Plastika prsou 2019 – osm zákroků, které pokud jde o prsa, žádáme nejčastěji

Chcete dokonalá prsa? Nejste samy. Podívejte se, jaké zákroky jsou nejčastější, co obnáší a kolik plastika prsou 2019 v dobré klinice stojí. Toho je stručný obsah článku Berty Pean, který vyšel na www.profimoda.cz a je o naší klinice.

Prsa jsou symbolem ženskosti. Právě proto jim jako ženy věnujeme tolik své pozornosti a záleží nám na tom, aby vypadala přesně podle toho, co si žádají aktuální módní trendy. Možná to někomu připadá jako zbytečná rozmařilost, ale řada žen dokáže získat zpátky ztracené sebevědomí, jakmile si nechá svá prsa vylepšit. Už dávno nejde jen o to, zvednou co nejvíce číslo podprsenky, které po jejich zvětšení budeme moci nosit. Plastika prsou, to je mnohem širší škála úprav, které dokážou naše prsa zvětšit, zmenšit, zvednout, tvarově upravit, ale třeba jim dát i zpátky jejich základní funkčnost potřebnou proto, abychom jako mámy mohly kojit své děti. Jaké zákroky se nejčastěji dělají?

Zákroky, které žádáme, se dají snadno rozdělit do dvou skupin. Na ty, které se týkají našeho zdraví či funkčnosti, a na zákroky estetické.

Zdravotní a funkční zákroky:

redukční mammaplastika

plastická operace vpáčených bradavek, které znemožňují kojení

rekonstrukce prsou po mastektomii (tedy po nádorovém onemocnění)

 

Estetické zákroky:

augmentace prsou – zvětšení prsou pomocí prsních implantátů

lipotransfer – zvětšení prsou za pomoci vlastního tuku

Breast lift (též modelace prsou) – zvednutí prsou

Breast lift + augmentace prsou – současné zvětšení prsou a jejich modelace

úprava tvaru prsních dvorců (obvykle zmenšení)

 

Redukční mammaplastika je spásou pro ženy, kterým příroda nadělila více než je zdrávo

A to doslova… Příliš velká ňadra dokážou být příčinou řady obtíží. Kosmetických, estetických i zdravotních. Právě kvůli neřešitelné bolesti zad, na kterou si ženy s příliš velkými ňadry stěžují, bývá tento úkon dokonce v některých případech hrazen ze zdravotního pojištění. Kromě problémů se zády jsou velká prsa problematická i kvůli pocení se pod prsy a možným vznikům ekzémů. Zmenšení nadměrných prsou ženám doslova změní život. Přestanou jim vadit při sportu i dalších aktivitách. Menší prsa rovněž dávají postavě ženy mladistvější a štíhlejší vzhled. Prsa jsou po zákroku nejen menší, ale i pevnější. Cena zákroku pro samoplátce je od 57 000 Kč.

Úprava vpáčených bradavek znemožňujících kojení

Zdravý rozum zvítězil nad propagačními tlaky firem a kojení dětí se opět preferuje před příliš brzkým nasazením tzv. umělé výživy. Řada žen však z předchozího těhotenství, nebo od svého gynekologa ví, že bude mít kvůli vpáčeným bradavkám s kojením problém. Dítě se nebude umět na bradavky nesprávného tvaru přisát. Obvykle jde o problém vrozený. Objevit se však může i jako důsledek různých zánětů nebo překonaných nádorových onemocnění. Ženy dokáže nemožnost kojit své dítě frustrovat. A málokterá ví, že jde ani ne o hodinový zákrok, jehož cena začíná na pouhých 18 000 Kč. Úpravou invertovaných, tedy vpáčených bradavek, se nám ženám vrací sebevědomí a to nejen pokud jde o kojení. Změna jejich tvaru zlepší i celkový vzhled našich prsou.

Rekonstrukce či náhrada prsu po nádorovém onemocnění

Právě karcinom prsu je nejčastěji diagnostikovaným typem nádoru u žen. Každý rok u nás touto nemocí onemocní až 6000 žen, tedy zhruba jedna žena z tisíce. Dobrou zprávou je, že právě tato onkologická oblast patří mezi ty nejúspěšnější, pokud jde o léčbu. Horší je, že nám po léčbě zůstávají jizvy nejen na duši, ale i na těle v podobě odstraněného jednoho či obou prsou. Plastická chirurgie nám však umí pomoci prsa zrekonstruovat nebo nahradit. Celková náročnost rekonstrukce je závislá především od toho, jak radikální byl chirurgický zákrok související s léčbou nádorového onemocnění. Existuje však celá řada metod, které umí ženám po rakovině prsu opět vrátit jejich ženskost.

Zvětšení prsou (augmentace) není žádná rozmařilost

Dobře vypadat nám pomáhá uspět ve vztazích i v kariéře. Nedostatky, pokud jde o vzhled prsou, nám ubírají na sebevědomí. Mnohdy můžeme kvůli „plochému“ hrudníku trpět pocity méněcennosti, které se pak přetransformují do závažnějších psychických stavů. Silikonové implantáty a metody jejich aplikace jsou čím dál kvalitnější. Zcela zásadně se zmenšil počet možných pooperačních komplikací. Naopak se ještě zvýšila bezpečnost implantátů. Pokud nás malá prsa trápí, není důvod otálet. Cena za zvětšení prsou se pohybuje od 65 000 do 85 000 Kč a odvíjí se většinou od typu použitého implantátu.

Nechte si prsa zvětšit vlastním tukem

Pokud prsa zas tolik zvětšit nechceme, ale spíše nám vadí jejich tvar, řešením je zvětšení prsou vlastním tukem. Lipotransfer umí prsa zvětšit pouze o půl nebo jednu velikost. Dokáže však prsům současně přidat kýžený tvar, a to bez toho, abychom se hned musely stát majitelkami silikonových výplní. Tuk pro zvětšení se odebírá z těch oblastí těla, kde žena ubrat potřebuje. Jde tedy o kombinaci liposukce a zvětšení prsou, díky kterému dochází k tvarování hned několika partií těla. Cena zákroku je od 95 000 Kč.

Když prsa potřebují především zvednout

I když jsme třeba po mnoho let měly doslova vzorová prsa, věk, kojení nebo úbytek na váze se umí negativně podepsat na jejich tvaru. Nemusíme potřebovat hned jejich zvětšení za pomoci implantátů. Poměrně novou metodou, která patří pouze do rukou skutečně zkušeného plastického chirurga, je Breast lift. Při operaci se přemísťuje vlastní tkáň prsní žlázy, zvedá se prsní dvorec a odstraňuje se nadbytečná kůže prsou. Cena zákroku je hodně individuální podle stavu prsou. Pohybuje se od 45 000 do 85 000 Kč. Někdy je vhodnější metodu kombinovat s augmentací, tedy s osazením silikonového implantátu. V tomto případě je cena zákroku kolem 80 000 Kč.

I naše prsní dvorce mohou vypadat lépe

Řada z nás je se svými prsy spokojena, ale nelíbí se nám velikost prsních dvorců. Chtěly bychom velké dvorce zmenšit. Obvykle je nám jejich velikost nadělena geneticky. Někdy se však změny projeví i v průběhu života působením různých hormonálních změn. Příčinou změny velikosti bývá i kojení nebo vyšší věk. S problémem bojují zejména ženy s větším poprsím. Plastická operace ve formě zmenšení prsních dvorců patří opět mezi jednodušší zákroky, které trvají pouze jednu hodinu. Cena zákroku je od 21 000 Kč.

Klinika Aesthevita nechce být „továrnou na krásu“. Svým klientům nabízí zcela výjimečné a komorní prostředí a individuální přístup ke každému klientovi. Vedle běžných zákroků, které poskytují kliniky estetické medicíny, nabízí Aesthevita i různé speciální metody, které v rámci ČR realizuje jenom zcela omezený počet klinik. Jde například o metodu přesunu tuku využívanou i pro zvětšení prsou nazývanou Lipotransfer, ale i o další zákroky. Tým pod vedením MUDr. Jána Pilky již ke kráse i zdraví pomohl více než 7000 pacientům. Nejde jen o operace prsou, ale i plastické operace obličeje, různé metody vylepšení všech partií těl, nebo dermatologické procedury související zejména s omlazením, ale i s řešením jiných problémů, jakým je například nadměrné pocení.

Celý článek najdete na: bit.ly/2m4fMyt