Stárnutí je přirozeným projevem věku, nebojte se ho

Snad všichni to důvěrně známe. Při pohledu do zrcadla najednou zjistíme, že náš obličej už není to, co býval. V takovém případě není potřeba propadat panice, ale přijít k nám na kliniku. Naši odborníci se o vás postarají. Odejdete s jasným pohledem a vypnutou pletí.

 Plastická operace očních víček tzv. blefaroplatika patří k nejběžnějším zákrokům plastické chirurgie. Odstraněním nadbytečné kůže dojde ke zvednutí očního víčka, které v povislém stavu bránilo plnohodnotnému vidění. Navíc oči s pokleslými víčky působí unaveně a nevzhledně. Ale někdy jen tento zákrok pro zkrášlení obličeje nestačí.

 S přibývajícími léty naše pleť ztrácí pružnost a začíná být povadlá. Kůže na čele klesá a s ní i obočí. Kvůli tomu vznikají nadbytky kůže nad očima. Obličej tak působí přísným, zamračeným dojmem. A to všechno ještě podtržené vráskami na čele. Těchto projevů stárnutí zbavíme naše klientky a klienty jedním zákrokem. „Ženy přicházejí na naší kliniku a žádají operaci víček v domnění, že je tento typ zákroku omladí. V případě povolené kůže na čele a tím pokleslého obočí by ale pouze blefaroplastika výrazný estetický efekt neměla. Existuje moderní metoda endoskopický Endotine browlift, která vyřeší povadlou kůži na čele i víčkách zároveň,“ vysvětluje majitel a šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka.

 Není žádným tajemstvím, že metodu endoskopického Endotine browlift si doktor Pilka velmi oblíbil. Spočívá totiž opět v minimálním invazivním zatížením klienta. Jejím cílem je nejen dosažení žádoucího výsledku s minimálními jizvami, ale také snížení doby rekonvalescence a minimalizace možných rizik a komplikací. „Při klasické metodě pozvednutí čela a obočí se dá výsledek jen těžko předvídat a fixace tkáně v nové poloze není snadná, protože se uchycuje pomocí stehů, případně šroubků. Nepříjemné pocity pnutí pak bývají u pacientů velmi časté, což při metodě s použitím vstřebatelných implantátů Endotine odpadá. V každém případě dnes používám při této operaci endoskop – kameru, protože tak nemůže dojít k porušení důležitých obličejových nervů,” dodává plastický chirurg.

 Endotine je v USA vyvinutý revoluční systém, který využívá vstřebatelných implantátů, které jsou umísťovány pod pokožku. Tam implantáty následně drží měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze. Po zákroku se v podkoží začnou tvořit nové vazivové struktury. Ty tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí. Implantáty lékař zavádí pomocí drobných řezů, a přesto dokáží nahradit tradiční browlift a foreheadlift. Patentovaný design implantátů zaručuje bezpečnou fixaci tkáně v nové poloze a navíc umožňuje znovu polohu tkáně kdykoliv upravit pro dosažní optimální pozice a korekce.

 Tato metoda je vhodná jak pro ženy, tak i pro muže a to ideálně ve věku od 40 do 65 let. Pokud tento zákrok podstoupíte, musíte po operaci nosit 14 dní elastickou čelenku. Vložený implantát se vstřebá za šest až 12 měsíců. Oči by alespoň tři měsíce po operaci neměly přijít do kontaktu s přímým sluncem.