Chirurgické odstranění lícních tukových polštářků (Bukální lipektomie)

Buclaté tváře nikomu příliš nelichotí. Někdy jsou důsledkem celkové nadváhy, jindy genetickou dispozicí, se kterou lze jen těžko bojovat dietou. Moderní plastická chirurgie vás však tukových polštářků v lících dokáže nadobro zbavit šetrným odstraněním, které trvá necelou hodinu.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 45 minut
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Objednejte se na konzultaci

Odsátím nežádoucího obličejového tuku z lící se vaše tváře vymodelují do štíhlejších proporcí, které můžete směle zvýraznit tvářenkou. Už nebudete mít co skrývat. Stejně jako jiným zákrokům předchází také chirurgickému odstranění lícních tukových polštářků předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Pokud máte otázky, na konzultaci je ten správný čas si je nechat zodpovědět. Odejdete s ucelenější představou o tom, jak zákrok probíhá a na jaký výsledek se můžete těšit.

Jednoduchá modelace obličeje

Tukovou vrstvu pod lícními kostmi má většina lidí. S přibývajícím věkem se sice přirozeně redukuje, geny nebo kilogramy navíc ale mohou způsobovat opak. Mysleli jste si, že s baculatými tvářemi nic nezmůžete? Omyl. Stačí se jen rozhodnout pro vhodný zákrok.

Těsně před operací

Jakmile se přiblíží plánovaný termín zákroku, podstoupíte předoperační vyšetření. To obnáší odběr krve a EKG. Klienti ve věku 60+ absolvují také rentgen plic, pro kuřáky je to nutnost už od 50 let.

Co se děje pod rukama chirurga

Co se odehrává na sále

Chirurg vede řez vnitřní sliznicí v dutině ústní. Touto cestou odstraní tenoučkou kanylou přebytečný tuk a ranky sešije vstřebatelnými stehy. Jedná se o celkem snadný zákrok, který trvá průměrně do 45 minut.

Protože chirurg řez provádí na vnitřní straně lící, výsledné jizvičky těžko budete hledat i vy. Ostatní je tedy určitě nezpozorují. Zároveň si však při hojení jizviček musíte dávat pozor na pečlivou hygienu ústní dutiny.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Vyplachujte si ústa

Alespoň jeden týden po zákroku přísně dbejte na maximální hygienu úst. Ideálně po každém jídle je vyplachujte speciálním dezinfekčním roztokem, abyste zabránili vzniku infekce v hojících se rankách. Při čištění zubů buďte opatrní na vnitřní stehy.

Vyhněte se ostrým jídlům

Rekonvalescenci napomůže také dočasný přechod na kašovitou stravu. Vydržte na ní týden po zákroku. Obloukem se vyhýbejte výrazně kořeněným a pikantním jídlům.

Kdy zmizí otoky a modřiny

Po bukální lipektomii se mohou objevit drobné modřinky a otoky. Vstřebají se do 10 dnů. Na otoky dobře zabírají chladivé obklady.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Na stejné místo se tuk nevrátí

V ošetřené oblasti už se tuk znovu ukládat nebude, odtamtud jsou tukové buňky definitivně odstraněny. Pokud ale cítíte resty ve své životosprávě, po chirurgické modelaci je možná ten správný čas s nimi začít něco dělat. Tělo si snadno najde jiné místo, kde může tuk shromažďovat, a tak eliminací jedné rizikové partie nelze zabránit celkovému ukládání tuku.

 

 

Cena chirurgického odstranění lícních tukových polštářků

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 49 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.