Ultrazvuková liposukce hýždí VASER Lipo

Některé ženy jsou na své plné tvary hrdé, jiné je naopak všemožně schovávají pod dlouhá trička, volné šaty… Není důvod dále skrývat své pozadí, nechte si ho vymodelovat přesně tak, jak si přejete. Zbavit se uloženého tuku není s moderní plastickou chirurgií žádná věda. Liposukce je oblíbeným a dostupným způsobem, jak se trvale osvobodit od nadbytečného tuku v problémových partiích. Revoluční ultrazvuková liposukce VASER Lipo je navíc oproti klasické liposukci šetrnější.

Anestezie: Vzhledem k pohodlí klientky či klienta se ve většině případů provádí v celkové anestezii.
Doba trvání operace: 1–2 hodiny
Rekonvalescence: 4-6 týdnůS modelací postavy vám poradí přímo plastický chirurgVyberte si na klinice Aesthevita vyhovující termín operacePo zákroku odpočívejte a noste kompresivní prádloPřed zákrokem projdete potřebným zdravotním vyšetřením

CO SE DĚJE PŘED ZÁKROKEM

Zákroky lze kombinovat

Pokud vás ultrazvuková liposukce nadchla, nestojí nic v cestě předoperační konzultaci. Na klinice Aesthevita se vám bude věnovat přímo plastický chirurg. Ukažte mu, které partie vám jsou největším trnem v oku. Lékař vám na základě toho doporučí, zda by při modelaci vaší postavy odsál tuk jen z oblasti hýždí, nebo kombinovaně z jedné či dvou dalších partií.

 

Liposukce není všemocná

Každý organismus má tendenci ukládat tuk v určitých partiích – ovlivňuje to genetika, věk i životní styl. Ženám obvykle narůstá pozadí, boky či stehna. Mužům se zase zvětšují „pivní“ bříška a podbradky. Náš metabolismus se úměrně věku zpomaluje. Uloženého tuku postupně přibývá. Zvláště bez rozumné životosprávy a v kombinaci se sedavým zaměstnáním.

Nepočítejte s tím, že vám liposukce pomůže zhubnout. Tento zákrok je určený k modelaci postavy, nenahrazuje dietu ani zdravý životní styl. Část práce tedy zůstane na vás, ale liposukce se stane vaším silným spojencem.

Těsně před zákrokem

Než začnete měnit šatník, vlastně ještě než vkročíte na sál, vás čeká předoperační vyšetření s odběrem krve a EKG. Pacienti ve věku nad 60 let absolvují také rentgen plic, u kuřáků se věková hranice posouvá na 50+.

Co se děje pod rukama chirurga

Jizev se neobávejte

Odsátí tuku se při ultrazvukové liposukci VASER Lipo provádí velmi tenkými kanylami, které nezanechávají výrazné podlitiny. Ultrazvuková sonda mechanicky rozkmitá tukové buňky, které pod vlivem vlnění praskají a kanylou je lze díky tomu lépe odsát. Přístroj VASER Lipo minimalizuje vznik pooperačních hematomů a podlitin. O kvalitě přístroje VASER Lipo ostatně svědčí i jeho schválení americkou institucí FDA (Food and Drug Administration). V závěru operace zbývá sešití ranek vstřebatelnými stehy a aplikace sterilního krytí.

Celková nebo lokální?

Liposukce se provádí jak v lokální, tak v celkové anestezii. Druhá varianta je pro pacienty komfortnější, protože ani trochu nebolí. Pokud zvolíte lokální anestezii, počítejte s tím, že ucítíte tlak kanyly, kterou chirurg odsává tuk.

Kolik tuku chirurg odsaje?

Tuk při liposukci odchází z těla spolu s krví. Chirurg tedy může odsát jen určité množství. Spočítejte si 1 % své tělesné hmotnosti a vynásobte čtyřmi nebo pěti. Výsledkem je maximální množství tuku, kterého se v rámci jedné liposukce můžete zbavit. Zároveň platí, že bez ohledu na váhu pacienta chirurg neodsaje více než 5 litrů tuku při jedné operaci.

JAK MŮŽU PODPOŘIT REKONVALESCENCI

Zůstaňte několik dní v klidu

Tumescentní liposukce v kombinaci s ultrazvukem je pro pacienta méně náročná a proces rekonvalescence probíhá rychleji než u klasické liposukce. Přesto je krátce po zákroku nutný odpočinek a mohou se objevit drobné modřinky a podlitiny. Po týdnu klidového režimu se ale můžete pomalu vrátit k běžným činnostem. Sport a plnou fyzickou zátěž zvládnete zhruba 4-6týdnů po zákroku.

Prádlo, které hojí

Šest týdnů po operaci vás bude neustále provázet kompresivní prádlo, jehož nošení je jeden z nejdůležitějších pooperačních kroků. Sundávejte ho jen výjimečně a na chvilku – třeba na mytí. Zabraňuje totiž přibývání dalších modřin a usnadňuje hojení. Až z jizviček odpadnou stroupky, můžete zahájit jemnou tlakovou masáž. Dodá jizvičkám pružnost a urychlí jejich zhojení.

 

Křivky se objeví postupně

Po liposukci tělo splaskává postupně. Nedivte se, pokud budete mít ještě po pár týdnech dojem, že hýždě nejsou zeštíhlené přesně tak, jak očekáváte. Přijde to, jen možná ne hned po vstřebání poslední modřiny.

V ČEM MI ZÁKROK ZMĚNÍ ŽIVOT

Udržení vylepšené postavy není zadarmo

Neúprosným faktem je, že s počtem tukových buněk se rodíme. Předpoklady k většímu přibývání na váze tedy nezměníme. Podle toho, jak velí naše genetické dispozice, a neméně podle toho, jak se o své tělo staráme, se pak tukové buňky chovají. Liposukce sice umí tělo části tukových buněk zbavit, ale není všemocná. Staré hříchy životosprávy proto zamkněte na sedm západů a zahoďte klíč. Po úspěšné rekonvalescenci je na čase upravit životní styl.

Po liposukci se tuk znovu nikdy neuloží v ošetřených partiích. Odtamtud jsou tukové buňky navždy pryč. Tělo tím ale nepřelstíte. Najde si jiná místa, kam tuk může uložit, a tak je pro dlouhodobý efekt liposukce nezbytná správná životospráva. Pečlivě se podívejte na svůj jídelníček a popřemýšlejte, kdy naposledy jste sportovali nebo zašli alespoň na delší procházku.

Cena ultrazvukové liposukce hýždí VASER Lipo

Cena

V ceně je konkrétně zahrnuto následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem
  • Anestezie
  • Kompresivní pooperační prádlo
  • Samotný operační výkon
  • Balíček s pooperační péčí

40 000 Kč

Nezávazná konzultace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů ochrana osobných údajov.