V létě povislou kůži na krku pod rolákem neschováte

Jedna věc, kvůli které jsou podzim a zima celkem fajn období, je to, že se pod teplým oblečením ledacos skryje. Kromě tukových zásob třeba také povadlá kůže na krku, která netaktně prozrazuje věk, přestože v obličeji se nám ho celkem mistrně daří zapřít. Jenže co s tímhle nedostatkem v létě, kdy nám visí roláky i šátky zavřené ve skříni?

 

Toužit po mladistvém vzhledu není žádný hřích. I ženy, které se se stárnutím vyrovnávají statečně, chtějí zároveň vypadat dobře. Kromě kosmetických přípravků je tu od toho také mocnější plastická a estetická chirurgie. Zákroky je vždy lepší podstoupit ještě před letním obdobím, aby kůže měla týdny či dokonce měsíce na klidnou rekonvalescenci bez agresivních slunečních paprsků, zvýšeného pocení atd.

Jak už jsme nakousli, není výjimkou, že udržované pleti ve tváři nevzhledně kontrastuje nápadně povislá kůže na krku. S postupujícími léty naše kůže přirozeně ztrácí pružnost, a to po celém těle. Zatímco většinu partií schováme pod oblečení, obličej, krk a ruce jsou neustále na očích. Právě o tyto části těla proto ženy obvykle dbají, co se omlazovacích kúr týče, nejvíce.

Napnout kůži na krku a pomyslně vrátit čas o několik let zpět dokáže necklift neboli plastická operace/lifting krku. Nabízí hned několik způsobů, jak krku navrátit mladistvější vzhled. Často se provádí jako součást faceliftu, tedy souběžně s vypnutím kůže ve tváři, možná je i chirurgická korekce hlubších struktur krku.

Žena sama obvykle těžko určí, který typ zákroku, případně kombinaci operačních technik, její kůže potřebuje. K upřesnění slouží nezávazná konzultace s odborníkem, kde se klientka dozví nejen vše o průběhu a výsledcích daného zákroku, ale také jeho přesnou cenu, protože ta je dána právě zvoleným způsobem operace. Na kliniceAesthevita se klientkám už na konzultaci věnuje přímo plastický chirurg, takže ze schůzky odcházejí s kompletními informacemi.

Pryč s druhou bradou

Říkáte si, že vrásky vás zatím až tak nepálí, zato byste se tuze ráda zbavila druhé brady? I pro vás má plastická chirurgie rychlé a hlavně trvalé řešení – radiofrekvenční liposukci podbradku NeckTite. Tomu, kde a v jaké míře se nám ukládá podkožní tuk, z velké části velí genetika. Existují partie, a podbradek je jednou z nich, odkud se nahromaděný tuk „hubne“ velmi obtížně.

Radiofrekvenční liposukce podbradku (NeckTite) je zhruba hodinu trvající zákrok, který je velmi šetrný a tukových buněk v oblasti krku vás zbaví nadobro. Vzhledem k tomu, že se provádí tenkou kanylou, se navíc nemusíte obávat viditelných jizev. „Principem systému NeckTite je kombinace klasické podtlakové liposukce a aplikace radiofrekvenční energie. Zahřívání kůže a podkoží zajišťuje viditelné vypnutí kůže,“ popisuje výhody MUDr. Ján Pilka s kliniky Aesthevita.

 

Úplný efekt zákroku je patrný po 6 až 12 týdnech od operace, proto i v případě liposukce podbradku není před letní sezónou proč otálet.

 

Přestože oblast krku nebývá v článcích o plastické chirurgii tak často skloňovaná, stárnoucí kůže či tukový polštářek v místě podbradku deptá při pohledu do zrcadla množství žen. Řešení je přitom nasnadě.