” uvádí plastický chirurg MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita. Podle jeho slov je lifting horního rtu drobný estetický zákrok, který ale ženám pomůže k získání daleko většímu sebevědomí. „Je to malý zákrok, ale když vidím, jak dokáže nejen ženám v pozdějším věku, ale i ženám okolo třicítky, zvednout sebevědomí, mám z toho upřímnou lidskou radost,” míní doktor Pilka.

Výhody Bullhorn Lip liftu:

  • Trvalý efekt – oproti výplním je tato metoda trvalá a navíc do těla nevpravujete látky nebo materiály tělu cizí, jako je tomu u jiných metod.
  • Výsledek je přirozený – již žádné nepřirozeně „nafouklé“ rty.
  • Celková anestezie není nutná – tento zákrok klientky podstupují v lokální anestezii, popř. v analgosedaci.
  • Zákrok není časově náročný – po cca 30 minutách odcházíte ze sálu.

 

Pro koho je metoda Bullhorn Lip lift  vhodná?

  • Pro ty, kteří mají úzký horní ret – ať už vrozený nebo zaviněný přibývajícím věkem.
  • Pro ty, kteří preferují zvětšení rtu s přirozeným výsledkem.

 „Zhodnotím-li trendy u nás i v zahraničí za poslední dobu, stále více Češek volí zvětšení rtů jak metodu  Bullhorn Lip lift (zvětšení horního rtu), tak i zvětšení rtů vlastním tukem. Pro mnohé ženy je totiž sympatické, že se do těla nevpravují cizí materiály a výsledek je i více přirozený,” uzavírá MUDr. Ján Pilka.

K nejčastějším operačním zákrokům ke zkrášlení obličeje patří:

Lifting obličeje

Tento způsob omlazení nabízí hned několik způsobů, které chirurg zvolí či zkombinuje přesně tak, jak právě vaší tváři nejvíce prospěje. Facelift se provádí v celkové anestezii. Chirurg vede řez ze spánkové oblasti kolem ušního lalůčku za boltec. Odstraní přebytečnou kůži a nakonec ranky sešije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí spolu s elastickou čelenkou. Výsledná jizva je tenká, velmi nenápadná a jen obtížně zpozorovatelná. V oblasti obličeje se ranky obecně lépe hojí než na těle, protože tvář je více prokrvená. Rekonvalescence trvá dva až tři týdny.

Neklift

Necklift  představuje miniinvazivní zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk v oblasti krku a podbradku a zároveň je zpevňována a vyhlazována povislá kůže. Principem této revoluční metody je tedy kombinace klasické podtlakové liposukce a současně aplikace radiofrekvenční energie. Účinně rozpouští tuk a umožňuje tak jeho lehké a méně traumatické odsávání, přičemž významně snižuje pooperační výskyt hematomů, otoků, bolesti a diskomfortu. Efekt je viditelný již po zákroku, avšak plnohodnotný výsledek vypnutí kůže nastává po šesti až 12 týdnech.