Liposukce zad

S tukovými faldy na zádech se dá částečně zatočit správnými cviky a dietou. Co když to ale nezabírá? Jeden způsob slibuje zaručené výsledky – liposukce. Nahromaděný tuk v oblasti zad si nevybírá. Bojují s ním muži i ženy. Těm se promítá do otlaků od těsné podprsenky a nevzhledných záhybů pod tričkem. Liposukce dokáže vymodelovat záda stejně efektivně jako jiné části těla. Tak už nebojujte, ale zvítězte.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Zákrok přesně na míru

Rozhodnutím pro liposukci vykračujete vstříc k modelaci své postavy. Každému zákroku předchází na klinice Aesthevita předoperační konzultace s plastickým chirurgem. Řeknete mu, co na svém těle toužíte změnit, a lékař na vaše přání pohlédne optikou zkušeného profesionála. Cílem konzultace je, abyste odešli s návrhem na ideální řešení vašeho problému. Může se stát, že chirurg doporučí odsátí tuku z více partií najednou pro lepší výsledný efekt.

Příroda nadělila příliš, liposukce ubere

Cítíte se ze snahy zbavit se nadbytečného tuku na zádech bezradní? Predispozice k tomu, kde se nám podkožní tuk ukládá, nám nadělila příroda. Stejně jako možnost, do jaké míry ho dokážeme eliminovat životním stylem, a odkdy už jsme bezmocní. Ve vyšším věku metabolismus čím dál méně spolupracuje a tukové buňky rostou. Liposukce s nimi ale jednoduše a rychle zatočí jednou provždy.

Těsně před zákrokem

Ještě než vstoupíte na operační sál, podstoupíte předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jizev se nebojte

Nastal čas zákroku. V momentě, kdy začne působit anestezie, aplikuje chirurg do podkoží speciální roztok. Váš podkožní tuk se jeho působením lépe rozpustí a odsaje ven z těla. Chirurg tuk odstraňuje pomocí kanyly napojené na přístroj vyvíjející podtlak. Průměr kanyly je pouhých několik milimetrů, stejně tak nepatrné zůstanou po výkonu také jizvičky. Na závěr operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Kterou narkózu zvolíte?

Liposukce se provádí v lokální i celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější – ani trochu nebolí. Padla vaše volba přece jen na lokální anestezii? Pak počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy z podkoží může odstranit jen přesně dané maximální množství. Během jedné liposukce lze klientovi odsát maximálně 4-5 % jeho tělesné hmotnosti. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Dovolte si relax

Ve dnech těsně po operaci si vaše tělo nejspíš samo řekne o více odpočinku. Zhruba týden se nepouštějte do žádných náročnějších úkonů. Zkrátka relaxujte. Modřiny a otoky se vstřebají během tří týdnů. Zhruba 6 týdnů rekonvalescence stačí k tomu, abyste mohli znovu začít sportovat a zvládat obvyklou fyzickou aktivitu. V čase rekonvalescence také masírujte ošetřenou oblast. Významně tím napomůžete správnému hojení zjizveného podkoží.

Šestinedělí ve stahovacím prádle

Kompresivní prádlo, ve kterém odejdete z kliniky, nesvlékejte kromě mytí po dobu šesti týdnů. Zabraňuje vzniku dalších modřin a usnadňuje hojení.

Tip: Doporučujeme střídat alespoň dva kusy kompresivního prádla, aby hojící se rány byly neustále v čistém. Krátce po operaci prádlo perte klidně denně.

Otoky splaskávají postupně

Kdo si počká, ten se dočká. Toto si opakujte, až budete postávat u zrcadla a čekat na definitivní vyrýsování odsátých partií. Ošetřená místa splaskávají až několik měsíců. Tvary, které s napětím vyhlížíte, se v odraze brzy objeví. Jen to nebude hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Zamyslete se nad svými zlozvyky

S počtem tukových buněk se rodíme. Chovají se podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme. Liposukce sice dokáže tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Dejte si před zákrokem předsevzetí, že skoncujete se starými hříchy své životosprávy a udržíte si tak vymodelovanou figuru.

Sedavé zaměstnání a minimum času i energie na sport přispívá nejen k „bobtnání“ tukových buněk, ale neprospívá celému našemu organismu. Po liposukci se tuk už neukládá na ošetřených partiích. Tam je s ním amen. Nicméně tělo takhle jednoduše nepřelstíme. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, proto se doporučuje podpořit dlouhodobý efekt liposukce také úpravou životního stylu.

Cena liposukce zad

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 25 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.