V mé ordinaci rok od roku přibývá mužů, uvedl v rozhovoru pro Televizní noviny MUDr. Ján Pilka

Plastická chirurgie není jen pro ženy, muži tvoří pětinu klientely. To je ve zkratce téma reportáže, kterou v neděli 14. července 2019 odvysílala v Televizních novinách TV Nova. Tento trend potvrdil v rozhovoru šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka.

Stále častěji se klienty plastických chirurgů stávají muži, tvoří už téměř pětinu zákazníků. Vyhledávaná je třeba liposukce nebo operace očních víček, vyhlazování vrásek či depilace zad a nohou. Pro krásu se musí trpět – takové heslo razí nejen dámy, ale stále častěji také pánové. „Každý rok samozřejmě přibývají procentuálně muži. Začínalo to zhruba na devíti procentech operací z celkového objemu. Teď jsme opravdu na těch sedmnácti procentech,“ potvrdil plastický chirurg Ján Pilka.

Nejčastěji se jedná o odsátí přebytečného tuku a drobné chirurgické zákroky obličeje. Třetí místo obsazuje takzvaná penoplastika, což je zvětšení a zbytnění penisu. Za tu pánové zaplatí až sto tisíc korun. Pánové nejsou v otázce krásy žádní troškaři. Mužskou klientelu si proto oblíbily také nechirurgické kliniky, které nabízí třeba vyhlazení vrásek. „Muži vůbec na sobě nešetří, naopak. Když už přijdou, tak si dají klidně tři procedury najednou. Vůbec nekoukají na finance, které utratí, a jsou schopní si i nakoupit péči na doma,“ popsala odbornice na estetickou krásu.

Obrazek 8

Muži jsou schopní za domácí kosmetiku utratit stále větší sumy. Jen za jeden nákup utratí zhruba sedm tisíc korun. V estetické medicíně v České republice se podle odhadu odborníků ročně protočí až dvě miliardy korun.

Tuto reportáž najdete na: https://tn.nova.cz/clanek/plasticka-chirurgie-neni-jen-pro-zeny-muzi-tvori-petinu-klientely.html

 

Lékaři kliniky plastické chirurgie Aesthevita provádějí liposukci několika technikami.

Odsát přebytečný tuk z různých míst lidského těla je možné v prvé řadě vibrační liposukcí MicroAire. Provádí se jak v lokální, tak v celkové anestezii. Pokud zvolíte lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.Jakmile začne působit anestezie, aplikuje operatér do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a definitivně odsaje pryč z těla. Tuk se odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou.

Modernější technikou je liposukce BodyTite. Odsátí tuku se provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. „Radiofrekvenční liposukci dávají klientky a klienti přednost kvůli její šetrnosti. Navíc zaručuje jednotné tvarování, protože dokáže lépe lokalizovat a koncentrovat energii,“ konstatuje Ján Pilka.

Rozloučit se s nelichotivými tukovými polštáři na těle a nechat si pod rukama profesionálů vymodelovat postavu podle svých představ můžete pomocí moderní ultrazvukové liposukce VASER Lipo. Nejen, že vás dokáže zbavit v rizikových partiích nadbytečného tuku, ale vedle efektu zeštíhlení dochází vlivem ultrazvuku i k okamžitému vypnutí kůže v ošetřované oblasti. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. „Ultrazvuk působí výhradně na rozbití tukových buněk bez toho, aby narušoval okolní tkáně. Tím eliminuje vznik pooperačních modřin a otoků, čímž se příjemně zkracuje doba zotavování oproti klasické liposukci,“ říká šéflékař kliniky.

Plastická operace břicha – Abdominoplastika

Nadbytečnou kůži spolu s tukem, ale i sešití přímých břišních svalů lze díky moderní plastické chirurgii řešit rychle a elegantně. Znatelný efekt má také u štíhlých žen s oslabenou břišní stěnou, ochablou kůží a striemi. Abdominoplastika se postará o to, aby kůže na vašem břiše byla opět esteticky napnutá. Chirurg vede řez podle různých faktorů, které zhodnotí už na předoperační konzultaci. Buď zvolí řez vertikální, nebo vertikální s horizontálním s přesazením pupíku, pokud je dostačující miniabdominoplastika, nedochází k přesazení pupíku a řez je veden v úrovni pánevních kostí těsně nad linií pubického ochlupení. Chirurg odstraní kožní převis, pokud je to nutné, tak také přišije k sobě rozestoupené břišní svaly, což zpevní břišní stěnu.