Vzdělání

Plastický chirurg Peter Mertan je uznávaný a zkušený odborník s dlouholetou českou i zahraniční praxí. Věnuje se celému spektru plastických a estetických operací. Má za sebou stovky úspěšně provedených zákroků jako estetické operace prsou, břicha, faceliftů, liposukce či přenosy tuku - lipotransféry, lipofraftingy. Je členem České lékařské komory a Mezinárodní společnosti pro plastickou a estetickou chirurgii ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery).

V roce 2000 ukončil studium na lékařské fakultě Univerzity Jana Amose Komenského v Bratislavě. V roce 2004 složil atestační zkoušku I. stupně z oboru všeobecné chirurgie a v roce 2010 získal specializační atestaci z oboru plastické chirurgie.

Praxe

Po ukončení vysokoškolského studia nastoupil na Ortopedicko-traumatologickou kliniku v Martine na Slovensku, kde působil do roku 2001. Poté půl roku získával zkušenosti na oddělení chirurgie ruky ve Státním traumatologickém ústavu v Budapešti v Maďarsku a dalšího půl roku pracoval na Klinice popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze.

Od roku 2002 do roku 2005 pracoval na Chirurgické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Následně přestoupil na Kliniku plastické chirurgie stejné FNKV, kde zůstal až do roku 2010. Od roku 2010 do roku 2011 působil v Institutu de Cirurgía Estética Dr. Serra Renom v Barceloně ve Španělsku. Mezi lety 2014 a 2015 pracoval v Corporacion dermoestetica v Andoře. Od roku 2013 do roku 2016 byl součástí WB Aesthetics s.r.o. v Plané u Mariánských lázní.

Od roku 2011 spolupracuje s Insitutem Dr. Javier de Benito v Barceloně. Působil jako plastický chirurg na významných soukromých klinikách v Praze.