Průvodce plastickou operací

Vybíráte si oblečení tak, abyste zakryla svá stehna, a přes plavky zásadně nosíte šátek? Liposukční modelování vnitřních stehen, často spolu s vnějšími stehny, boky a hýžděmi, odlehčí rizikové partie od nadbytečného tuku a vrátí vám přirozené sebevědomí. Stejně tak mužům, jejichž organismus má sklony k ukládání tuku na stehnech. Ovlivňují to změny metabolismu s přibývajícím věkem, genetické dispozice a životní styl.

  • Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
  • Doba trvání operace: 1–2 hodiny
  • Rekonvalescence: 4-6 týdnů

S modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurg

Vyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operace

Před zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

Hojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádla

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Ptejte se a nechte si poradit

Rozhodli jste se pro změnu a chcete jednat? Skvělé! Objednejte se na konzultační schůzku, kde se o zákroku dozvíte všechno potřebné. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. S ohledem na typ vaší postavy doporučí, kolik tuku a ve kterých partiích odsát. Nedivte se, pokud navrhne kombinaci více partií. Pro žádoucí křivky často odsátí jedné oblasti nestačí.

Liposukce jako start i cíl

Jestli vás pohled do zrcadla pokaždé rozesmutní, je na čase s tím něco udělat. S počtem tukových buněk a predispozicí k tomu, kde se nám podkožní tuk hromadí, se rodíme. Partie hýždí a stehen trápí ženy nejčastěji. Postupné zpomalování metabolismus a sedavé zaměstnání také nehraje v náš prospěch, o to více pak oceníme účinného spojence v podobě liposukce.

Těsně před operací

Nejradši už byste zákrok měli za sebou. Bez předoperačního vyšetření s odběrem krve a EKG to ale nepůjde. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jizvy o průměru kanyly

Zákrok je konečně tady! V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se jeho působením lépe rozpustí a odsaje ven z těla. Chirurg tuk odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu také jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Částečná, nebo úplná?

Liposukce se provádí v lokální i celkové anestezii. Druhá varianta je pro klienty komfortnější – ani trochu nebolí. Padla vaše volba přece jen na lokální anestezii? Pak počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy z podkoží může odstranit jen přesně dané maximální množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Začněte odpočinkem

Do běžného tempa hned po operaci nenastoupíte. Týden po zákroku dostanete od lékaře naordinovaný odpočinek. Oblast vnitřních stehen vám navíc zpočátku komfortní pohyb ani nedovolí.

Vybarvené modřiny a otoky se vstřebají během tří týdnů. Průměrně 6 týdnů rekonvalescence stačí k tomu, abyste mohli zase sportovat a zvládat běžnou fyzickou aktivitu. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Těsné prádlo urychlí hojení

Nebudete si v něm připadat moc přitažlivě, ale účelem kompresivního prádla je hojení. Po celých 6 týdnů rekonvalesce ho sundávejte pouze nezbytně – na mytí.

Tip: Doporučujeme střídat alespoň dva kusy kompresivního prádla, aby hojící se rány byly neustále v čistém. V prvních dnech po operaci prádlo perte klidně denně.

Tvar postavy zraje

Trpělivost je ctnost, u liposukce navíc nezbytná. Odsáté partie splaskávají až několik měsíců. Žádný strach, křivky, na které se před zrcadlem tolik těšíte, zanedlouho spatříte. Jen to nebude hned po vstřebání poslední modřiny, možný ani ve chvíli odložení kompresivního prádla.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Jak si vytvarované tělo udržet?

Tukové buňky reagují podle toho, jak jim poroučí naše genetické dispozice. Záleží i na tom, jak se o své tělo staráme. Liposukce sice dokáže tělo od části tukových buněk osvobodit, ale není všemocná. Dejte si před zákrokem předsevzetí, že skoncujete se starými zlozvyky a po rekonvalescenci upravíte svůj životní styl. Tím si slušivě vymodelovanou figuru udržíte.

Po liposukci se tuk už neukládá na ošetřených partiích. Odtamtud jsou tukové buňky nadobro pryč. Naše tělo si s tím hravě poradí. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit. Dlouhodobé udržení vysněných křivek si tak vynutí vaši snahu. Dobrý jídelníček by měl jít ruku v ruce s pohybem. I maličkosti se počítají – choďte na procházky a výtah vyměňte za schody.

Cena liposukce vnitřních stehen

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí
Od 20 000 Kč

Chcete si splnit svůj sen o vylepšeném vzhledu?

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Výsledky zákroků se mohou lišit od popisu a fotografií. Reakce organismu na jakýkoliv vnější zásah, látku či materiál jsou variabilní. Výsledný efekt proto nelze i při dodržení náležité odborné péče s jistotou garantovat.

Příběhy klientů