Průvodce plastickou operací

Hyzdí vám tělo nebo dokonce tvář špatně zhojené jizvy? Nemusí tak zůstat napořád. Plastická chirurgie zná řadu způsobů, jak jizvy účinně „vyzmizíkovat“. Ať už máte vystouplé, nebo propadlé jizvy, vhodný zákrok vás jich může zbavit.

  • Anestezie: lokální / analgosedace / celková
  • Doba trvání operace: dle velikosti / lokace jizvy
  • Rekonvalescence: dle velikosti / lokace jizvy

Na konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurg

Vyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operace

Před zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

Při rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojí

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Sbohem, nevítané památky

Ať už je vám trnem v oku nepěkná jizva po operaci slepého střeva, kolene, nebo třeba po odstranění kožního znaménka, nastal nejvyšší čas se s ní rozloučit. Metoda odstranění závisí na typu jizvy.

Před konkrétním zákrokem je nezbytná konzultace, na které se dozvíte, jakého výsledku lze dosáhnout, a další důležité informace. Na klinice Aesthevita se vám už na předoperační schůzce bude věnovat přímo plastický chirurg. Zhodnotí stav vaší jizvy a doporučí metodu, která k jejímu ošetření bude nejvhodnější. V souvislosti s tím vám řekne, zda zákrok proběhne v celkové, nebo lokální anestezii.

Co se děje pod rukama chirurga

Co odehrává na sále

Existuje více způsobů, jakými plastická chirurgie s jizvami bojuje – aplikací silikonových plátků a gelů, kortikoidními injekcemi, broušením (dermabrazí), chirurgickým odstraněním či vyplněním vlastním tukem (lipotransfer, lipografting, fatgrafting). Výběr zákroku závisí na lokalitě, velikosti, stáří i příčině jizvy.

Jestliže lékař zvolí ve vašem případě pouze lokální anestezii, propustí vás ještě tentýž den domů. Po celkové narkóze musí být pacient krátce hospitalizován – obvykle do druhého dne.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

3 hlavní zásady hojení

Délka a náročnost rekonvalescence je dána konkrétní metodou ošetření – typu anestezie, šitím, velikostí rány apod. Obecně však platí několik pravidel. Zásadní je chránit ošetřené místo před mechanickým poškozením, ušetřit ho po několik dní či týdnů námahy a dbát na čistotu rány.

Důkladně vyposlechněte pokyny a doporučení lékaře. V případě nejasností, se ho neváhejte zeptat. Správná rekonvalescence je nezbytná pro efektivní výsledek.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Jizvy jsou tytam

Máte za sebou úspěšné hojení a vaše jizva je o poznání nenápadnější? Přijde vám dokonce, že zmizela úplně? Začnete si tedy užívat své dokonalejší tělo. Zároveň ho ale minimálně po dobu 3 měsíců od zákroku chraňte před přímým sluncem. Nejlépe zakrytím náplastí či látkou, minimálně alespoň vrstvou krému s vysokým ochranným faktorem.

Cena korekce jizev

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí
Individuální

Chcete si splnit svůj sen o vylepšeném vzhledu?

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Výsledky zákroků se mohou lišit od popisu a fotografií. Reakce organismu na jakýkoliv vnější zásah, látku či materiál jsou variabilní. Výsledný efekt proto nelze i při dodržení náležité odborné péče s jistotou garantovat.

Příběhy klientů