Liposukce lýtek

Každá žena touží po štíhlých nohách, za kterými se otočí nejen pánové, ale i dámy se závistí v očích. Některým ženám dojem štíhlých nohou kazí pouze silná lýtka. Místo zoufání nad nespravedlností matky přírody se stačí objednat na liposukci. Nahromaděného tuku v oblasti lýtek se tak zbavíte rychle a trvale. Zvětšování tukových buněk v konkrétních částech těla ovlivňují změny metabolismu s přibývajícím věkem, genetické dispozice a životní styl.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Nechte si poradit

Ať už jste, či nejste, pevně pro liposukci rozhodnuti, pomůže vám předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ukažte mu, které partie vám jsou největším trnem v oku. Lékař vám na základě toho doporučí, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z jedné oblasti, nebo kombinovaně ze dvou či tří partií.

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. U žen jsou to často právě nohy – nejvíce pozadí, boky a stehna. Čím jsme starší, tím je náš metabolismus línější. Uloženého tuku přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy kombinované se sedavým zaměstnáním.

Liposukce není metodou hubnutí, nýbrž tvarování postavy. Nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před operací

Termín operace je za dveřmi a vy už se pravděpodobně vidíte v o několik čísel menších kalhotech. Ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Téměř žádné jizvy

Jakmile začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a odsaje pryč z těla. Tenká kanyla, napojená na přístroj vyvíjející podtlak, má průměr pouhých několik milimetrů. Přesně takhle nepatrné zůstanou po výkonu jizvičky. Na závěr operace zbývá jen sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Celková nebo lokální?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se z určitého důvodu rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Dopřejte si pár dní v klidu

První dny po operaci sami vycítíte, že bude nejlepší jen odpočívat. Zvláště lýtka, bez kterých se váš pohyb neobejde, je důležité nechat po operaci v klidu. Chirurg vám doporučí týdenní klidový režim. Modřiny a otoky postupně ubývají po dobu tří týdnů. Po 6 týdnech se můžete vrátit ke sportu a dalším fyzicky náročnějším aktivitám. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Kompresivní prádlo – věrný společník

Až 6 týdnů po zákroku se neobejdete bez kompresivního prádla. Zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení.

Tip: Pokud podstupujete liposukci v teplejším ročním období a bojíte se, že by se vám ve stahovacím prádle lýtka mohla potit, kupte si ještě jedno na střídání. Krátce po operaci musejí být rány stále v čistém.

Křivky se vyloupnou postupně

Po liposukci tělo splaskává až několik měsíců. Tvary, které netrpělivě vyhlížíte v zrcadle, se vyrýsují. Nebude to ovšem ihned po vstřebání poslední modřiny. Vydržte dalších pár týdnů a výsledek dozraje.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení dobré postavy není zadarmo

S počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zapomeňte nebo omezte pouze na sváteční příležitosti.

Po liposukci se tuk sice neukládá v ošetřených partiích, tělo ale neošálíme. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit. Nejlépe se znáte sami. Jíte, co chcete, a nepřiberete ani gram? Pak nemusíte nic zásadního měnit. Jestli ale na váze poznáte každých pár kalorií navíc, udržení vymodelované postavy bude vyžadovat vaši snahu. Dobrý jídelníček by měl jít ruku v ruce s pohybem. I maličkosti se počítají – choďte na procházky a výtah vyměňte za schody.

Cena liposukce lýtek

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.