Plazmalifting aneb přírodní omlazení, které funguje

Ať už v plastické chirurgii, dermatologii nebo jiném odvětví medicíny, omlazující postupy, které jsou založeny na tělu vlastním materiálu zažívají boom. Výplně vrásek nebo zvětšení prsou vlastním tukem jsou metody, které jsou stále více žádanými. A co třeba taková plazmaterapie neboli „Dracula lifting“?

 

“Jak již z názvu lze odvodit, jedná se skutečně o omlazení pleti pomocí plazmy, kterou získáme z vlastní krve klienta. Je to velmi šetrný způsob omlazení a regenerace pleti, který na naší klinice podstupuje stále více žen. Dopomohly k tomu také články v bulváru, ve kterých se psalo o několika celebritách, které si tuto metodu oblíbily,“ říká MUDr. Ján Pilka, lékař z kliniky plastické chirurgie Aesthevita.

 

Co je to PRP plazma lifting?

“Jedná se o léčbu krevní plazmou, která využívá růstových faktorů. Ty jsou obsaženy v krevních destičkách a při odstředění krve se uvolní do plazmy.  V případě aplikování do kůže zahájí regenerační pochody, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu. Pokožka je poté vypnutá, projasněná a vrásky jsou jemnější.”

 

Metoda se používá:            

  • k omlazení pokožky v obličeji, na krku nebo dekoltu, na omlazení na hřbetu rukou
  • k ošetření strií, jizev
  • k regeneraci kůže poškozené slunečním zářením nebo např. po chemickém peelingu
  • při léčbě padání vlasů.

 

Průběh PRP plazma liftingu:

  • Klientovi je odebrána krev do zkumavky stejně jako při běžných odběrech, nejčastěji z žíly v oblasti loketní jamky nebo hřbetu ruky.
  • Množství odebrané krve závisí na velikosti ošetřované plochy.
  • Zkumavka s krví se vloží do speciálního přístroje, poté odstředěním následuje separace plazmy.
  • Vše probíhá ve sterilním prostředí.
  • Nakonec se plazma aplikuje za pomoci tenké jehličky do pokožky obličeje, krku nebo dekoltu.

 

“Plazmu aplikujeme do kůže jemnými vpichy, které jsou od sebe vzdáleny asi 1 cm. Ošetřit můžeme celý obličej, dekolt, hřbety rukou ale i jiné oblasti těla,” vysvětluje MUDr. Ján Pilka.

 

Jaké účinky plazmaterapie má?

“Faktory, jako jsou trombin, růstové faktory nebo kmenové buňky obsažené v plazmě, působí na kůži člověka ještě lépe než intenzivní omlazující sérum. Ošetřené plochy jsou poté oživené, buněčný růst je podporován a produkce kolagenu stimulována. Výsledkem je úžasné zpevnění a regenerační účinek na kůži, bez vedlejších účinků,” říká MUDr. Pilka.

 

Právě tělu vlastní materiál je zárukou toho, že v těle nevyvolá alergickou reakci, což je jeden z největších argumentů, proč se rozhodnout právě pro tuto metodu ošetření pokožky. V současné době hodně žen preferuje výplně vlastním tukem i při zvětšení prsou.

 

Hodně žen dnes využívá i zvětšení rtů vlastním tukem. Vlastní materiál je pro mnohé prostě sympatičtější.

 

Za jak dlouho výsledek terapie uvidím a jak dlouho bude přetrvávat?

“Výsledky léčby můžeme pozorovat přibližně za 2 týdny po aplikaci. Pokožka je více hydratovaná, struktura pleti je jemnější. Stav kůže se poté ještě zlepšuje v dalších týdnech. Pro co nejlepší efekt se doporučuje zákrok opakovat 1 – 3x s odstupem jednoho měsíce. Efekt vydrží asi jeden až jeden a půl roku.”

“Plazmalifting bych doporučil každému, kdo potřebuje pleť hydratovat, regenerovat, dále klientům s unavenou, povadlou a stárnoucí pletí. Je vhodný ale i jako prevence. Současně má velký význam při procesu hojení kůže po různých zákrocích,” uzavírá MUDr. Ján Pilka.

 

Mohlo by vás dále zajímat: