Plastická operace očních víček (Blefaroplastika), celková anestezie

Očima získáváme údajně až 80 % informací. Zhoršení zraku tedy znamená oslabení jednoho z našich nejdůležitějších smyslů. Kvalitu vidění ovlivňují mimo jiné také oční víčka. Jak stárnou, přirozeně klesají, protože kůže stejně jako jinde na těle ztrácí pružnost. Nejedná se jen o kosmetický problém, který by trápil ženy kvůli vzhledu. Plastická operace očních víček je zákrokem často vyhledávaným také muži. Ulevuje totiž unaveným a bolavým očím. Může navíc zastavit zhoršování zraku.

Anestezie: celková
Doba trvání operace: 45 minut–1 hodina
Rekonvalescence: 2-3 týdnyNa konzultaci se vám bude věnovat přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePři rekonvalescenci odpočívejte, ať se rány dobře zahojíPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Nastupte do stroje času

Mladistvější vzhled jen jedním z řady přínosů blefaroplastiky, tedy plastické operace očních víček. Ta dnes patří k nejběžnějším zákrokům plastické chirurgie. Podstupují ji ženy i muži. Odstraněním nadbytečné kůže dojde ke zvednutí očního víčka, které v povislém stavu bránilo plnohodnotnému vidění. Navíc oči s pokleslými víčky působí unaveně a nevzhledně.

Jaký můžu čekat výsledek?

Blefaroplastika vzhledově očím ubere několik let. Váš pohled bude jasnější a zdravotně se vám po zrakové stránce uleví. Veškeré detaily týkající se zákroku se dozvíte na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Řekne vám, jak operace probíhá, a zodpoví vaše dotazy.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás čeká odběr krve. Lékař zkontroluje váš krevní obraz a krevní srážlivost.

Co se děje pod rukama chirurga

Co se odehrává na sále

Tenkým řezem vedeným v přirozeném záhybu horního víčka a případně také těsně pod řasami spodního víčka, odstraní chirurg nadbytečnou kůži. Pokud je to nutné tak i tukové váčky z oblasti očí. V závěru operace lékař přelepí rány tenkou náplastí a sterilním krytím. Zákrok trvá přibližně hodinu a provádí se v lokální nebo celkové anestezii.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Knihy a televizi nechte na později

Z kliniky si domluvte odvoz, protože sami zatím řídit nesmíte. Plastická operace očních víček patří k jednodušším zákrokům. Hojení si ale stejně vyžaduje důslednou péči. První dva dny ochlazujte oči ledovými hydrogelovými obklady. Minimalizujete tím otoky. Modřinky i otoky postupně vymizí do dvou týdnů.

Nejenom víčka, ale i samotné oči by měly po zákroku odpočívat. Týden je nenamáhejte čtením, ani sledováním televize. Přes den oči chraňte slunečními brýlemi.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Pokračujte v péči o oči

Alespoň tři měsíce po operaci nesmějí přijít jizvy do kontaktu s přímým sluncem. Hrozilo by jejich ztmavnutí. Vždy na ně proto naneste dostatek krému s vysokým ochranným faktorem. Na kůži, povolující vlivem stárnutí, můžete pravidelně aplikovat kvalitní zpevňující kosmetiku, která alespoň částečně zpomalí přirozený proces ochabnutí.

Cena operace horních očních víček ________ Cena operace dolních očních víček

Cena

V ceně operace horních víček v celkové anestezii je zahrnuto:

 • Konzultace s plastickým chirurgem
 • Celková anestezie
 • Samotný operační výkon
 • Balíček s pooperační péčí

20 000 Kč

Cena

V ceně operace dolních víček v celkové anestezii je zahrnuto:

 • Konzultace s plastickým chirurgem
 • Celková anestezie
 • Samotný operační výkon
 • Balíček s pooperační péčí

21 000 Kč

Cena operace horních a dolních víček

Cena

V ceně operace horních a dolních víček v celkové anestezii je zahrnuto:

 • Konzultace s plastickým chirurgem
 • Celková anestezie
 • Samotný operační výkon
 • Balíček s pooperační péčí

32 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.