Plastická operace břicha (Abdominoplastika)

Možná jste shodili několik desítek kilo, možná máte za sebou těhotenství, nebo se třeba ve vašem případě spojil úbytek hmotnosti s věkem povolující se kůží. Ať vám z jakéhokoliv důvodu vzniknul na břiše nevzhledný kožní převis, není důvod se jím dál nechat omezovat v oblékání apod. Abdominoplastika, neboli plastická operace břicha, vás nadbytečné kůže zbaví zhruba za dvě hodiny.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 2–3 hodiny
Rekonvalescence: 6-8 týdnůNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Každému zákroku, tedy i plastické operaci břicha, předchází konzultační schůzka. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, takže se dozvíte, kudy povede řez, kolik kůže odstraní a na jaký výsledek se můžete těšit. Odejdete zkrátka s ucelenější představou o tom, co vás čeká.

Pryč s kůží navíc

Nadbytečnou kůži spolu s tukem, ale i sešití přímých břišních svalů lze díky moderní plastické chirurgii řešit rychle a elegantně. Znatelný efekt má také u štíhlých žen s oslabenou břišní stěnou, ochablou kůží a striemi. Abdominoplastika se postará o to, aby kůže na vašem břiše byla opět esteticky napnutá.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Klienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jak probíhá operace

Abdominoplastika probíhá vždy v celkové anestezii. Chirurg vede řez podle různých faktorů, které zhodnotí už na předoperační konzultaci. Buď zvolí řez vertikální, nebo vertikální s horizontálním s přesazením pupíku, pokud je dostačující miniabdominoplastika, nedochází k přesazení pupíku a řez je veden v úrovni pánevních kostí těsně nad linií pubického ochlupení. Chirurg odstraní kožní převis, pokud je to nutné, tak také přišije k sobě rozestoupené břišní svaly, což zpevní břišní stěnu. Nakonec ránu sešije vstřebatelnými stehy.

Jak to bude s jizvou

Pokud je jizva umístěna na úrovni pánevních kostí, zůstává po operaci většinu času zakryta spodním prádlem, v létě pak spodním dílem plavek. Víte o ní tedy jen vy. Pokud musí být řez veden jinak, zůstane tenká jizva na kůži trochu patrná. V rámci rekonvalescence ale dostanete přesné pokyny, jak se o ni správně starat, aby jizva dobře vyzrála – zahojila se. To trvá nejméně půl roku.

Strávíte noc na klinice

Po celkové anestezii je nutná krátká hospitalizace. Na dvě noci – podle posouzení chirurga. Na klinice dostanete po operaci tu nejlepší péči, odpočinete si a lékař vám před odchodem domů vyndá drény.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Hojení začíná odpočinkem

Těsně po operaci začnete rekonvalescenci týdnem klidového režimu. Odpočinek je pro tělo, zvláště pak pro hojící se ránu, velmi důležitý, tak mu ho dopřejte. Plnou fyzickou zátěž, na kterou jste byli zvyklí před zákrokem, zvládnete nejdříve za 6 týdnů.

Noste elastický pás

Během rekonvalescence se neobejdete také bez elastického kompresivního pásu. Ten bude po celých 6 týdnů zpevňovat břišní oblast a napomáhat úspěšnému hojení jizvy.

Tip: Doporučujeme pořídit si ještě druhý elastický pás kvůli střídání, např. během praní. Riziko infekce minimalizujete pouze maximální čistotou. Ta je hlavně v prvních dnech po operaci klíčová. Pás perte tak často, jak uznáte za vhodné – klidně denně.

Kdy zmizí modřiny

Snad není operace bez modřin a otoků. Jsou přirozenou reakcí těla, tak je berte. Po plastické operaci břicha se vám modřiny a otoky vstřebají zhruba do 3 týdnů. Většinu času tedy zůstanou skryté pod elastickým pásem. Dva až tři týdny po operaci začněte s tlakovou masáží jizvy. Lépe se díky tomu stáhne a zesvětlá.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Abdominoplastikou se nehubne

Plastická operace břicha není určená k redukci hmotnosti. Naopak je dobré ji podstoupit až poté, kdy dosáhnete cílové váhy, aby pak nedocházelo k dalšímu natahování a povolování kůže.

Plastická chirurgie bohužel neumí zastavit čas. Pro co nejdelší efekt abdominoplastiky pečujte o kůži kvalitní zpevňující kosmetikou. Můžete tím trochu zpomalit její ochabnutí, ke kterému s přibývajícím věkem dochází.

Cena plastické operace břicha

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační pás
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 90 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.