Plastická operace krku (Necklift)

Nevyjdete z domu bez šátku, roláku nebo jiného zakrytí krku, protože až nepříjemně upozorňuje na váš věk? Maskovací doplňky můžete klidně zahodit, od zpevněné kontury krku vás dělí jen hodinový zákrok – necklift. Plastická operace krku napne povadlou kůži a zbaví vás depresivních pocitů z viditelných známek stáří.

Anestezie: lokální / analgosedace / celková
Doba trvání operace: 1 hodina
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou ohlávkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Konzultace je nezbytná

Lifting krku, neboli necklift, je možné provádět v kombinaci s liftingem obličeje. Posoudit, který zákrok pro vás bude tím ideálním, nejlépe dokáže jen plastický chirurg. Objednejte se proto na předoperační konzultaci, která předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo ten nejpovolanější odborník – plastický chirurg. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné vám lékař ukáže, ve které oblasti povede řez a jaké množství kůže bude nejspíš nutno odstranit. Odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Lifting je mocnější než krémy

Výrazně povolená kůže potřebuje účinnější nástroj, než jsou zpevňující krémy. Bez ohledu na to, jaké zázraky slibují. Ani krém se silnými zpevňujícími účinky se nemůže vyrovnat odstranění přebytečné kůže a vytažení povislé kůže směrem nahoru, k čemuž dochází během liftingu.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice snižuje na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jak probíhá operace

Plastická operace krku může mít různé podoby a vyžadovat tím pádem rozdílnou míru chirurgických zákroků zaměřených na omlazení krku. Někdy jde o lifting krku jako součást faceliftu, jindy zase o chirurgickou korekci hlubších struktur krku (kožní svaly – platyzma, podplatyzmální tuk). Od toho se odvíjí náročnost operace a také typ anestezie. Chirurg vede řez dle zvolené metody, buď pod bradou, za ušima, případně kombinovaně v obou oblastech. Po odstranění přebytečné kůže chirurg ranky sešije vstřebatelnými stehy.

 

Jizvy zůstanou nepatrné

Viditelných památek se neobávejte. Jemné jizvičky zůstanou esteticky skryté. Ranky v oblasti obličeje se velmi dobře hojí, protože tvář bývá lépe prokrvená než jiné části těla. O to lépe se jizvičky hojí.

Strávíte noc na klinice

Pokud absolvujete necklift v lokální anestezii, odejdete z kliniky ještě tentýž den domů. Po celkové anestezii je nutná krátká hospitalizace. Na jednu či několik nocí – podle posouzení chirurga. Berte případnou hospitalizaci z té lepší stránky – po operaci si na klinice pořádně odpočinete a lékař ohlídá rané fáze hojení.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Odpočinek je základ

Běžně si to neuvědomujeme, ale krk je nedílnou součástí našeho fungování, ať už děláme cokoliv. Proto dbejte týden po liftingu na odpočinek a nijak se nepřepínejte. Nechte kůži po operace v klidu regenerovat.

Noste ohlávku

Speciální elastická ohlávka vás bude provázet dva týdny po zákroku. Noste ji poctivě, protože hraje důležitou roli v pooperační rekonvalescenci.

Kdy zmizí modřiny

Snad není operace bez modřin a otoků. Jsou přirozenou reakcí těla, tak je berte. Po neckliftu se vám modřiny a otoky vstřebají zhruba do dvou týdnů. Většinu času tedy zůstanou skryté pod elastickou ohlávkou.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

I o vypnutou kůži dbejte

Neusínejte na vavřínech. Plastická chirurgie neumí zastavit čas. Po neckliftu pečujte o kůži kvalitní zpevňující kosmetikou. Můžete tím trochu zpomalit její opětovné ochabnutí, ke kterému po letech přirozeně dojde.

Cena plastické operace krku

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

Od 55 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.