Novináři se často zajímají o nové trendy a metody v plastické chirurgii

„Letos už mám za sebou stovky zákroků,“ uvedl šéflékař naší kliniky Ján Pilka v rozhovoru pro web žena-in. V článku Kláry Křížové se mimo jiné dočtete, po čem touží ženy a naopak co řeší muži a někdy nejen oni.

 Od začátku roku jste už provedl více než 600 chirurgických estetických zákroků, o které je největší zájem?

Nejžádanějším zákrokem je liposukce břicha, boků, hýždí, stehen případně dalších částí těla. Ženy touží po zvětšení prsou implantáty. Další v pořadí je abdominoplastika, tedy plastická operace břicha, kdy jsem klientkám a klientům odstranil nevzhledný kožní převis na břiše a zájem je také o lipotransfer do pozadí a do prsou, kdy ke zvětšení uvedených částí těla používám vlastní tuk pacientů.  

 Vylepšení prsů bereme jako již téměř běžnou plastickou úpravu a na řadě je nyní mužská chlouba. Velikost penisu a jeho obvod řeší totiž nejen muži, ale i ženy. Jestli se nemýlím, tak panuje povědomí, že nejde operativně prodloužit a zvětšit objem penisu. Jak to je?

Díky metodě profesora Alessandra Littari, na kterou mám licenci, je možné prodloužit penis v rozmezí mezi 2 – 5 cm do délky. Nikdy ale nemůžu říci, kolik přesně komu lze prodloužit penis, je to individuální a v tomto rozmezí. Nedá se nikdy dopředu zjistit, jak dlouhý je vaz, který je srostlý s penisem v pubické oblasti břicha, který se dá operativně odpojit a tím prodloužit samotný penis. Je to hluboká operace, operuji 6 – 7 cm pod kůží, operační pole je dost malé, zákrok většinou trvá kolem hodiny a půl.

 Chápu to správně, že díky přerušení tohoto vazu, který drží konec penisu a spojuje jej se stydkou kostí, se penis o tuto vzdálenost může vysunout ven?

Ano a je to, jak jsem říkal, mezi 2 – 5 cm, měli jsme jeden případ, kdy byla délka 5,5 cm, ale to byl extrém. Většinou je to méně.

 Není to tedy o tom, že byste penis něčím „vycpali“, prodloužili jej nějakou „náhradou“, ale je to jen o přerušení tohoto vazu, který penis uvolní a může se tedy více vysunout ven.

Ano, přesně tak. Při zákroku ještě děláme opatření, aby se v ráně následně netvořily srůsty a vaz byl dobře odpojen a zahojen. S tím souvisí také včasná rekonvalescence v podobě rehabilitace – doporučujeme pacientům, aby si koupili speciální vodní pumpu a procvičovali doporučené cviky, aby vše správně srostlo. Prodloužení je trvalé, nemění se.

 Celý rozhovor najdete na: http://zena-in.cz/clanek/rozhovor-s-ceskym-lekarem-ktery-umi-prodlouzit-penis-az-o-5-centimetru