Šéflékař Ján Pilka předvedl své operatérské umění v pořadu Život ve hvězdách

Během dvoudenního natáčení štábu televize Nova odpověděl šéflékař naší kliniky Ján Pilka na mnoho otázek a některé byly vskutku na tělo. „Máte před kamerou trému? Jste rád středem pozornosti? Jste spokojen se svým tělem?“ Ptala se ho reportérka pořadu Život ve hvězdách Veronika Petruchová. Ovšem v prvé řadě se zajímala o to, jak se doktor Pilka udržuje v dobré fyzické kondici. Jednoduše, prostě pravidelně cvičí. Proto prvním místem, kde se natáčelo, byla posilovna. „Snažím se cvičit pravidelně hodinu týdně pod dohledem trenéra. Když několik hodin stojím na operačním sále, dostávají zabrat záda a nohy,“ vysvětluje Ján Pilka. Trenér Vladimír mu nic neodpustí a během kruhového tréningu dbá na správné provedení posilovacích cviků.

 1_IMG_20181015_110815

2_IMG_20181015_111302

3_IMG_20181015_111514

5_IMG_20181015_112336

6_IMG_20181015_114330

„Pane doktore, máte při natáčení trému?“ zeptala se po hodinovém cvičení Veronika Petruchová. „Je to pro mě adrenalin, i když trochu trému mám,“ odpověděl pan doktor.

7_IMG_20181015_115853

Posilovnu pak štáb vyměnil za ordinaci Jána Pilky. Nejprve bylo potřeba správně nastavit kameru a celkový záběr, na to dohlížel kameraman Lukáš Brož. O kvalitní zvuk se staral zvukař Zdeněk Jenšík. A mezitím paní redaktorku nejvíce zajímaly zkušební prsní implantáty. Nad velikostí některých z nich nevěřícně kroutila hlavou.

8_IMG_20181015_131922

9_IMG_20181015_134451

Po cvičebním úboru a lékařském plášti jsme doktora Pilku konečně mohli vidět v civilním oblečení. Veronika ho totiž pozvala na krátkou procházku do nedalekého parku, kde se ho zeptala: „Máte nějaký sen?“ Co jí odpověděl, ale neprozradíme.

10_IMG_20181015_141901

11_IMG_20181015_141848

Na začátku natáčení druhý den byla ve štábu cítit nepatrná nervozita. Bude se točit na operačním sále. „Ještě jsem tam nikdy nebyla, moc se těším, stejně jako se těší lidé, když se jdou podívat k nám do televize,“ pronesla Veronika při převlékání. S čepičkou na hlavně a rouškou na obličeji je k nepoznání. A kameraman Lukáš ten se jen usmíval.

14_IMG_20181017_094151

15_IMG_20181017_094541

sal_8

Je hotovo. Štáb byl z toho, co viděl na operačním sále doslova nadšený. Panovala tam velká pohoda. A tak už jen poslední otázky na operatéra a s natočeným materiálem se může do střižny.

16_IMG_20181017_102039

Zájem o plastickou chirurgii se každoročně zvyšuje

V průběhu roku 2017 provedl šéflékař naší kliniky MUDr. Ján Pilka se svým kolektivem na 870 operačních zákroků. Tohoto čísla dosáhl v letošním roce již za devět měsíců. Největší zájem měli klientky a klienti o liposukci a abdominoplastiku.

Liposukční techniky

Odsát přebytečný tuk z různých míst lidského těla je možné v prvé řadě vibrační liposukcí MicroAire. Provádí se jak v lokální, tak v celkové anestezii. Pokud zvolíte lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.Jakmile začne působit anestezie, aplikuje operatér do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a definitivně odsaje pryč z těla. Tuk se odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou.

Modernější technikou je liposukce BodyTite. Odsátí tuku se provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. „Radiofrekvenční liposukci dávají klientky a klienti přednost kvůli její šetrnosti. Navíc zaručuje jednotné tvarování, protože dokáže lépe lokalizovat a koncentrovat energii,“ konstatuje Ján Pilka.

Rozloučit se s nelichotivými tukovými polštáři na těle a nechat si pod rukama profesionálů vymodelovat postavu podle svých představ můžete pomocí moderní ultrazvukové liposukce VASER Lipo. Nejen, že vás dokáže zbavit v rizikových partiích nadbytečného tuku, ale vedle efektu zeštíhlení dochází vlivem ultrazvuku i k okamžitému vypnutí kůže v ošetřované oblasti. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. „Ultrazvuk působí výhradně na rozbití tukových buněk bez toho, aby narušoval okolní tkáně. Tím eliminuje vznik pooperačních modřin a otoků, čímž se příjemně zkracuje doba zotavování oproti klasické liposukci,“ říká šéflékař kliniky.

Plastická operace břicha – Abdominoplastika

Nadbytečnou kůži spolu s tukem, ale i sešití přímých břišních svalů lze díky moderní plastické chirurgii řešit rychle a elegantně. Znatelný efekt má také u štíhlých žen s oslabenou břišní stěnou, ochablou kůží a striemi. Abdominoplastika se postará o to, aby kůže na vašem břiše byla opět esteticky napnutá. Chirurg vede řez podle různých faktorů, které zhodnotí už na předoperační konzultaci. Buď zvolí řez vertikální, nebo vertikální s horizontálním s přesazením pupíku, pokud je dostačující miniabdominoplastika, nedochází k přesazení pupíku a řez je veden v úrovni pánevních kostí těsně nad linií pubického ochlupení. Chirurg odstraní kožní převis, pokud je to nutné, tak také přišije k sobě rozestoupené břišní svaly, což zpevní břišní stěnu.