Smyslné rty

za hodinu

Dámy, kolikrát jste četly v ženských magazínech o neodolatelných rtech Angeliny Jolie či Scarlett Johansson? A kolikrát jste zatoužily po odstínu rtěnky, kterou jste si nekoupily, protože by na vašich úzkých rtech nevypadala podle vašich představ? Omrzely vás pokusy s rtěnkami a lesky, které slibují plnější rty? Pokud se v těchto otázkách poznáváte, následující řádky jsou přesně pro vás.

 

Snahou dobrého plastického chirurga není zvětšit uzoučké rty na objem těch Angeliny Jolie. Takový kontrast by nepřinesl kýžený estetický efekt. Stejně jako u zvětšení prsou musí lékař respektovat proporce klientky, v tomto případě rysy v obličeji. Rty jsou jejich podstatnou součástí, proto je velice důležité při jejich zvětšování postupovat s citem.

Ačkoliv teď možná některou z vás napadne, že je to docela „věda“, ve skutečnosti jde o krátký a nekomplikovaný zákrok. Jeho průběh závisí na tom, jaký po dohodě s lékařem zvolíte výplňový materiál.

Jednou z nejžádanějších možností je vyplnění rtů pomocí kyseliny hyaluronové, která skvěle působí také na vyhlazení nosoretních vrásek. Kyselina hyaluronová je pro tělo přirozenou látkou, aplikace je téměř zcela bezbolestná, rychlá a lze ji po čase opakovat. Zvětšení rtů touto metodou zabere méně než hodinu.

Dalším naprosto bezpečným a pro organismus šetrným způsobem je zvětšení rtů vlastním tukem. Ten se odsaje i aplikuje v rámci jednoho zákroku trvajícího zhruba hodinu. Partii pro odsátí potřebného tuku doporučí lékař na předchozí konzultaci. Obdobně jako kyselinu hyaluronovou lze také vlastní tuk aplikovat opakovaně.

Přestože známější jsou jistě silikonové implantáty do prsou, i pro rty existují výplňové silikonové polštářky. Implantáty PermaLip zajišťují, jak už samotný název napovídá, permanentní zvětšení rtů. Na výběr je z několika velikostí. Po zákroku nezůstávají viditelné jizvy, protože chirurg vede malinký řez v koutku úst. Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii.

Jestli vás v minulosti odradily nevkusně zvětšené rty některých celebrit, vězte, že dobrý plastický chirurg umí tuto estetickou úpravu obličeje provést velmi elegantně a výsledek vypadá naprosto přirozeně. Kdo vás dříve neznal, těžko pozná, že vám s tvarování rtů pomáhala plastická chirurgie.