Liposukce paží

Patříte k ženám, které místo většího pozadí nebo faldíků na břiše schovávají silné paže? K tomu, abyste si konečně mohla pořídit tričko s krátkým rukávem nebo dokonce tílko s tenkými ramínky, stačí jen několik týdnů. To samé platí pro muže, kteří by se tukových zásob v pažích rádi šetrně zbavili. Liposukce tento problém vyřeší raz dva a nadobro.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1 hodina
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Ještě, než si na léto půjdete obstarat vysněný top bez ramínek, objednejte se na předoperační konzultaci. Ta předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, ten nejpovolanější odborník. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Vy se od lékaře dozvíte konkrétní doporučení a odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Cvičení nepomohlo? Zkuste liposukci

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. Svádíte s jeho hromaděním v pažích těžký souboj? Cvičení totiž paže příliš nezeštíhlí, naopak na nich vyrýsuje svaly. Pokud je vaším přáním jediné – zbavit se v téhle oblasti tuku – pak je liposukce jedním z nejsnadnějších řešení. A hlavně s jistým efektem.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Rozmyslete si typ narkózy

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk. 

Jakmile začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se díky němu lépe rozpustí a definitivně odsaje pryč z těla. Chirurg ho odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Má průměr pouhých několik milimetrů, stejně jako nepatrné jizvičky, které po zákroku zůstanou. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si krátké prázdniny

V týdnu po operaci si nařiďte přísný odpočinek. Paže budou klid nutně potřebovat. Rodina vám se vším alespoň chvíli pomůže. Modřiny a otoky postupně zmizí během tří týdnů. Po 6 týdnech se můžete znovu vrátit ke sportu a zvládnout i další fyzicky náročnější aktivity. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Prádlo, bez kterého se neobejdete

Pooperační „šestinedělí“ strávíte výhradně v kompresivním prádle, ve kterém odejdete z kliniky. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Kompresivní prádlo zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení.

Křivky zrají postupně

Po liposukci tělo splaskává až několik měsíců. Nedivte se, pokud budete mít ještě po pár týdnech dojem, že paže nejsou zeštíhlené přesně tak, jak očekáváte. Přijde to, jen možná ne hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Do ošetřených partií se tuk nevrátí

S počtem tukových buněk se rodíme. Chovají se podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme. Odstraněné tukové buňky nedorostou, takže tam, kde zasáhla liposukce, se tuk znovu neuloží.

Po liposukci se tuk sice neukládá v ošetřených partiích, tak snadno ale tělo neošálíme. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit. Své tělo znáte nejlépe sama. Jíte, co chcete, a nepřiberete ani gram? Pak nemusíte nic zásadního měnit. Jestli ale na váze poznáte každých pár kalorií navíc, udržení vymodelované postavy bude vyžadovat vaši snahu. Sedavé zaměstnání kompenzujte pravidelným pohybem a z jídelníčku vyškrtejte co nejvíce zlozvyků.

 

Cena liposukce paží

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.