Video blog o tom, jak vypadat krásně a svěže

Určitě už to zažila každá z nás. Při pohledu do zrcadla zjistíme, že je potřeba se sebou něco dělat. Toužit po mladistvém vzhledu přece není žádný hřích. Všechny ženy, i ty, které se se stárnutím vyrovnávají statečně, chtějí zároveň vypadat dobře. Obličejem to ovšem jen začíná, pak naše oči sklouznou trochu níž. A není výjimkou, že udržované pleti ve tváři nevzhledně kontrastuje nápadně povislá kůže na krku. S postupujícími léty naše kůže přirozeně ztrácí pružnost, a to po celém těle. Zatímco většinu partií schováme pod oblečení, obličej, krk a ruce jsou neustále na očích. Právě o tyto části těla proto ženy obvykle dbají, co se omlazovacích kúr týče, nejvíce. Nejprve začnou kosmetickými přípravky, a když už je to nad jejich síly, je tu mocnější plastická a estetická chirurgie.

Lifting, facelift, browlift, bullhorn lip lift, necklift atd. Pokud vám dosud byly názvy plastických operací obličeje cizí, podívejte se na rozhovor s MUDr. Jánem Pilkou, šéflékařem kliniky plastické chirurgie Aesthevita, který o všech zákrocích promluví podrobně.

 

 

K nejčastějším operačním zákrokům ke zkrášlení obličeje patří:

Lifting obličeje

Tento způsob omlazení nabízí hned několik způsobů, které chirurg zvolí či zkombinuje přesně tak, jak právě vaší tváři nejvíce prospěje. Facelift se provádí v celkové anestezii. Chirurg vede řez ze spánkové oblasti kolem ušního lalůčku za boltec. Odstraní přebytečnou kůži a nakonec ranky sešije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí spolu s elastickou čelenkou. Výsledná jizva je tenká, velmi nenápadná a jen obtížně zpozorovatelná. V oblasti obličeje se ranky obecně lépe hojí než na těle, protože tvář je více prokrvená. Rekonvalescence trvá dva až tři týdny.

Endotine browlift

Endotine je v USA vyvinutý revoluční systém, který využívá vstřebatelných implantátů, které jsou umísťovány pod pokožku. Tam implantáty následně drží měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze. Po zákroku se v podkoží začnou tvořit nové vazivové struktury. Ty tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí. Implantáty lékař zavádí pomocí drobných řezů, a přesto dokáží nahradit tradiční browlift a foreheadlift. Patentovaný design implantátů zaručuje bezpečnou fixaci tkáně v nové poloze a navíc umožňuje znovu polohu tkáně kdykoliv upravit pro dosažní optimální pozice a korekce.

Neklift

Necklift představuje miniinvazivní zákrok, při kterém se odsává přebytečný tuk v oblasti krku a podbradku a zároveň je zpevňována a vyhlazována povislá kůže. Principem této revoluční metody je tedy kombinace klasické podtlakové liposukce a současně aplikace radiofrekvenční energie. Účinně rozpouští tuk a umožňuje tak jeho lehké a méně traumatické odsávání, přičemž významně snižuje pooperační výskyt hematomů, otoků, bolesti a diskomfortu. Efekt je viditelný již po zákroku, avšak plnohodnotný výsledek vypnutí kůže nastává po šesti až 12 týdnech.