Plastická operace vpáčených bradavek

Nejde jen o vzhled, ale také o funkci. Vpáčené bradavky ovlivňují ženské sebevědomí nejenom kvůli estetickému nedostatku, ale také proto, že mnohdy znemožňují kojení. Bradavky jsou u prsou jedním z hlavních estetických kritérií. S invertovanými, neboli vpáčenými/zatlačenými, bradavkami se ženy většinou rodí. V menší míře k tomu pak dochází během života po některých operacích prsou nebo také v důsledku zánětlivých či nádorových onemocněních. Moderní plastická chirurgie umí s tímto problémem pomoci za necelou hodinu.

Anestezie: lokální / analgosedace / celková
Doba trvání operace: 30–45 minut
Rekonvalescence:S tvarem a velikostí bradavek vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste elastickou podprsenkuPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Na bradavkách záleží

Zda poprsí považujeme za estetické, závisí na několika faktorech – velikosti a tvaru ňader i bradavek. Vpáčené bradavky, se kterými se žena narodí, ji většinou nijak neohrožují na zdraví, mnohdy jí ale ubírají sebedůvěru, která je pro spokojený život velmi důležitá. Jestli jste se s tvarem svých bradavek nesmířila a vadí vám každý pohled na vlastní poprsí, není proč váhat nad operací. Zvláště pak v případě, pokud patříte k ženám, kterým tento typ bradavek způsobuje například záněty.

Jaký můžu čekat výsledek?

Prvním krokem je objednání na předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude od první chvíle věnovat přímo plastický chirurg. Proberete s ním, jakého výsledku bude ve vašem případě ideální dosáhnout, popíše vám, jak zákrok probíhá, a zodpoví vám vše, co vás zajímá.

Těsně před operací

Před samotným zákrokem vás ještě čeká odběr krve. Lékař zkontroluje váš krevní obraz a krevní srážlivost.

CO SE DĚJE POD RUKAMA CHIRURGA

Jak probíhá operace

Chirurg v rámci korekce bradavek uvolní zkrácené vazivové struktury, bradavky zafixuje a řez sešije vstřebatelnými stehy. Nakonec na ně přiloží sterilní krytí. Zákrok je šetrný k bradavkám i k mlékovodům. Obvykle se provádí jen v lokální anestezii, po které není nutná hospitalizace na klinice.

Tenký řez obkresluje tvar prsního dvorce. Po zhojení tedy jizvy sotva uvidíte. Zůstávají neznatelné. Po dvou týdnech od zákroku můžete začít s tlakovou masáží, která podporuje hojení jizev a také k jejich zesvětlení.

 

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Pečlivě ošetřujte ranky a vyčkejte se sportem

Operace vpáčených bradavek patří k šetrným zákrokům, což nahrává kratší rekonvalescenci. Bezprostředně po operaci si odpočiňte, po dvou dnech se můžete vrátit do běžného pracovního režimu. Po týdnu pak následuje první kontrola u lékaře.  

Jestliže jste podstoupila operaci vpáčených bradavek bez jakýchkoliv komplikací, váš návrat k normálnímu životu bude skutečně rychlý. Ačkoliv do práce můžete už zhruba dva dny po zákroku, se sportem a další fyzickou zátěží ještě vydržte. Doporučují se zhruba dva týdny klidnějšího režimu.

 

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Vyzařujte sebejistotu

Prsa patří k intimním částem ženského těla. Přestože nemusejí být nijak zvlášť vystavována na odiv, ženám na jejich vzhledu většinou velmi záleží. Tvar a vzhled poprsí často silně ovlivňuje ženské sebevědomí. Jeho estetická úprava ženám dává nový impuls sebedůvěry, která pak pozitivně ovlivňuje nejrůznější oblasti jejich života.

Jestli jste kvůli vpáčeným bradavkám trpěla záněty a dalšími chronickými obtížemi, přinese vám zákrok také zdravotní úlevu.

 

Cena za plastickou operaci vpáčených bradavek

Cena

V ceně zákroku je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Samotný operační výkon
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí

Od 35 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.