Plastická operace malých stydkých pysků (Labioplastika)

Naše sebevědomí neovlivňují zdaleka jen ty části těla, které jsou běžně vidět na první pohled. Na naší sebedůvěře se významně podílí také vzhled intimních partií. Změnil se po porodech tvar vašich malých stydkých pysků? Nejste s ním spokojená odjakživa? Plastická chirurgie vás tohoto diskomfortu dokáže zbavit jednou provždy. Labioplastiku je možné provést ženám po dosažení 18 let.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 45 minut
Rekonvalescence: 3-4 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci dbejte pokynů lékaře, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Chirurg vše objasní

Labioplastice stejně jako dalším zákrokům předchází na klinice Aesthevita předoperační konzultace. Setkáte se na ní přímo s plastickým chirurgem. Položte mu otázky, na které zatím neznáte odpověď. Na konzultaci se dozvíte vše podstatné o průběhu operace i výsledku, který můžete očekávat.

Na své tělo můžete být pyšná

Představte si, že se díváte na své tělo do zrcadla, a to, co se vám na něm nelíbilo, je pryč. Nemusí jít jen o představu. Moderní plastická chirurgie vám šetrným způsobem zvládne toto přání splnit. Labioplastika upravuje velikost a tvar malých stydkých pysků, ať už k jejich prodloužení došlo kvůli ochabnutí po porodech, nebo bylo dáno geneticky. Důvodem k operaci nemusí být „pouze“ estetické hledisko, ale také problémy s hygienou nebo v sexuálním životě.

Těsně před operací

Pokud podstoupíte operaci v analgosedaci, čeká vás předoperační vyšetření včetně laboratorního vyšetření krve a EKG. Klientky ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřaček se věková hranice snižuje na 50+. V případě lokální anestezie stačí malý krevní obraz a vyšetření srážlivosti krve.

Co se děje pod rukama chirurga

Jak probíhá operace

Pacientka je během operace v obdobné poloze jako na kontrole u gynekologa, aby oblast malých stydkých pysků byla pro chirurga dostatečně přístupná. Jemný řez chirurg vede v podélné linii stydkých pysků. Po odstranění přebytečné kůže ranky sešije vstřebatelnými stehy a opatří sterilním krytím.

Přespání na klinice

Labioplastika se provádí v celkové anestezii, proto je po zákroku nutná hospitalizace na klinice. Druhý den po operaci vás lékař propustí do domácího léčení.

Z jizev strach nemějte

Výsledné jizvičky zůstanou velmi tenké a diskrétní. Nemusíte se tedy obávat, že by vám na zákrok zůstaly nápadné památky.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si volno

Rekonvalescence po labioplastice může být v prvních dnech trochu omezující. Sezení si zjednodušte podložením hýždí měkkým polštářkem nebo ideálně nafukovacím kruhem. Ucítíte ten rozdíl! Týden po operaci dodržujte klidový režim. Zbytečně to nepřehánějte s pohybem, aby rány zůstaly co nejvíce v klidu. Na sport a další fyzickou zátěž budete připravena nejdříve po 3 týdnech.

Hojení vyžaduje zvýšenou hygienu i sexuální zdrženlivost

Zákroky v intimních partiích vyžadují během rekonvalescence zvýšenou hygienu a také sexuální zdrženlivost. Obojí po dobu alespoň 3 týdnů. Ošetřenou oblast oplachujte po každé toaletě a kdykoliv jindy uznáte za vhodné. Minimalizujete tím riziko možné infekce.

Kdy zmizí otoky

Krátce po labioplastice mohou stydké pysky natéct. Jde o běžnou reakci organismu, není se čeho lekat. Tyto otoky během několika dní splasknou. Pokud vám chlad v této oblasti nebude příliš nepříjemný, můžete na otoky přikládat hydrogelové chladící obklady.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Užívejte si větší sebejistotu

Intimní partie těla jsou pro přirozenou sebedůvěru ženy velmi důležité. Jejich estetický vzhled má vliv na její psychiku a potažmo různé oblasti jejího života. Labioplastika dodá ženě nový impuls, který může zlepšit nejen intimní život, ale i vztah k sobě samé.

Efekt labioplastiky vám zůstane napořád. Zákrok se doporučuje provádět ideálně po posledním porodu, aby s případným dalším nenastala opět nežádoucí změna tvaru malých stydkých pysků. Citlivost intimních partií při pohlavním styku se po zákroku nesnižuje.

Cena plastické operace malých stydkých pysků

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.