Plastická operace mužských prsou (Gynekomastie)

Zvětšená prsa dokáží nepříjemně shodit muži sebevědomí. Kromě nahromaděného podkožního tuku bývá příčinou nerovnováha estrogenu a testosteronu v těle, což způsobuje zduření prsní žlázy (gynekomastii). Moderní plastická chirurgie vás však tohoto nedostatku dokáže zbavit během necelých dvou hodin.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Chirurg vše objasní

Předoperační konzultace předchází každému zákroku. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, tedy ten nejpovolanější odborník. Promluvíte si společně o ideálním řešení vašeho problému a máte možnost se včas vyptat na všechno, co vás zajímá. Z konzultace tak odejdete s jasnější představou o průběhu a výsledku plánované operace.

Gynekomastie není vzácná

Zvětšení mužských prsou je méně výjimečné, než si myslíte. Nastává v pubertě, středním i pozdnějším věku. Mírnější projevy nepřitahují téměř žádnou pozornost, navíc mnohdy zase zmizí. Přechodná gynekomastie se týká hlavně puberty, kdy tělo prochází hormonální bouří. Těžší případy gynekomastie u dospělých mužů je nejvhodnější řešit právě plastickou operací mužských prsou, případně kombinovanou s liposukcí. V případě malé gynekomastie může také dobře posloužit liposukce.

Těsně před zákrokem

Před samotným zákrokem vás ještě čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jak probíhá operace

Chirurg vede tenký řez po hraně bradavky, následně odebere zduřelou tkáň. Nakonec ránu sešije vstřebatelnými stehy, dále opatří sterilním krytím a elastickým návlekem.

Přespání na klinice

Gynekomastie se provádí v celkové narkóze, proto je nutné po zákroku zůstat na krátké hospitalizaci na klinice. V klidu si tam odpočinete a následující den vás lékař propustí do domácího léčení.

Z jizev strach nemějte

Výsledné jizvičky budou kopírovat okraj bradavky, takže se nemusíte bát, že by působily nápadně. Naopak zůstanou velmi tenké a diskrétní.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Kompresivní návlek pro lepší hojení

Čtvrtý den po zákroku můžete rány očistit dezinfekcí a začít nosit elastické kompresní prádlo, které snižuje tvorbu otoků a urychluje hojení po zákroku. Noste ho 6 týdnů.

Tip: Není od věci střídat dva kusy kompresivního prádla, abyste mohli mít jedno na sobě, zatímco druhé je v pračce. Hojící se rány musejí být neustále v čistém.

Naplánujte si volno

První dny po operaci si odpočívejte a nepřepínejte se. Pro správnou regeneraci ošetřených partií je to nezbytné. Na rány dávejte pozor při mytí i jakékoliv jiné činnosti.

Kdy zmizí modřiny

Modřinky a otoky postupně zmizí do tří týdnů. Většinu času tedy zůstanou schované pod elastickým prádlem. Zhruba po měsíci se můžete znovu vrátit ke sportu a dalším fyzicky náročnějším aktivitám.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Užívejte si větší sebejistotu

U mužských prsou existuje celkem konkrétní estetický předpoklad, jak běžně vypadají. Nestandardně zvětšená prsa u mužů vyvolávají nevítanou pozornost a muž pak úměrně tomu ztrácí sebevědomí. Běžný plochý, případně svalnatý, tvar mužského poprsí je pro přirozenou sebedůvěru důležitější, než by se mohlo zdát. Estetická úprava zvětšeného poprsí se tak může pozitivně promítnout do nejrůznějších oblastí mužova života.

Cena plastické operace mužských prsou

Cena

Cena je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo. Konkrétně zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Celková anestezie
  • Kompresivní pooperační pás
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 65 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.