Odsátý tuk z problémových partií pomůže vylepšit postavu i tvář

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo z problémových partií tuk ubrat a přemístit ho někam, kde by vám naopak užitečně posloužil? Úžasná představa, že? Plastická chirurgie dokáže toto zbožné přání proměnit v realitu. Tuk lze navíc odsát a využít i na částech těla, u kterých byste to možná nečekali.

Téměř každá žena není spokojena s určitou partií či partiemi svého těla. Někdy je to objektivní, jindy jsme možná až příliš sebekritické. Nicméně často se jedná o boky, hýždě a břicho. Vrozené dispozice určují, kam se nám tuk ukládá, aniž bychom to nějak zásadně mohli ovlivnit. V nadměrném množství pak uložený tuk vytváří nepěkné křivky i celulitidu.

Stejně jako funguje formování postavy pomocí pravidelného cvičení, lze efektivně bojovat s nerovnoměrným ukládáním tuku také liposukcí. Ať už klasickou, nebo šetrnějšíradiofrekvenční. „Odsávaná oblast je zbavena přebytečného tuku a současně se liposukcí částečně zamezí opětovnému ukládání tuku,“ přibližuje MUDr. Ján Pilka. 

Kde lze brát

Ne vždy se vyskytují problémové partie na břiše, hýždích, stehnech či bocích. Ačkoliv se jedná o místa, ze kterých je tuk odsáván nejběžněji, liposukce nabízí množství dalších možností. Hravě si poradí také s nahromaděným tukem v  zádech, k němuž dochází četněji s přibývajícím věkem, kolenoulýtkách či pažích.

U všech výše zmíněných liposukčních zákroků lze využít také zmíněnou šetrnější radiofrekvenční (neboli BodyTite) liposukci. „Liposukce BodyTite využívá klasickou podtlakovou liposukci spolu s radiofrekvenční energií. Tento způsob odsátí tuku patří k nejmodernějším a nejefektivnějším procesům. Velkou výhodou je šetrný způsob, kterým se odsátí provádí, a zároveň to, že se po zákroku tvoří méně podlitin a hematomů,“ vysvětluje MUDr. Pilka.

Kam tuk přemístit

Zatímco někde si přejeme ubrat, jinde toužíme naopak přidat. Modelace různých partií těla vlastním tukem patří k velmi dobře snášeným zákrokům, protože organismus nemusí bojovat s cizí látkou, jakou jsou kupříkladu silikonové implantáty při zvětšování prsou. Kde tedy může odsátý tuk být prospěšný?

Když už hovoříme o prsou, tak připomeňme modelaci či zvětšení ňader právě pomocí vlastního tuku. Tímto způsobem lze poprsí zvětšit o půl až jednu velikost. Po zhruba šesti měsících je možné zákrok opakovat, pokud si žena přeje výraznější vyplnění dekoltu.

Ačkoliv v oblasti zadečku ženám tuk většinou přebývá, najdou se i také, kterým chybí. Vlastním tukem je tedy možné vymodelovat také hýždě. Přidat objem lze taktéž příliš štíhlým lýtkům.

Odsátý tuk napomáhá také v boji s vráskami. Esteticky jím lze upravit mimo jiné ruce. „S přibývajícím věkem ubývá na hřbetu rukou tuk, kůže se ztenčuje a šlachy a žíly jsou vystouplejší. Tento proces lze pozastavit přenosem vlastního tuku do rukou,“ říká MUDr. Pilka.

Stejně tak vyplní tuk vrásky v obličeji a je ideální k modelaci některých částí, jako je brada či líce. Splní sen také dámám toužícím po smyslných rtech. K zákrokům prováděným v obličeji stačí odsátí výrazně menšího množství tuku.