Sníte o pevném, kulatém zadečku? S pomocí vlastního tuku – žádný problém

Pozadí – v poslední době hodně diskutované téma. Mít ho jako  Jennifer Lopez nebo třeba Coco Austin? České ženy nemají zájem o velké, široké zadky, ale ne každou příroda obdařila hezky tvarovaným, kulatým pozadím a právě toto přání přicházejí ženy stále častěji konzultovat na kliniku estetické medicíny Aesthevita. Z některých partií byste se tuku potřebovala zbavit a naopak jinde zase trochu přidat? Tvarování zadečku vlastním tukem neboli lipotransfer je v USA módním trendem a velmi žádanou metodou, která se stále více těší zájmu i u českých klientek.

“Jistě k tomuto trendu přispěl postoj celebrit jako je např. Kim Kardashian nebo Beyoncé, které z většího pozadí dokázaly udělat přednost. A tak mnoho dívkek či žen touží po pozadí, jako mají ony. To je ale spíše trendem v Americe. Ty české mají zájem o dotvarování, nikoli o zvětšení do rozměrů, jako mají zmíněné celebrity,” říká MUDr. Ján Pilka z kliniky Aesthevita.

Na klinice Aesthevita Vám pozadí dokáží vytvarovat a přiblížit Vašemu vysněnému tvaru pomocí metody zvané lipotransfer jinak řečeno také fat transfer, lipografting, fatgrafting…

 

Co je to lipotransfer neboli přenos tuku?

„Je to vlastně takový zákrok dva v jednom. Během jedné operace jsme schopni odsát tuk z partií, kde je ho nadbytek a aplikovat právě do těch partií, kde je ho naopak nedostatek. Dají se tak přirozeně zvětšit prsa nebo dotvarovat pozadí,“ dodává.

 

Jaké jsou výhody lipotransferu?

 • Liposukce a tvarování během jednoho zákroku – během jedné operace je Vám odsát tuk z míst, kde je ho nadbytek a aplikuje se tam, kde ho chcete doplnit. Je to vlastně liposukce a tvarování v jednom.
 • Zadeček podle Vašich představ – díky odsávání tuku má plastický chirurg možnost odsát partie, které ještě více podpoří žádoucí tvar Vašeho pozadí. Jako příklad můžeme uvést odsátí boků neboli tzv. “lovehandels”, díky kterým se lordóza páteře ještě více zvýrazní.
 • Vlastní tuk jako výplň – díky tomu, že je jako výplň použit vlastní tuk, odpadá riziko alergické reakce na cizí materiál. V tomto ohledu tedy není nutno se obávat pooperačních komplikací.
 • Každá žena je pro nás výjimečná – každé pozadí je originál, a tak ani na vyplňování neexistuje jedna šablona. Výhodou je, že se tuku doplní tolik, kolik je ho potřeba a přesně tam, kde chybí – u každé klientky individuálně.
 • Bez viditelných jizev – žádné velké jizvy, žádné řezy, pouze minimální jizvičky po vniku kanyl. 
 • Nižší procento pooperačních komplikací, než je tomu u jiných operačních postupů.
 • Návrat do běžného života včetně sportu po 6 týdnech – oproti jiným zákrokům můžete začít sportovat po 6 týdnech.

 • Operace trvá cca 2- 3 hodiny

 

Co přesně se při lipotransferu děje?

Klientce je odsán tuk za pomoci vibrační liposukce, který je následně pro další aplikaci nutno vyčistit.

„Čištění tuku je velmi důležitý proces. Může být provedeno několika způsoby. Na naší klinice ale upřednostňujeme tzv. uzavřenou metodu čištění za pomoci filtrů Pure Graft. Výhoda této metody spočívá v tom, že čištění je šetrné, jsou zachovány tukové částice a zároveň jsou odstraněny všechny nežádoucí složky,” vysvětluje MUDr. Ján Pilka, který má s přenosem tuku bohaté zkušenosti.

“Díky této metodě získáváme čistý tuk vhodný k aplikaci a navíc zabraňuje jeho znehodnocování. To by jinak vedlo k rychlému vstřebávání a dalším nežádoucím doprovodným jevům.”

Vyčištěný tuk se poté aplikuje do sterilních stříkaček a za pomoci speciálních tenkých kanyl je aplikován přes malé vpichy do požadované partie. U pozadí se vyplňuje horní část pozadí tak, aby vznikl kulatý, pevný tvar.

“Tento zákrok trvá cca 2-3 hodiny a jedná se o bezpečnou metodu. Mnoho pacientek také oceňuje to, že mohou cca po 6 týdnech již sportovat. Na co je upozorňuji je to, že část tuku se do měsíce vstřebá, maximálně však 20-30%. Poté je možné o výsledku hovořit, jako o konečném,” dodává MUDr. Ján Pilka.

 

Pro koho je lipotransfer nejen do pozadí vhodný?

 • Pro ty, kteří mají dostatek vlastního tuku pro odsátí a chtějí vytvarovat jiné části těla, kde k nim příroda nebyla příliš štědrá.
 • Ženám, kterým nejde o zvětšení pozadí do šířky, ale o tvarování ve smyslu pevného, vystouplého pozadí.
 • Ženám, které nechtějí zvětšit poprsí o několik čísel, ale pouze dotvarovat, vyplnit poprsí a preferují přirozená prsa nejen na vzhled, ale i na dotek.
 • Pro ty, co preferují zákroky bez viditelných, velkých jizev.

 

Pro koho naopak vhodný není?

 • Pro ženy, které chtějí zvětšit svá prsa o více než jedno číslo.
 • Pro pacienty, kteří mají vážné onemocnění zabraňující estetické operaci v celkové anestezii.

 

Použití vlastního tuku lze v plastické chirurgii využít nejen při tvarování pozadí, tvarování poprsí, ale také při výplních vrásek v obličeji, zvětšení rtů nebo třeba omlazení rukou.

 

Jak se objednat na nezávaznou konzultaci?

Už delší dobu uvažujete o tom, že zamíříte na konzultaci k plastickému chirurgovi? Zkuste u nás nezávaznou konzultaci. Na ní s lékařem proberete různé metody, které by přímo pro Vás byly vhodné. Nikdo Vás do ničeho nebude nutit, a je jen na Vás zda u nás a jakou metodu podstoupíte. Najdete nás v Praze a Karlových Varech.

Objednat se můžete buď vyplněním kontaktního formuláře zde, nebo nám zavolejte. Kontakty na nás najdete zde.