Video blog o plastických operacích prsou

Augmentace, modelace, autoaugmentace, lipotrasfer do prsou, to jsou nejžádanější plastické operace prsou, které provádějí plastičtí chirurgové na klinice Aesthevita. Prsa zvětšují, případně modelují implantáty, prsní žlázou nebo vlastním tukem. Mladé ženy touží většinou po větším poprsí, ty trošku starší zase řeší prsa povislá. S každým problémem či přáním si dokáže lékařský tým pod vedením MUDr. Jána Pilky poradit. Každoročně provede stovky těchto zákroků. Přesto, že trendem je používání vlastního materiálu, ne vždy se dá prsní žláza nebo vlastní tuk použít, proto je nejčastějším zákrokem augmentace, tedy zvětšení prsou pomocí implantátů.

O těchto operacích koluje několik mýtů, jako například, že s implantáty se nedá kojit anebo, že mohou při prudkém nárazu prasknout. Také řada dotazů, které přicházejí doktoru Pilkovi do poradny, se týká právě kojení a jeho vlivu na tvar a pevnost prsou. A jaká je skutečnost? Podívejte se na rozhovor.

 

Augmentace

Každoročně zvětší plastický chirurg Ján Pilka prsa pomocí implantátů stovkám žen. Protože existují různé typy implantátů, je potřeba před operací určit, který se perfektně hodí právě k vaší postavě a tvaru hrudníku. Lékař vám proto půjčí speciální gelové vycpávky tzv. sizery, Vy si je vyzkoušíte a vyberete si. Během samotného zákroku vede chirurg řez v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Po opatrném zavedení a usazení implantátu ránu zašije. Díky lokalizaci řezu vám zůstanou jen téměř neznatelné jizvy, které připomínají tenkou bílou linii. Důležitá se pak rekonvalescence během, které musíte nosit speciální elastickou podprsenku a striktně dbát všech rad lékaře.

Modelace prsou

Ženy, které trápí povislá prsa, si je mohou nechat upravit modelací. Také zde existuje více typů technik. Výběr konkrétní chirurgické techniky závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze.

Autoaugmentace prsou

Autoaugmentace je pojem převzatý z angličtiny. Jde o tvarování poprsí za použití vlastní tkáně. „Při tradiční modelaci prsou se tkáň odstraňuje, při autoaugmentaci se naopak nechá na cévní stopce a pod sval se vloží vlastní implantát v podobě žlázy a ten se v místě zašije,“ vysvětluje MUDr. Ján Pilka.