Při výběru vhodné velikosti prsou pomáhal počítač

„Den s Motivou na klinice Aesthevita“, tak se jmenovala zajímavá akce, která proběhla na klinice v sobotu 18. ledna. Ženy toužící po větším poprsí si mohly vyzkoušet 3D vizualizaci Motivalmagine. A to vše zdarma. Při konzultaci s plastickými chirurgy si nejprve vybraly vhodnou velikost implantátů a poté viděly, jak bude jejich hrudník vypadat po zákroku pomocí 3D vizualizace. Podle šéflékaře Jána Pilky to klientky velmi ocenily. Akce přilákala desítky zájemkyň, a protože, ne všechny bylo možné uspokojit, bude se v nejbližších týdnech akce opakovat. Vše se včas dozvíte na našich webových stránkách a sociálních sítích.

Augmentace

Plastická operace prsou je už několik let mezi ženami nejžádanějším zákrokem. Šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka se svým kolektivem provedl v roce 2019 nejvíce augmentací, tedy zvětšení prsou pomocí implantátů. Vzhledem k tomu, že existují různé typy implantátů, je před operací potřeba určit, který se perfektně hodí právě k vaší postavě a tvaru hrudníku. K tomu používají lékaři speciální gelové vycpávky tzv. sizery, Vy si je vyzkoušíte a vyberete si.

Pokud jde o průběh samotného zákroku, chirurg vede řez v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Po opatrném zavedení a usazení implantátu ránu zašije. Díky lokalizaci řezu vám zůstanou jen téměř neznatelné jizvy, které připomínají tenkou bílou linii. Důležitá se pak rekonvalescence během, které musíte nosit speciální elastickou podprsenku a striktně dbát všech rad lékaře. Cena se pohybuje od 72 do 95 tisíc korun.

ERSF-315Q a 335Q I

 

ERSF-315Q a 335Q 1

3D vizualizace Motivalmagine

 

Modelace prsou

Druhým nejžádanějším zákrokem byla modelace prsou. Podstupují ho ženy, které trápí povislá prsa a upravit si mohou nechat právě modelací. Existuje více typů technik, její konkrétní výběr závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. „Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze,“ popisuje plastický chirurg Ján Pilka. Také po tomto zákroku je důležité dodržovat v průběhu rekonvalescence všechna lékařská doporučení. Cena za modelaci prsou se pohybuje od 45 do 75 tisíc korun podle zvolené metody.

Autoaugmentace

Podle  loňské statistiky kliniky Aesthevita byla třetím nejžádanějším zákrokem autoaugmentace. Jde o zvednutí a modelaci prsou vlastní žlázou, tedy vlastním materiálem a ne implantáty. Během operace dochází k modelaci, přemístění vlastní tkáně prsní žlázy, odstranění nadbytečné kůže a zvednutí pokleslého prsního dvorce.

Lipotransfer do prsou

Stále více žen, které touží po větším poprsí, dává přednost vlastnímu tuku před implantáty. „Jestliže klientka preferuje přirozený vzhled poprsí, požaduje zvětšení o půl až jedno číslo a má dostatek vlastního tuku, doporučím lipotransfer,“ uvádí šéflékař Ján Pilka, který obdržel certifikát k jeho provádění od uznávaného odborníka Dr. Rogera K. Khouriho v Miami.

Zákrok probíhá poněkud jinak než klasická augmentace, tedy zvětšení prsou implantáty. Začíná tím, že vám chirurg odsaje tuk z vybrané části těla, například z problematických hýždí nebo boků, a to pomocí tzv. vibrační liposukce. Jedině tak se zachová co nejlepší kvalita tuku. U velmi štíhlých žen případně tuk odebere z více částí těla. Poté je třeba tuk vyčistit. Pak přichází na řadu aplikace v celkové anestezii, během níž lékař vyčištěný tuk přesune tenkou kanylou do prsou. A to znamená jediné, po zákroku vám nezůstanou žádné viditelné jizvy. Operační zákrok trvá dva až tři hodiny, provádí se v celkové anestezii a pacientka stráví na klinice noc. Rekonvalescence trvá čtyři až šest týdnů a je potřeba nosit kompresivní prádlo. Cena lipotransferu do prsou je 95 tisíc korun.