Endoskopický lifting čela a obočí Endotine

Mysleli jste si, že pohaslá mladická jiskra v oku už je nenávratně pryč? Omyl. Endoskopický lifting čela a obočí Endotine vám ji za dvě hodiny umí vrátit. A nejen to. Vyhladí zároveň i vrásky na čele. Velmi efektivní zákrok moderní plastické chirurgie dělá s vizáží divy.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2 hodiny
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

ČÍM ZAČÍT PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

S přesným průběhem endoskopického liftingu čela a obočí se seznámíte na předoperační konzultaci, která předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné vám ukáže, ve které oblasti povede řez. Odejdete s jasnější představou nejen o průběhu, ale i výsledku plánované operace.

Lifting je mocnější než krémy

Výrazně povolená kůže potřebuje účinnější nástroj, než jsou zpevňující krémy. Bez ohledu na to, jaké zázraky slibují. Ani krém se silnými zpevňujícími účinky se nemůže vyrovnat vytažení povislé kůže směrem nahoru, k čemuž dochází během liftingu.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků je nutný již od 50 let.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Jakmile začne působit celková anestezie, vede chirurg krátké řezy ve vlasové oblasti. Nebojte, žádné vyholené lysiny vás kvůli tomu nečekají. Těmito řezy zavádí lékař kameru a chirurgické instrumentárium pro maximální šetrnost a přesnost prováděných úkonů. Dále uvolněnou kůži čela zavěsí na vstřebatelné podkožní implantáty Endotine. Ty pozvednutou kůži drží přesně tak, jak je žádoucí. Až jejich úloha skončí, vstřebají se – po 6 až 12 měsících.

Během zákroku jsou upevněné podkožní struktury, provedeva korekce svalů a napnutí kůže v oblasti čela. Nakonec lékař ranky zašije, opatří sterilním krytím a elastickou čelenkou.

Jizva bude neviditelná

Protože se ranky nacházejí ve vlasové části, zhojené jizvičky neuvidíte možná ani tehdy, kdy byste je hledala. Rozhodně nemějte strach, že by si jich mohl všimnout někdo jiný.

Strávíte noc na klinice

S ohledem na celkovou narkózu a náročnost operace je nutná krátká hospitalizace. Zda půjde o jednu noc, nebo dvě posoudí lékař podle vašeho individuálního stavu. Poté vás propustí k domácí rekonvalescenci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Odpočinek je základ

Po liftingu čela se doporučuje rekonvalescenci zahájit obvyklým týdenním klidovým režimem. Ani v dalších zhruba dvou týdnech se ale nesmíte přepínat. Pokud tedy máte možnost pracovat z domova, domluvte se v zaměstnání před zákrokem klidně na delší absenci mimo kancelář. Přece jen jste podstoupila operaci obličeje a proces hojení je tedy krátce po ní na tváři patrný.

Noste čelenku

Speciální elastická čelenka vás bude provázet dva týdny po zákroku. Noste ji poctivě, protože hraje důležitou roli v pooperační rekonvalescenci. Když si ji pak budete ještě pár týdnů brát na sport, nic tím nezkazíte.

Kdy zmizí modřiny

Snad není operace bez modřin a otoků. Jsou přirozenou reakcí těla, tak je berte. Po liftingu čela se objeví také. Mizí individuálně, ale obvykle se vstřebají do 2 až 3 týdnů.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Za jak dlouho se vstřebá implantát

Po zákroku možná sem tam pocítíte mírné pnutí v pokožce. Nejedná se o nic nestandardního. Vložený implantát se zcela vstřebá za 6 až 12 měsíců.

Neusínejte na vavřínech. Plastická chirurgie neumí zastavit čas. Po liftingu obličeje pečujte o kůži kvalitní zpevňující kosmetikou. Můžete tím trochu zpomalit její opětovné ochabnutí, ke kterému po letech přirozeně dojde.

Cena endoskopického liftingu čela a obočí Endotine

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační ohlávka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 95 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.