Přemýšlíte o plastice? Nastal ten správný čas

Do příštího léta je ještě daleko, a právě proto nastal ten nejlepší moment začít s proměnou! Čerstvé jizvičky po úpravách postavy schováte pod oblečení, ty v obličeji nebude ohrožovat přímé slunce. Tak na co ještě čekáte?

Ať už se chystáte na zdokonalení těla, nebo obličeje, samotný zákrok příliš času nezabere. Musíte ovšem počítat s tím, že mu předchází konzultace s plastickým chirurgem a předoperační vyšetření. Následně pak přičtěte ještě několik týdnů rekonvalescence a měsíce pro vyzrání jizviček. Sečteno podtrženo je podzim perfektním obdobím, kdy se začít zbavovat nedokonalostí, abyste se na jaře a v létě mohli předvést v celé své kráse.

Hubněte do plavek už přes zimu

Když se řekne léto, vybavíme si plavky a v nich postavu bez chybičky. Kde nepomohly diety a hodiny ve fitku, ukáže svoji moc liposukce. Možná jste až doteď žili v omylu, že byste se na ni měli objednat na jaře, abyste na plavkovou sezónu dosáhli co nejlepšího efektu. Není tomu tak hned z několika důvodů.

Prvním důvodem je, že 6 týdnů po zákroku strávíte v elastickém prádle, pod nímž se vám budou vstřebávat modřinky a otoky. Ošetřené partie ale postupně splaskávají ještě několik dalších týdnů.

Důvodem číslo dvě jsou jizvičky. Po liposukční kanyle sice zůstanou jen několikamilimetrové, ale i tak je důležité je v prvních měsících důsledně chránit před slunečním zářením. Lepší variantou než mazání krémy s vysokým faktorem je oblečení. Chráněné jizvičky potřebují na vyzrání měsíce, nikoliv týdny. Pokud jim tedy přes zimu necháte čas na zhojení, neriskujete změnu pigmentace pokožky v dané oblasti, která by na drobné památky po liposukci zbytečně upozorňovala.

Nutnost důkladného zhojení jizvy platí dvojnásob u abdominoplastiky, tedy plastické operace břicha. Při té totiž vzniká výraznější jizva než během liposukce, a je proto zapotřebí o ni v prvních měsících po operaci správně pečovat a důsledně ji chránit. Cílem péče, kterou vám lékař poradí, je maximální možné zjemnění a vstřebání jizvy, aby zůstala co nejméně viditelná.

Vyhlazení pleti do Vánoc

Představte si vánoční setkání se širokou rodinou, kde příbuzné překvapíte o několik let mladší vizáží. Jestli to je hudba pro vaše uši, je načase objednat se na předoperační konzultaci s plastickým chirurgem, který vám okem profesionála poradí nejvhodnější zákrok.

V případě operací v obličeji, jako je například lifting obličeje a krku (často se provádějí současně), je obzvláště důležité, aby byla pokožka mimo sluneční paprsky. V zimě se silného slunce nemusíte obávat, a než na jaře opět vystrčí růžky, drobné jizvičky už nebude třeba zakrývat kloboukem a rolákem, postačí krém s ochranným faktorem. Jestli se v zimě chodíte vyhřívat do solária, letos si to budete muset odpustit. Odměnou vám bude návrat v čase k mladšímu vzhledu.

Jestli vás pádné argumenty přesvědčily, že není na co čekat, stačí otevřít diář a vyhlédnout si možné termíny na předoperační konzultaci. Ostatní už se dozvíte u nás na klinice.