MUDr. Pilka z Aesthevita: Operace očních víček? Ženy chtějí efektivnější zákrok

Stárneme. Naše pleť ztrácí pružnost a začíná být povadlá. Kůže na čele klesá a s ní i obočí. Kvůli tomu vznikají nadbytky kůže nad očima. O operaci očních víček jste zajisté slyšeli, ale slyšeli jste už o moderní metodě Endotine browlift? „Je to metoda, která vyřeší povadlou kůži na čele i víčkách zároveň,“ říká MUDr. Ján Pilka z kliniky plastické chirurgie Aesthevita.

Věkem kůže na čele klesá a s ní i obočí, díky čemuž vznikají nadbytky kůže nad očima.Obličej tak působí přísným, zamračeným dojmem. A to všechno ještě podtržené vráskami na čele. Dá se těchto projevů stárnutí zbavit jedním zákrokem?

„Ženy přicházejí na naší kliniku a žádají operaci víček v domnění, že je tento typ zákroku omladí. V případě povolené kůže na čele a tím pokleslého obočí by ale pouze blefaroplastika výrazný estetický efekt neměla,“ říká MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg z kliniky estetické medicíny Aesthevita.

Podle jeho slov by se totiž odstranil přebytek kůže na očních víčkách, ale nevyřešila by problém s pokleslým obočím a tzv. podmračený výraz by zůstal i nadále.

„Stále více žen tak kromě klasické operace víček na naší klinice Aesthevita volí rovnou komplexní ošetření – endoskopický browlift Endotine,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka, který se zúčastnil vzdělávacího kurzu přímo v USA a obdržel tak certifikát pro práci s Endotine implantáty.

 

Klasická metoda pozvednutí čela a obočí vs. Endotine browlift

Plastická chirurgie se neustále vyvíjí a snaží se o co neúčinnější efekt za pomoci co nejmejších řezů. Doby, kdy se čelo a obočí pozvedávalo pomocí dlouhé jizvy vedené podél vlasů, jsou ty tam.

„Na klinice Aesthevita používáme nejnovější metody, které se snaží o co nejmenší invazivní zatížení. Cílem těchto novinek je nejen zmenšení jizev, ale také snížení doby rekonvalescence a minimalizace možných rizik a komplikací,” dodává MUDr. Ján Pilka.

“Při klasické metodě pozvednutí čela a obočí se dá výsledek jen těžko předvídat a fixace tkáně v nové poloze není snadná, protože se uchycuje pomocí stehů, případně šroubků. Nepříjemné pocity pnutí pak bývají u pacientů velmi časté, což při metodě s použitím vstřebatelných implantátů Endotine odpadá.”

 

Endotine browlift – metoda, která je ve světě IN

Endotine je v USA vyvinutý revoluční systém, který využívá vstřebatelných implantátů, které jsou umísťovány pod pokožku. Tam implantáty následně drží měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze. Po zákroku se v podkoží začnou tvořit nové vazivové struktury. Ty tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí.

Implantáty lékař zavádí pomocí drobných řezů a přesto dokáží nahradit tradiční browlift a foreheadlift.

Patentovaný design implantátů zaručuje bezpečnou fixaci tkáně v nové poloze a navíc umožňuje znovu polohu tkáně kdykoliv upravit pro dosažní optimální pozice a korekce.

 

Jak endoskopický browlift Endotine probíhá?

Endoskopicky browlift je minimálně invazivní operační technika prováděná za použití malé kamery (endoskopu) připojeného k monitoru. Lékaři na klinice plastické chirurgie Aesthevita mají s touto metodou bohaté zkušenosti.

Endoskop je vložen do jednoho z několika malých řezů umístěných ve vlasaté části hlavy a operatér tak přesně vidí, kde se pod kůží pohybuje. Jedná se tedy o velmi bezpečnou metodu. Chirurg vloží skrze jiný drobný řez další nástroj, kterým uvolní pokožku na čele a nad obočím.

Jakmile je pokožka uvolněna, použije operatér implantáty Endotine. Speciální technologie zvaná MultiPoint nevyžaduje žádné „přišívání“ a z endoskopického browliftu tak dělá proceduru s jasnými výsledky.

Implantáty Endotine plastický chirurg zavede pod pokožku, připevní ke kosti a vytažená tkáň se implantáty zavěsí. Implantáty Endotine bezpečně fixují tkáň v požadované pozici během procesu hojení a přibližně do půl roku se zcela vstřebají.

 

Jsou nějaká omezení?

“Po operaci je nutné nosit 14 dní elastickou ohlávku. Po tuto dobu je lepší vlasy nemýt. Poté je nutné dávat pozor při česání nebo mytí vlasů, vše provádět velmi šetrně, jelikož tkáň přirůstá několik měsíců. Při nešetrném zacházení by hrozilo, že by se kůže mohla z háčků uvolnit,” upozorňuje MUDr. Ján Pilka.

 

Výhody endoskopického browliftu Endotine:

  • 3 v 1 – jedním zákrokrem vyřešíte podmračený (smutný) výraz, povislá oční víčka a vrásky na čele se zachováním mimiky
  • Menší jizvy – díky nové technologii není nutné provádět výkon za pomoci velkých řezů a jizev, ty jsou navíc schovány ve vlasaté části
  • Endotine implantáty pomáhají zjednodušit chirurgický zákrok a poskytují širší rozsah nastavení výšky a tvaru obočí.
  • Kratší rekonvalescence – oproti klasické metodě liftingu čela a obočí

 

Pro koho je metoda vhodná:

  • Pro ty, které trápí nejen přebytek kůže na víčkách, ale chtějí vyřešit i pokleslé obočí a vrásky na čele a na kořenu nosu
  • Pro ty, co nechtějí podstupovat více zákroků je ideálním řešením, které pomůže zbavit několika znaků stárnutí najednou
  • Pro ty, co chtějí šetrný zákrok a méně jizev a zároveň kratší dobu rekonvalescence
  • Ideální věk pro tuto metodu je od 40 do 65 let, někdy je ale indikován ještě před 40. rokem života
  • Je vhodná pro ženy i muže

 

Uvažuje o operaci očních víček? Nebo vás zaujal endoskopický browlift Endotine? Rádi byste se o těchto metodách dozvěděli více?

Objednejte se na nezávaznou konzultaci s plastických chirurgem na klinice Aesthevita. Je na Vás zda využijete email info@aesthevita.com, telefon nebo kontaktní formulář.

Kliniku plastické chirurgie Aesthevita najdete v Praze a Karlových Varech.

Kontakty na kliniku Aesthevita najdete zde.