Podívejte se, co dělá doktor Pilka, když zrovna neoperuje

Téměř všechen svůj čas tráví šéflékař Ján Pilka na své klinice plastické chirurgie Aesthevita. Ve čtvrtek 26. dubna dopoledne ale vyměnil skalpel za počítačovou myš a klávesnici a na živém chatu odpovídal čtenářkám a čtenářům webu tyden.cz. Ženy se nejvíce zajímaly o zkrášlující zákroky obličeje a zvětšení prsou, muži se neostýchali zeptat na penoplastiku a nechyběly ani dotazy na soukromí.

„Byla to pro mě nová zkušenost a musím říci, že to byl pro mě příjemně strávený čas mimo operační sál. Jsem rád, že se lidé zajímají o plastickou chirurgii a ještě raději je uvítám na konzultaci na naší klinice. Na některé dotazy jsem totiž musel odpovědět jen obecně, abych mohl poskytnout erudovanou radu či pomoc, musím klientku či klienta vidět,“ konstatoval bezprostředně po skončení chatu MUDr. Ján Pilka.

Například Helena, Anna a Lucie se zajímaly o zvětšení prsou. Jedna se bála implantátů, druhá zase kojení, třetí se styděla. „Dobrý den, chtěla bych větší prsa, ale nechci implantáty. Pomůže mi můj tuk? Jak velká prsa bych měla?“ ptala se Anička.„Zvětšení prsou vlastním tukem je současné době velmi moderní, jde o dva zákroky. Jedním zákrokem – liposukcí odsaju potřebný tuk pro zvětšení prsou, který pak vyčištěný aplikuji do prsou. Takže vlastně žena se zbaví tuku, který nechce, a dostane ho tam, kde jí bude slušet. Opět jsme u toho, že je nutné nejdříve se mnou vše konzultovat. Musím Vás nejprve vidět, abych věděl, zda máte na těle dostatek tuku ke zvětšení prsou. Jejich velikost se touto metodou dá zvětšit o půl až jedno číslo při první operaci. Pokud byste chtěla větší zvětšení, tak můžeme po určité době zákrok opakovat,“ odpověděl doktor Pilka.

Blanka zase chtěla poradit, co má dělat. Má zamračený výraz a vadí ji. V takovém případě by Vám nejspíše pomohl endoskopický browlift, což znamená zvednuté čelo a obočí. Ale neberte to nyní jako lékařskou indikaci, nejprve bych Vás musel vidět,“ reagoval lékař. Dotazy na penoplastiku směřovaly mimo jiné na sexuální život po zákroku. Dotazující pan doktor uklidnil, po šesti týdnech se sexu mohou zase začít věnovat naplno.

Celý chat najdete na:

https://www.tyden.cz/chat-s-osobnosti/jake-jsou-moderni-metody-v-esteticke-a-plasticke-chirurgii-odpovidal-mudr-jan-pilka_1017/