V plastické chirurgii teď frčí přirozenost

Smyslné rty, vytvarovaný obličej, plná a pevná prsa, sexy zadeček a štíhlá stehna či lýtka. Dámy, také toužíte po těchto tvarech? Pánové, a vy zase po větší mužské chloubě? Nemusíte jen snít. S realizací vašich přání vám ochotně pomohou lékaři kliniky plastické chirurgie Aesthevita. Cesta k vašim vysněným křivkám a pocitu, kdy jen záříte, může být jednoduchá.

V posledních letech je trendem plastické chirurgie přirozenost. Té je možné dosáhnout používáním vlastního materiálu. Tedy žádný cizí implantát, ale vlastní tuk. Hovoříme o tzv. lipotransferu. Charakterizovat by se dal tak, že jde o dva výkony v jedné operaci. Z několika partií těla se tuk odsaje a tam, kde je žádoucí, se naopak přidá. Odsátým nežádoucím tukem se tvarují vybrané partie. Ženy i muži tyto zákroky preferují především proto, že použití vlastního materiálu je pro organismus šetrnější a estetičtější a rekonvalescence pak probíhá bez problémů. Navíc nemají v těle cizí materiál, který by mohl jejich organismus vyloučit.

Smyslné rty

Pokud vaší vytoužené vizáži chybějí jen plnější rty, pak váš problém vyřeší plasticko-chirurgická metoda lipofilling. Během hodinového zákroku vám lékař zvětší rty vlastním tukem, který po vyčištění aplikuje do rtů tenoučkými kanylkami. Po zákroku se tedy nemusíte obávat viditelných památek. Tato metoda je zcela bezpečná, protože nehrozí odmítavá reakce těla, ke které může výjimečně dojít například u implantátů PermaLip.

Vyplnění vrásek a tvarování obličeje

Metodu lipofilling používají lékaři kliniky Aesthevita také při vyplnění vrásek. Takže pokud se denně před zrcadlem pozastavujete nad tím, jak se na vaší tváři podepsal čas a život jako takový, trápíte se zbytečně. Moderní plastická chirurgie vám může několik posledních let vrátit během krátkého zákroku, použitím vašeho vlastního tuku.

Protože v obličeji používáme zvýšenou mimiku, dochází k vyššímu vstřebání aplikovaného tuku než u jiných partií těla. Míra vstřebávání je individuální. Pokud by se vám tuk vstřebal více, je možné lipofilling pro dosažení optimálního výsledku s odstupem tří až šesti měsíců opakovat.

Lipotransfer do prsou

Zájem o zvětšení prsou vlastním tukem se každoročně zvyšuje. Na klinice Aesthevita provedli za uplynulých 10 měsíců letošního roku stejný počet těchto zákroků, jako za celý loňský rok. Stále více žen, které touží po větším poprsí, dává přednost vlastnímu tuku před implantáty. „Jestliže klientka preferuje přirozený vzhled poprsí, požaduje zvětšení o půl až jedno číslo a má dostatek vlastního tuku, doporučím lipotransfer,“ uvádí MUDr. Ján Pilka, šéflékař kliniky Aesthevita, který obdržel certifikát k jeho provádění od uznávaného odborníka Dr. Rogera K. Khouriho v Miami.

Zákrok probíhá poněkud jinak než klasická augmentace, tedy zvětšení prsou implantáty. Začíná tím, že vám chirurg odsaje tuk z vybrané části těla, například z problematických hýždí nebo boků, a to pomocí tzv. vibrační liposukce. Jedině tak se zachová co nejlepší kvalita tuku. U velmi štíhlých žen případně tuk odebere z více částí těla. Poté je třeba tuk vyčistit. Pak přichází na řadu aplikace v celkové anestezii, během níž lékař vyčištěný tuk přesune tenkou kanylou do prsou. A to znamená jediné, po zákroku vám nezůstanou žádné viditelné jizvy. Operační zákrok trvá dvě až tři hodiny, provádí se v celkové anestezii a pacientka stráví na klinice noc. Rekonvalescence trvá čtyři až šest týdnů a je potřeba nosit kompresivní prádlo. Cena lipotransferu do prsou je 95 tisíc korun.

Vyplnění hýždí vlastním tukem

Obrazek 1

Řada žen se chce pyšnit nejen svým poprsím, ale také pozadím. „Tento zákrok u nás podstupují většinou cizinky, Češky se jimi zatím nechávají inspirovat jen pozvolna, ale jejich počet rok od roku roste,“ říká plastický chirurg Ján Pilka.

Modelování hýždí vlastním tukem probíhá vždy v celkové narkóze. Poté je nutná krátká hospitalizace, takže jednu noc přespíte na klinice. „Do hýždí aplikuji vyčištěný tuk tenkou kanylou o průměru pouhých několik milimetrů. Po zákroku se tedy nemusíte obávat viditelných památek. Dokonce ani po opakovaném lipotransferu. Jizvičky zůstanou naprosto nepatrné,“ konstatuje doktor Pilka.

Hýždě se po zákroku hojí rychle. Vlastní tuk nepředstavuje pro tělo cizorodou zátěž, a tak nehrozí odmítavá reakce. Důležitá je rekonvalescence, po celou dobu musíte nosit kompresivní prádlo. První týden se tedy maximálně šetřete. Otoky a modřiny budou postupně mizet během dvou až tří týdnů. Na sport a jinou fyzickou zátěž budete připravená asi po šesti týdnech. Cena lipotransferu do hýždí stojí 95 tisíc korun.

Penoplastika

A teď konečně něco jen pro muže. Prodloužení a zbytnění penisu. „Do mé ordinace přicházejí pánové, kteří nejsou spokojeni s velikostí svého přirození. Při konzultaci společně probereme možnosti, a pokud lze zákrok provést, pak jej doporučím,“ uvádí plastický chirurg a dodává: „Muži podstupují tento zákrok, aby se cítili dobře, zvýšili si své sebevědomí. Je to stejné jako u žen, které si nechávají zvětšovat prsa. Moderní muž chce být spokojený se svým tělem.“ K prodloužení a zbytnění penisu se využívá lipotransfer, tedy přenos vlastního tuku. Penoplastika dokáže prodloužit přirození asi o 1,5 až 4 cm. Předem se přesný výsledek dá určit jen těžko, protože každé tělo má jiné limity, což chirurg zjišťuje až během samotné operace. Penoplastika se provádí v celkové narkóze.

Jak probíhá lipotransfer

Při lipotransferu je důležitý každý krok zákroku. Aby byl výsledek úspěšný, musí se operatér maximálně soustředit na jednotlivé detaily v technice, ať už odsátí tuku, jeho čištění nebo při následné aplikaci. „Pokud není lipotransfer proveden s maximální přesností a pečlivostí, pak je odsouzen k neúspěchu,“ vysvětluje Ján Pilka. Zásadní součástí přenosu tuku je proces jeho čištění. Z těla totiž odchází spolu s krví a je nutné tyto složky od sebe oddělit.

Na klinice Aesthevita používají lékaři nejnovější techniku Pure Graft. Celý proces je uzavřený a probíhá takto: Vibrační liposukcí, po nastavení přesných parametrů kvůli zachování kvality, se odsaje tuk z vybraných partií. Putuje přímo do čisticích filtrů, aniž by přišel do styku se vzduchem nebo s ním bylo neodborně manipulováno. „Získáváme tak čistý tuk vhodný k aplikaci, který pak za pomoci speciálních tenkých kanyl aplikujeme malými vpichy do daného místa. Vyžaduje to přesnost a maximální soustředění chirurga,“ doplňuje MUDr. Pilka. Takto provedené operativní zákroky jsou méně invazivní a nevznikají při nich viditelné jizvy. Rekonvalescence je kratší a tím je i méně zatížen organismus, proto se zájem o lipotransfer mezi ženami i muži zvyšuje.

Přesto, že tělo snáší vlastní tuk mnohem lépe než cizorodé látky, může dojít k jeho částečnému vstřebání. V některých případech je pak žádoucí po třech až šesti měsících lipotransfer opakovat, čímž se udrží či zvýší efekt zákroku.

Je tedy konec vzdychání při pohledu do zrcadla a snění o ladných křivkách. Pomocí této revoluční metody se zbavíte nadbytečného tuku a zároveň docílíte změnu postavy podle svých představ.