Na konzultaci se plastického chirurga ptejte na vše, co vás zajímá. Otázky bude pokládat i on vám

Mnoho klientů mířících na kliniku plastické a estetické chirurgie nosí v hlavě spoustu otázek, jejichž zodpovězením se chtějí utvrdit v rozhodnutí absolvovat vybraný zákrok. Každý z nás přirozeně trpí nejrůznějšími strachy a obavami. Předoperační konzultace je od toho, aby maximum z nich odbourala a klient přesně věděl „do čeho jde“.

Ne na každé plastické klinice se klientům už v rámci předoperační péče věnují přímo chirurgové. Na klinice Aesthevita však tuto službu považují za dosti důležitou, proto ji zastává ten nejpovolanější, tedy plastický chirurg. „Je potřeba zhodnotit klientův zdravotní stav a zjistit, jestli jeho představy o výsledku operace jsou reálné,“ vysvětluje vedoucí chirurg kliniky MUDr. Ján Pilka.

Právě výsledek operace je samozřejmě jedním z hlavních témat konzultace. Lékař klientům přiblíží reálný výsledek ukázkou fotografií „před“ a „po“ daném zákroku a vysvětlí jim, čeho lze operací dosáhnout konkrétně v jejich případě. Klient se díky tomu mimo jiné přesně dozví, co a proč může či naopak nemůže očekávat, jak dlouhá ho čeká rekonvalescence.

Hned na začátku konzultace se plastický chirurg klienta zeptá, co ho trápí. Definování problémové partie předchází určení nejvhodnějšího typu zákroku. Jeho průběh a předpokládaný výsledek pak lékař dotyčnému přiblíží. Kupříkladu u liposukcí může být efektivnější liposukce hýždí i boků, nikoliv jen jedné z partií.

Dále se lékař na konzultaci zajímá o klientův zdravotní stav, včetně léků, které tou dobou užívá. Před samotnou operací pak pacient projde podrobnějšími lékařskými vyšetřeními spolu s odběrem krve. Předoperační vyšetření obvykle provádí obvodní lékař, ale lze ho absolvovat i na klinice Aestevita. Výsledky tohoto vyšetření musejí být aktuální, proto podléhají „expirační“ době 3 týdnů.

Jestliže se jedná o konzultaci týkající se augmentace prsou, klientka se nejen dozví více o aktuální nabídce silikonových implantátů a jejich vlastností, ale také si velikost může nanečisto vyzkoušet pomocí speciálních gelových vycpávek, tzv. sizerů. Díky tomu uvidí, jak se s danou velikostí ňader bude cítit. Vše je pochopitelně síla zvyku, ale leckdy mohou sizery napomoci v určení ideální velikosti implantátů.

Konzultace klienta příliš nezdrží a tato časová investice se mu rozhodně vyplatí. Většinou konzultace probíhá půl hodiny, případně o chviličku déle. Za tu chvíli přinese řadu benefitů. Tím největším je, že klient získá podrobné informace o tom, co ho čeká, i to, že si může s lékařem v klidu a soukromí promluvit o svém problému. Právě individuální a pozorný přístup je jedním z faktorů, podle kterých si lidé vybírají plastického chirurga, jemuž se svěří do rukou.