Lifting obličeje (Facelift)

Ztracená léta, alespoň tedy vizuálně, je možné vrátit zpět. Jak? Pomocí liftingu obličeje. Tento způsob omlazení nabízí hned několik způsobů, které chirurg zvolí či nakombinuje přesně tak, jak právě vaší tváři nejvíce prospěje. Obecně facelift spočívá v napnutí kůže, odstranění jejího přebytku v obličeji a v chirurgickém řešení povrchového svalově-vazivového systému (SMAS) obličeje.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

ČÍM ZAČÍT PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Moderní koncepce estetické obličejové chirurgie kombinují lifting obličeje s operací víček, liftingem obočí, s aplikací vlastního tuku a také s korekcí krku v rámci jedné operace. Které z těchto zákroků jsou ve vašem případě žádoucí a které by byly naopak zbytečné, dokáže posoudit jen plastický chirurg. Objednejte se proto na předoperační konzultaci, která předchází každému zákroku.

Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné vám lékař ukáže, ve které oblasti povede řez a jaké množství kůže bude nejspíš nutno odstranit. Odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Lifting je mocnější než krémy

Výrazně povolená kůže potřebuje účinnější nástroj, než jsou zpevňující krémy. Bez ohledu na to, jaké zázraky slibují. Ani krém se silnými zpevňujícími účinky se nemůže vyrovnat odstranění přebytečné kůže a vytažení povislé kůže směrem nahoru, k čemuž dochází během liftingu.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Facelift se obvykle provádí v celkové anestezii. Chirurg vede řez ze spánkové oblasti kolem ušního lalůčku za boltec. Odstraní přebytečnou kůži a nakonec ranky sešije vstřebatelnými stehy a aplikuje sterilní krytí spolu s elastickou čelenkou.

 

Jizvy zůstanou nepatrné

Viditelných památek se neobávejte. Výsledná jizva je tenká, velmi nenápadná a jen obtížně zpozorovatelná. V oblasti obličeje se ranky obecně lépe hojí než na těle, protože tvář je více prokrvená.

Strávíte noc na klinice

S ohledem na celkovou narkózu a náročnost operace je nutná krátká hospitalizace. Většinou jde o dvoudenní pobyt na klinice, kde si pořádně odpočinete, lékař zkontroluje hojení bezprostředně po zákroku, a pak vás propustí k domácí rekonvalescenci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Odpočinek je základ

Po faceliftu se doporučuje obvyklý týdenní klidový režim. Pokud máte možnost pracovat z domova, domluvte se v zaměstnání před zákrokem klidně na delší absenci mimo kancelář. Přece jen jste podstoupila operaci obličeje a proces hojení je tedy krátce po ní na tváři patrný.

Noste ohlávku

Speciální elastická ohlávka vás bude provázet dva týdny po zákroku. Noste ji poctivě, protože hraje důležitou roli v pooperační rekonvalescenci.

Kdy zmizí modřiny

Snad není operace bez modřin a otoků. Jsou přirozenou reakcí těla, tak je berte. Po faceliftu se objeví na obličeji a krku. Mizí individuálně, ale obvykle se vstřebají do 2 až 3 týdnů.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Citlivost se vrátí postupně

Několik měsíců po zákroku si můžete všimnout snížené citlivosti v obličeji. Nelekejte se, opět se vrátí. Pooperační rekonvalescence zkrátka probíhá v prvních několika týdnech viditelně, poté ji už nepozorujete, ale obličej se stále ještě regeneruje. Výsledek však stojí za to.

Neusínejte na vavřínech. Plastická chirurgie neumí zastavit čas. Po liftingu obličeje pečujte o kůži kvalitní zpevňující kosmetikou. Můžete tím trochu zpomalit její opětovné ochabnutí, ke kterému po letech přirozeně dojde.

 

Cena liftingu obličeje

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační ohlávka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 85 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.