Trendem moderních a úspěšných mužů je vypadat dobře. Nechávají si odsávat tuk a zvětšovat penis

Touha po hezkém obličeji a těle už není jen výsadou žen. Ordinace plastických chirurgů stále více vyhledávají muži. Lékaři pražské kliniky plastické chirurgie Aesthevita provedli loni na 1250 operačních zákroků. Z toho ženská klientela tvořila 85 procent, mužská pak 15 procent. Oproti roku 2017 se počet zákroků u mužů zvýšil trojnásobně. Klienti nejčastěji podstupují liposukci břicha a prsou metodou VASER Lipo a penoplastiku. „Plastika přestává být pro muže tabu:“ říká MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita.

Právě břicho, prsa a záda bývají u mužů nejrizikovějšími oblastmi, kde se jim hromadí podkožní tuk. A pokud se ho přes veškerá úsilí nemohou zbavit, nabízí se řešení v podobě liposukce. „Pomocí moderní ultrazvukové liposukce VASER Lipo zbavím klienta v určitých problémových partiích nadbytečného tuku. Vedle efektu zeštíhlení dojde vlivem ultrazvuku navíc také k okamžitému vypnutí kůže v ošetřované oblasti,“ vysvětluje doktor Pilka.

Odsátí tuku se při liposukci VASER Lipo provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. Přístroj VASER Lipo minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace se ranky sešijí vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Druhou nejvyhledávanější plastickou operací mezi muži je penoplastika, což je prodloužení a zbytnění penisu. „Do mé ordinace přicházejí pánové, kteří nejsou spokojeni se svým přirozením, mají o něj jinou představu. Při konzultaci společně probereme možnosti, a pokud lze zákrok provést, pak jej doporučím,“ uvádí plastický chirurg a dodává. „Muži podstupují tento zákrok, aby se cítili dobře, zvýšili si své sebevědomí. Je to stejné jako u žen, které si nechávají zvětšovat prsa. Moderní muž chce být spokojený se svým tělem.“

K prodloužení a zbytnění penisu se využívá lipotransfer, tedy přenos vlastního tuku. Ten se pomocí vibrační liposukce nejprve odsává z vybraných partií, následně čistí uzavřenou metodou Pure Graft a poté přenese do jiné části těla. Penoplastika dokáže prodloužit přirození asi o 1,5 až 4 cm.

Tento článek vyšel také na:

https://zena-in.cz/clanek/moderni-muz-chce-byt-spokojeny-se-svym-telem-odsati-tuku-modelace-postavy-nebo-zvetseni-penisu-prestava-byt-tabu