Vyvracíme mýty. Se silikony už dítě nenakojíš. Nebo ano?

Nejste příliš spokojená se svým poprsím a sníte o větší velikosti a lepším tvaru ňader? Přemýšlíte o prsních implantátech, ale nejste si jistá, jestli je to dobrý nápad? V článku, který vyšel na webu rodina.cz vyvracíme řadu mýtů a naleznete zde všechno, co potřebujete o zvětšení prsou vědět.

Získejte prsa, u kterých nikdo nepozná, že nejsou vaše

Asi nejčastější obavou žen je strach z nepřirozeně vypadajícího poprsí. V tomto případě je důležité říct, že velmi záleží na klinice a plastickém chirurgovi, a to hned z několika důvodů. K ještě krásnějšímu a většímu poprsí potřebujete nejenom šikovné ruce chirurga, ale také zdravý úsudek, a především konzultaci s konkrétním chirurgem. Jestli jste někde narazila na poprsí obřích rozměrů, které vám údivem zvedlo obočí nahoru, pak vězte, že za to nemohl silikon, ale špatná domluva chirurga a klientky.

Poslouchejte plastického chirurga. Ví, co radí

Ženy někdy přicházejí na plastickou chirurgii s představou velkých prsou, i když se to k jejich drobné postavě vůbec nehodí. Měla byste proto vždy dát na radu a doporučení plastického chirurga, který vám navrhne velikost poprsí s přihlédnutím k vaší postavě. Na klinice plastické chirurgie Aesthevita vám chirurg dá tzv. sizery, tedy speciální gelové vycpávky, abyste si na vlastní kůži vyzkoušela, jak se s větším poprsím budete cítit. Můžete se na sebe podívat ze všech možných úhlů a lépe si představit, jak budou prsa po zákroku vypadat.

m_4

Kojení jde i se silikonem

Dalším mýtem, který mezi ženami nezadržitelně koluje, je mylná představa, že s prsními implantáty už nebudete moci kojit své dítě. Není tomu tak. Silikony vám chirurg vloží pod žlázy, takže implantáty rozhodně v cestě kojení nestojí. Jediné, co se může po kojení stát je, že vaše poprsí lehce poklesne. V takovém případě stačí přistoupit k modelaci poprsí.

Silikonový implantát nebo výplň vlastním tukem

Silikon patří mezi zcela bezpečný materiál, který tělo ve většině případů bez problémů přijme. První augmentace prsou silikonovým implantátem proběhla už v roce 1963 a za tu dobu se moderní technologie ještě vylepšily. Pokud byste nicméně chtěla zvětšit velikost poprsí například jen o 0,5 až 1 velikost, pak máte možnost využít lipotransfer, tedy modelaci prsou vlastním tukem, nikoli silikonem.

Hlavně si pořádně odpočiňte

Velmi důležitou součástí dobrého uchycení implantátu i požadovaného tvaru ňader je rekonvalescence. Samotný zákrok trvá 1-2 hodiny. Vás následně čeká odpočinek po dobu 4-6 týdnů, během kterých budete nosit speciální elastickou podprsenku. Dobu odpočinku rozhodně nepodceňujte. Zapomeňte na nošení nákupu, úklid, řízení auta nebo zvedání dětí. Při takových činnostech totiž hrozí, že by se implantát mohl přetočit.

Stále váháte? Zajděte na odbornou konzultaci. K většímu sebevědomí a dokonalejší postavě už máte nakročeno.

Článek najdete na: bit.ly/SeSilikonyUzDiteNenakojisNeboAno

 

Zájem o plastickou chirurgii se každoročně zvyšuje

V průběhu roku 2018 provedl šéflékař kliniky plastické chirurgie MUDr. Ján Pilka se svým kolektivem na 1245 operačních zákroků. Za první čtyři měsíce letošního roku už to bylo na 600 operačních zákroků. Ženy mají stále největší zájem o zvětšení prsou pomocí implantátů tzv. augmentaci, druhou v pořadí je pak modelace.

Augmentace

80 klientkám už letos plastický chirurg Ján Pilka zvětšil prsa pomocí implantátů. Existují různé typy implantátů a ještě před operací je potřeba určit, který se perfektně hodí právě k vaší postavě a tvaru hrudníku. Lékař vám proto půjčí speciální gelové vycpávky tzv. sizery, Vy si je vyzkoušíte a vyberete si. Během samotného zákroku vede chirurg řez v podprsní rýze, v oblasti prsního dvorce, nebo v podpaží. Po opatrném zavedení a usazení implantátu ránu zašije. Díky lokalizaci řezu vám zůstanou jen téměř neznatelné jizvy, které připomínají tenkou bílou linii. Důležitá se pak rekonvalescence během, které musíte nosit speciální elastickou podprsenku a striktně dbát všech rad lékaře.

Modelace prsou

Ženy, které trápí povislá prsa, si je mohou nechat upravit modelací. Také zde existuje více typů technik. Výběr konkrétní chirurgické techniky závisí na tom, jak moc jsou prsa a prsní dvorce pokleslé. Při mírném poklesu, případně pouze při drobné modelaci, se zákrok provádí jemným řezem okolo prsního dvorce a tkáň se stáhne do středu prsu. Pokud je pokles prsou větší, je nutné vést další řez vertikálně od prsního dvorce k podprsní rýze.