Liposukce boků

Plné tvary Věstonické venuše jsou možná dávným symbolem ženskosti, v dnešní době ale vypadá ideál krásy jinak. Nahromaděný tuk v oblasti boků trápí i některé muže. Liposukce se stala oblíbeným a dostupným způsobem, jak se trvale zbavit nadbytečného tuku v problémových partiích. Jeho ukládání v konkrétních částech těla ovlivňují změny metabolismu s přibývajícím věkem, genetické dispozice a životní styl.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Dva a více v jednom

Pokud jste pro liposukci pevně rozhodnutí, nic nebrání předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ukažte mu, které partie vám jsou největším trnem v oku. Lékař vám na základě toho doporučí, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z jedné oblasti, nebo kombinovaně ze dvou i více partií.

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. Ženám obvykle narůstá pozadí, boky či stehna. Mužům se zase zvětšují „pivní“ bříška a podbradky, ale někdy i oblast boků. Zatímco čas běží jako o závod, náš metabolismus se úměrně věku zpomaluje. Uloženého tuku přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy kombinované se sedavým zaměstnáním.

Nepočítejte s tím, že vám liposukce pomůže zhubnout. Tento zákrok je určený k modelaci postavy, nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před operací

Termín operace je za dveřmi a vy už se pravděpodobně vidíte v o několik čísel menších kalhotách. Ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Téměř žádné jizvy

Nastal čas zákroku. V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a odsaje pryč z těla. Tenká kanyla, napojená na přístroj vyvíjející podtlak, má průměr pouhých několik milimetrů. Přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Částečná, nebo úplná?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se z určitého důvodu rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Dodržujte naordinovaný klid

Ve dnech bezprostředně po operaci si příliš nevyskakujte. Dovolte si celý den jen odpočívat, a to alespoň týden po zákroku. Modřiny a otoky postupně ubývají po dobu tří týdnů. Po 6 týdnech se můžete vrátit ke sportu a dalším fyzicky náročnějším aktivitám. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Prádlo, které hojí

Až 6 týdnů po zákroku se neobejdete bez kompresivního prádla. Pravda, moc parády s ním neuděláte, důležité ale je, aby vás posunulo směrem k vysněné postavě. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Toho je po liposukci víc, než by se mohlo zdát. Nový šatník zatím nenakupujte, zůstaňte trpěliví.

Křivky se vyloupnou postupně

Po liposukci tělo splaskává až několik měsíců. Touto informací se nenechte odradit, ale spíše uklidnit. Křivky, které denně vyhlížíte v zrcadle, se vyrýsují. Nebude to ovšem ihned po vstřebání poslední modřiny, ani po odložení kompresivního prádla. Vydržte dalších pár týdnů a nadšení se dostaví.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení vylepšené postavy není zadarmo

Neúprosným faktem je, že s počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zamkněte na sedm západů a zahoďte klíč. Po úspěšné rekonvalescenci je na čase upravit životní styl.

Po liposukci se tuk znovu neukládá v ošetřených partiích. Odtamtud je většina tukových buněk navždy pryč. Tělo tím ale nepřelstíte. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro dlouhodobý efekt liposukce nezbytná správná životospráva. Podívejte se pod lupou na svůj jídelníček a popřemýšlejte, kdy naposledy jste sportovali nebo zašli alespoň na delší procházku.

Cena liposukce boků

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.