Radiofrekvenční liposukce boků BodyTite

Ne všem se líbí křivky žen „krev a mlíko“, jak se říká. Současný ideál krásy vypadá trochu jinak. Proto se (nejen) ženy snaží ze všech sil zbavit tuku v partiích, v nichž se jim ukládá. Nahromaděný tuk v oblasti boků trápí i některé muže. Liposukce se stala oblíbeným a dostupným způsobem, jak se trvale zbavit nadbytečného tuku v problémových partiích. Moderní radiofrekvenční liposukce revoluční metodou BodyTite je navíc šetrnější a efektivně vyhlazuje také celulitidu.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Zákroky lze kombinovat

Pokud jste se pro radiofrekvenční liposukci nadchli, nestojí nic v cestě předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ukažte mu, které partie vám jsou největším trnem v oku. Lékař vám na základě toho doporučí, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z jedné oblasti, nebo kombinovaně ze dvou či tří partií.

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích – ovlivňuje to genetika, věk i životní styl. Ženám obvykle narůstá pozadí, boky či stehna. Mužům se zase zvětšují „pivní“ bříška a podbradky, ale někdy i oblast boků. Zatímco čas běží jako o závod, náš metabolismus se úměrně věku zpomaluje. Uloženého tuku přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy kombinované se sedavým zaměstnáním.

Nepočítejte s tím, že vám liposukce pomůže zhubnout. Tento zákrok je určený k modelaci postavy, nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před operací

Termín operace je za dveřmi a vy už se pravděpodobně vidíte v o několik čísel menších kalhotách. Ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Skoro žádné jizvy

Odsátí tuku se při liposukci BodyTite provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie díky zahřívání kůže a podkoží velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Navíc minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

 

Celková nebo lokální?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud se z určitého důvodu rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že budete muset snést tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Zůstaňte několik dní v klidu

Tumescentní liposukce v kombinaci s radiofrekvenční energií je pro pacienta méně náročná a proces rekonvalescence probíhá rychleji než u klasické liposukce. Přesto je krátce po zákroku nutný odpočinek a mohou se objevit drobné modřinky a podlitiny. Po týdnu klidového režimu se ale můžete vrátit k běžným činnostem. Sport a jiné fyzicky náročnější aktivity zvládnete zhruba 4 týdny po zákroku.

Prádlo, které hojí

Šest týdnů po operaci vás bude neustále provázet kompresivní prádlo. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Až z jizviček odpadnou stroupky, můžete zahájit jemnou tlakovou masáž. Dodá jizvičkám pružnost a urychlí jejich zhojení.

Křivky se vyloupnou postupně

Po liposukci tělo splaskává postupně. Nedivte se, pokud budete mít ještě po pár týdnech dojem, že boky nejsou zeštíhlené přesně tak, jak očekáváte. Přijde to, jen možná ne hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení vylepšené postavy není zadarmo

Neúprosným faktem je, že s počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zamkněte na sedm západů a zahoďte klíč. Po úspěšné rekonvalescenci je na čase upravit životní styl.

Po liposukci se tuk znovu nikdy neuloží v ošetřených partiích. Odtamtud jsou tukové buňky navždy pryč. Tělo tím ale nepřelstíte. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro dlouhodobý efekt liposukce nezbytná správná životospráva. Podívejte se pod lupou na svůj jídelníček a popřemýšlejte, kdy naposledy jste sportovali nebo zašli alespoň na delší procházku.

 

Cena radiofrekvenční liposukce boků BodyTite

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.