Řešením pro muže, kterým záleží na velikosti svého přirození, je penoplastika

Penis je odjakživa vnímán jako symbol mužnosti, proto si na něm pánové tolik zakládají. Pokud nejsou spokojeni s jeho velikostí či tvarem, mívají často nízké sebevědomí, které je může celoživotně omezovat v intimním životě. Ale není potřeba zoufat, protože pro tyto případy nabízí vhodné řešení právě moderní plastická chirurgie v podobě penoplastiky. Jde o zákrok, při kterém lékaři kliniky Aesthevita provedou zvětšení a zbytnění penisu. A jak moc pomůže tato operace zvýraznit mužskou chloubu?

Možná, že se vám to zdá trochu jako sci-fi, že by šel penis jakkoliv šetrně prodloužit, ale je to realita. Řešením je penoplastika, při níž dochází k uvolnění části penisu připevněné ke stydké kosti. Uvolněním vazu, který penis drží u stydké kosti, dojde k jeho prodloužení o 1,5 až 4 centimetry.

Před zákrokem vám přesnou délku prodloužení chirurg neřekne, protože to závisí na délce původního úponu penisu ke stydké kosti. Nemusíte se obávat, penoplastika je bezpečným způsobem úpravy velikosti penisu. Tento orgán má vlastnosti houbovitého tělesa, do jehož živé tkáně nelze řezat. Zjizvení by totiž narušilo přirozenou strukturu tohoto orgánu. Trvalé následky by pak způsobily např. změnu tvaru penisu v místě zjizvení.

Zbytnění vlastním tukem

Penoplastika dokáže upravit také šířku penisu. Ta se ale řeší jiným způsobem. „Zbytnění penisu provádíme pomocí lipotransferu, tedy metodou přenosu tuku,“ upřesňuje MUDr. Ján Pilka, majitel kliniky Aesthevita. Lékař odsaje tuk pacientovi vibračním přístrojem s následným čištěním filtry unikátní metody Pure Graft, která je extrémně šetrná v přenosu i čištění tuku, díky čemuž nedochází k jeho znehodnocení.

Podkožní tuk se obvykle odebírá z míst, kde je ho přebytek. Pacient se tedy zároveň zbaví nevzhledného tukového polštáře v problémové partii. U mužů se nejčastěji jedná o oblast břicha, v případě penoplastiky se tuk odebírá obvykle z oblasti podbřišku, díky čemuž se penis ještě více opticky prodlouží. Zásoba podkožního tuku ale samozřejmě není podmínkou. Pro zbytnění penisu není potřeba velké množství tuku, takže ho lze odsát např. i z oblasti boků.

Hojení v celibátu

Co se týče ceny jednotlivých zákroků, jejímu upřesnění by měla předcházet konzultace s plastickým chirurgem, kde se klient s lékařem domluví na nejvhodnějším zákroku. Cena za prodloužení penisu se na klinice Aesthevita pohybuje od 54 000 Kč výše, ve stejné cenové relaci se pohybuje zbytnění penisu vlastním tukem. V ceně je vždy zahrnut jak operační výkon, tak i předchozí konzultace s plastickým chirurgem, celková narkóza, hospitalizace i pooperační péče zahrnující kompresivní prádlo, léky a kontroly.

Ať už podstoupíte kterýkoliv z výše zmíněných zákroků, počítejte s tím, že rekonvalescence si vyžádá po dobu několika týdnů sexuální zdrženlivost. Návrat k intimnímu životu bývá obvykle možný zhruba čtyři týdny po operaci. Poté už s větším sebevědomím než doposud.