Průvodce plastickou operací

Navzdory drahým krémům na obličej, mohou na první pohled prozradit váš věk ruce. Vlivem stárnutí na hřbetu rukou ubývá tuk a kůže se ztenčuje. Dochází tím k nehezkému vystupování šlach a žil. Plasticko-chirurgická metoda lipotransfer zvládne omladit ruce za hodinu o několik let, a to pomocí vašeho vlastního tuku.

  • Anestezie: celková
  • Doba trvání operace: 1 hodina
  • Rekonvalescence: 2-3 týdny

Na konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurg

Vyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operace

Před zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

Při rekonvalescenci dbejte pokynů lékaře, ať se rány dobře zahojí

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Jaký můžu čekat výsledek?

Je lipotrasfer přesně to, co byste potřebovala? Pak se neváhejte objednat na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jaké množství tuku bude ve vašem případě vhodné aplikovat a vše ostatní, co vás bude zajímat.

Ruce jsou naší vizitkou

Stejně jako dbáme o úpravu svých nehtů, začínají s přibývajícími léty vyžadovat speciální péči naše ruce. Často dokáží prozradit věk lépe než obličej ošetřovaný kvalitní kosmetikou. Vrátit rukám ztracené mládí je nejen možné, ale i snadné. A není k tomu potřeba žádná cizorodá látka.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší vyšetření krevního obrazu a krevní srážlivosti plus EKG. Ženy ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřačky je to nutnost už od 50 let.

Co se děje pod rukama chirurga

Jedinečná metoda Pure Graft

Během lipotransferu dochází k přesunu tuku z jedné části těla do hřbetů rukou. U velmi štíhlých žen lze tuk odebrat z více míst. Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Následně je nutné ho vyčistit.

Na klinice Aesthevita využívají uzavřenou metodu Pure Graft. Odsátý tuk při ní putuje přímo do čistících filtrů a nepřijde do styku se vzduchem. Čištění je velmi citlivou částí operace. Pokud by byl tuk čištěn nešetrnou metodou, znehodnotil by se. Důsledkem by pak bylo jeho rychlé vstřebávání a další nežádoucí jevy.

Do hřbetu rukou chirurg vyčištěný tuk aplikuje tenkou kanylou o průměru pouhých několik milimetrů. Po zákroku tedy se nemusíte obávat viditelných památek. Dokonce ani po opakovaném lipotransferu. Jizvičky zůstanou jen velice nepatrné.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Začněte odpočinkem

Tělo přijme vlastní tuk dobře, i tak je ale po zákroku bezpodmínečně nutný odpočinek. Zvláště proto, že se jedná o ruce, které používáme ke všemu, co děláme. Po dobu prvního týdne omezte všechny činnosti, které nejsou nezbytně nutné, a nechte ruce odpočívat. Druhý týden po operaci se můžete vrátit ke kancelářské činnosti. Otoky a modřiny budou postupně mizet během těchto dvou týdnů. Poté se nejspíš budete moci vrátit k běžnému životu bez omezení. Rekonvalescenci zhodnotí chirurg na ambulantní kontrole.

Kvůli lepšímu hojení a snížení otoků noste dva týdny po operaci elastickou bandáž. Pak už si začnete naplno užívat pohledu na zhojené a omlazené ruce.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Lipotransfer je lepší opakovat

Metoda lipotransfer má své obrovské klady – šetrnost k tělu, rychlou rekonvalescenci, přirozený vzhled… Ale také jednu malou nevýhodu. Právě proto, že je vlastní tuk pro organismus přirozenou látkou, se zhruba 30 % aplikovaného množství vstřebá. Pro udržení plnohodnotného efektu zákroku je proto dobré ho po čtvrt až půl roce zopakovat.

Cena estetické úpravy rukou vlastním tukem

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí
Individuální

Chcete si splnit svůj sen o mladistvějším vzhledu?

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Výsledky zákroků se mohou lišit od popisu a fotografií. Reakce organismu na jakýkoliv vnější zásah, látku či materiál jsou variabilní. Výsledný efekt proto nelze i při dodržení náležité odborné péče s jistotou garantovat.

Příběhy klientů