Liposukce BodyTite – bezpečná metoda invazivní liposukce

Spoustu z nás trápí nějaké to kilo navíc a dokola si dáváme předsevzetí, že zhubneme, začneme na sobě pracovat, koupíme si permanentku do fitka. Mnohé z nás třeba jen na chvíli napadlo slovo liposukce. A upřímně – kolik diet jsme za svůj život už vyzkoušeli? A kolik z nich opravdu fungovalo?

Stále se vracíme před zrcadlo a zjišťujeme, že v pase naše oblíbené kalhoty zapneme čím dál tím hůř. Navíc po dětech, a i kvůli věku naše postava už prostě není to, co bývala. Naše sebevědomí je na bodě mrazu, ale věřte, nic není ztraceno.

Z reklam na nás vyskakují zaručené metody, jak radikálně zhubnout, reklamy na různá neinvazivní ošetření, na zaručené liposukce. Jak se v tom všem zorientovat? Jakou liposukci mám tedy zvolit – invazivní, neinvazivní? “Tak kterou?” říkáte si.

Máme informaci, která Vás asi překvapí. Liposukce existuje jen jedna – invazivní.

 

Co je to invazivní liposukce a co se během ní děje?

Liposukce (neboli odsátí tuku) se řadí mezi nejběžnější zákroky v plastické chirurgii a na rozdíl od jiných “zaručených metod” po ní opravdu výsledky uvidíte.

Liposukce může být vibrační, ultrazvuková nebo laserová. “Z praxe víme, že mezi klientkami je nejoblíbenější laserová metoda. V posledních letech ale klientky začínají vyhledávat spíše šetrnější metodu, metodu radiofrekvenční – metodu zvanou BodyTite,” říká z kliniky Aesthevita,  MUDr. Ján Pilka, který se plastickou chirurgií zabývá přes 10 let.

 

Klasická liposukce:

 • liposukce ubere na objemu a Vaše silueta tak v oblečení bude vypadat skvěle. Co ale neřeší je vzhled a kvalita kůže nad odsávanou oblastí, což v plavkách neskryjete,
 • klasická liposukce je často vyhledávanou metodou mezi Češkami – odsaje tuk, nevýhodou u ní je to, že nedokáže pracovat s pokožkou,
 • po klasické liposukci se často stává, že zůstane povolená kůže s asymetriemi,
 • doba rekonvalescence se pohybuje mezi 3-4 týdny a musíte počítat i s otoky,
 • liposukce je bezpečnou metodou, ale nesmí ji podstupovat lidé, kteří mají vážné onemocnění zabraňující estetické operaci v celkové anestezii.

Stále více klientek u nás i v zahraničí se rozhoduje pro šetrnější radiofrekvenční metodu Body Tite. Oproti klasické liposukci má další výhody, které jsou pro klienty klíčové při rozhodování, zda podstoupit klasickou liposukci nebo radiofrekvenční liposukci BodyTite.

 

Liposukce BodyTite – radiofrekvenční liposukce a její výhody

“Metoda BodyTite je našimi klienty vyhledávána kvůli nejvyšší efektivitě tvarování těla. Hodně ji podstupují ženy s povolenou kůží po porodu,” dodává MUDr. Ján Pilka.

 

Proč zvolit metodu BodyTite před klasickou liposukcí? 

 • Zaručuje jednotné tvarování – tato metoda lépe lokalizuje a koncentruje energii, prohřívání kůže a podkoží je tak rovnoměrné. Toto vše má pak vliv na jednotné tvarování.
 • Vypíná pokožku –  a to díky radiofrekvenční energii, takže ženy mohou dát sbohem nenáviděné celulitidě.
 • Minimální otoky a podlitiny – podlitiny a otoky jsou oproti klasické liposukci minimální a doba regenerace se tak zkracuje.
 • Je vhodná pro ženy i muže.
 • Doba rekonvalescence je 2-3 týdny, otoky a modřiny se vstřebají do 3-4 týdnů.
 • Operace trvá dle rozsahu 1,5 až 3 hodiny.
 • Brzy můžete sportovat  – sport je po tomto zákroku možný již po 5-6 týdnech.

 

Jak liposukce metodou BodyTite vlastně probíhá?

 • Nejdříve se tuková tkáň v odsávané partii napustí tumescenčním roztokem, který díky speciálnímu složení zmenšuje riziko případných nerovností, usnadňuje odsávání tuku, ale také redukuje krvácení, což má za následek menší pooperační modřiny.
 • Po napuštění se do podkoží aplikuje liposukční kanyla, která odsává tuk a zároveň je na jejím konci vytvářena vyšší teplota, která má na starosti rozehřívání tuku a koagulaci.
 • Na povrchu kůže pracuje vnější elektroda, která vytváří nižší teplotu, což způsobuje vypnutí a vyhlazení pokožky. Mezi vnitřní elektrodou (kanylou) a vnější elektrodou vzniká radiofrekvenční energie.
 • Teplota je po celou dobu zákroku měřena a hlídána přístrojem samotným a to z důvodu, aby nedocházelo k nadměrnému zahřívání tkáně.
 • Po dokončení zákroku je klientovi oblečeno stahovací pooperační prádlo.
 • Chcete vědět více? O metodě BodyTite si přečtěte zde.

 

Pro koho je tato metoda vhodná?

Metodou BodyTite mohou být ošetřeny jak ženy, tak i muži, avšak s realistickým očekáváním. Stejně jako při běžné liposukci i zde platí, že není metodou určenou k redukci hmotnosti, ale pomůže Vám dotvarovat postavu a přiblížit ji Vašim vysněným křivkám.

 

Zkuste nezávaznou konzultaci

Zaujala Vás metoda BodyTite? Přijďte k nám na nezávaznou konzultaci. Tato konzultace Vás k ničemu nezavazuje, sami se rozhodnete, zda na naší klinice a jaký typ liposukce případně podstoupíte. Kontaktujte nás buď přes kontaktní formulář nebo nám zavolejte a domluvíme se s Vámi telefonicky. Kontakty na nás najdete zde. Jsme v Praze a Karlových Varech.

 

Naše klientka o této metodě řekla:

Původně jsem chtěla jít na klasickou liposukci břicha, od kamarádky jsem ale dostala tip na radiofrekvenční metodu BodyTite, kterou podstoupila její kolegyně v práci a byla s ní prý moc spokojená. Líbilo se mi, že u metody BodyTite je doba rekonvalescence kratší a podlitiny a otoky jsou menší. Myslím, že jsem se rozhodla správně. Jsem spokojená. Navíc po necelých 6 týdnech jsem normálně sportovala.”

Kamila – 36 let,  Praha

 

Další oblíbené metody u našich klientek

Kromě metody BodyTite je u našich klientek oblíbená i plastická operace břicha zvaná abdominoplastika. Velkým trendem posledních let (i právě díky vzoru zahraničních celebrit) je metoda tvarování těla vlastním tukem (lipotransfer).