Liposukce kolen

Pravidelně sportujete, diety střídáte jako ponožky a tukových polštářků na kolenou se ne a ne zbavit? Nejspíš má váš organismus zakódované ukládání tuku právě v téhle oblasti. Cvičení ani diety při těchto dispozicích obvykle nebývají moc platné. „Tlustá“ kolena trápí často jinak naprosto štíhlé jedince. Liposukcí lze dosáhnout během krátkého zákroku úžasných výsledků. Nadbytečného tuku v oblasti kolen se tak zbavíte jednou provždy.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Jistě už se vidíte se štíhlými koleny, které tajně obdivujete u ostatních. Objednání na zákrok ale nevyhnutelně předchází předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, ten nejpovolanější odborník. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné se dozvíte, jestli v rámci modelace vaší postavy postačí odsát tuk pouze z kolenou. Nezřídka bývá tento typ zákroku kombinovaný s liposukcí vnitřních stehen pro maximální estetický efekt.

Kde nepomůže cvičení, zakročí liposukce

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. S jeho hromaděním kolem kolenou zápasí ženy i muži. Na rozdíl od jiných částí nohou nejdou kolena přirozeně formovat cvičením a jídelníčkem téměř vůbec. Zatímco vy s touto vadou na kráse bojujete už roky, chirurgické odstranění tuku liposukcí trvá jen chvíli a nevzhledných „polštářků“ vás zbaví trvale.

Těsně před operací

Zákrok už je za dveřmi, ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jizvičky skoro neuvidíte

V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a definitivně odsaje pryč z těla. Množství odsátého tuku z jednoho kolene se pohybuje okolo 200 ml (i méně). Chirurg tuk z  podkoží odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu také jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Rozmyslete si typ narkózy

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se přece jen rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku může chirurg odsát?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Po vyřešení snadné matematické úlohy vám to bude jasnější. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnost a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si týdenní prázdniny

V týdnu po operaci odpočívejte. Správná regenerace se bez pořádného oddechu neobejde. Modřiny a otoky postupně zmizí během tří týdnů. Po 6 týdnech můžete znovu sáhnout po tašce se sportovními věcmi a zvládnout další fyzicky náročnější aktivity. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Bez kompresivního prádla to nepůjde

Pooperační „šestinedělí“ strávíte výhradně v kompresivním prádle, ve kterém odejdete z kliniky. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Tohle speciální prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Toho je po liposukci víc, než by se mohlo zdát. Vytoužené tvary si vynutí ještě chvíli trpělivosti.

Tip: Doporučujeme střídat alespoň dva kusy kompresivního prádla, aby hojící se rány byly neustále v čistém. V prvních dnech po operaci prádlo perte klidně denně.

Křivky zrají postupně

Po liposukci tělo splaskává až několik měsíců. Nedivte se, pokud budete mít ještě po pár týdnech dojem, že okolí kolen není vyrýsované přesně tak, jak jste očekávali. Přijde to, jen možná ne hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Do ošetřených partií se tuk nevrátí

S počtem tukových buněk se rodíme. Chovají se podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme. Liposukce kolen vás nadobro zbaví nehezkých tukových polštářků.  Odstraněné tukové buňky nedorostou, takže tam, kde zasáhla liposukce, se tuk znovu neuloží.

Po liposukci se tuk sice neukládá na ošetřených partiích, tělo si s tím ale hravě poradí. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro udržení vymodelované figury žádoucí zhodnotit svůj životní styl. Sedavé zaměstnání kompenzujte pravidelným pohybem a z jídelníčku vyškrtejte co nejvíce zlozvyků.

Cena liposukce kolen

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.