Radiofrekvenční liposukce kolen BodyTite

Tukových polštářků v oblasti kolen je nejenom složité, ale v některých případně až nemožné se zbavit. Nezabírá na něj ani pravidelný sport, ani diety. Zkrátka má organismus zakódované ukládání tuku právě v téhle oblasti. „Tlustá“ kolena proto trápí často jinak naprosto štíhlé jedince. Liposukcí lze dosáhnout během krátkého zákroku úžasných výsledků. Moderní radiofrekvenční liposukcí BodyTite díky kombinaci s radiofrekvenční energií (RFAL) navíc ještě šetrněji. Nadbytečného tuku v oblasti kolen se tak zbavíte jednou provždy.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operaceHojení pomůžete odpočinkem a nošením kompresivního prádlaPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Zajděte si na konzultaci

Možná už se vidíte v kraťasech a sukních, objednání na zákrok ale nevyhnutelně předchází předoperační konzultace. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg, ten nejpovolanější odborník. Ptejte se na všechno, co vás zajímá. Mimo jiné se dozvíte, jestli v rámci modelace vaší postavy postačí odsát tuk pouze z kolenou. Nezřídka bývá tento typ zákroku kombinovaný s liposukcí vnitřních stehen pro maximální estetický efekt.

Kde cvičení nestačí, nastoupí liposukce

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích. S jeho hromaděním kolem kolenou zápasí ženy i muži. Na rozdíl od jiných částí nohou nejdou kolena přirozeně formovat cvičením a jídelníčkem téměř vůbec. Zatímco vy s touto vadou na kráse bojujete už roky, chirurgické odstranění tuku liposukcí trvá jen chvíli a nevzhledných „polštářků“ vás zbaví trvale.

Těsně před operací

Zákrok už je za dveřmi, ale ještě než vkročíte na sál, čeká vás předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Viditelné jizvy nehrozí

Odsátí tuku se při liposukci BodyTite provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Radiofrekvenční energie účinně rozpouští přebývající tuk a jeho následné odsátí je pro tělo méně traumatické. Zároveň má tato energie velmi příznivý vliv na vyhlazení pokožky s celulitidou. Navíc minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. V závěru operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Rozmyslete si typ narkózy

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí, což ocení hlavně muži. Pokud se přece jen rozhodnete pro lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Po vyřešení snadné matematické úlohy vám to bude jasnější. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnost a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Naplánujte si volné dny

Tumescentní liposukce v kombinaci s radiofrekvenční energií je pro pacienta méně náročná a proces rekonvalescence probíhá rychleji než u klasické liposukce. Přesto je krátce po zákroku nutný odpočinek a mohou se objevit drobné modřinky a podlitiny. Po týdnu klidového režimu se ale můžete vrátit k běžným činnostem. Sport a jiné fyzicky náročnější aktivity zvládnete zhruba 4 týdny po zákroku.

Bez kompresivního prádla to nepůjde

Šest týdnů po operaci vás bude neustále provázet kompresivní prádlo. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Zabraňuje přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Až z jizviček odpadnou stroupky, můžete zahájit jemnou tlakovou masáž. Dodá jizvičkám pružnost a urychlí jejich zhojení.

Křivky zrají postupně

Po liposukci tělo splaskává postupně. Nedivte se, pokud budete mít ještě po pár týdnech dojem, že paže nejsou zeštíhlené přesně tak, jak očekáváte. Přijde to, jen možná ne hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Do ošetřených partií se tuk nevrátí

S počtem tukových buněk se rodíme. Chovají se podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme. Liposukce kolen vás nadobro zbaví nehezkých tukových polštářků.  Odstraněné tukové buňky nedorostou, takže tam, kde zasáhla liposukce, se tuk znovu neuloží.

Po liposukci se tuk sice neukládá na ošetřených partiích, tělo si s tím ale hravě poradí. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro udržení vymodelované figury žádoucí zhodnotit svůj životní styl. Sedavé zaměstnání kompenzujte pravidelným pohybem a z jídelníčku vyškrtejte co nejvíce zlozvyků.

Cena radiofrekvenční liposukce kolen BodyTite

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.